Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
11. nov 2014

Holky vcul som nahodou zapla telku a bol tam ujo s čoko "pralinkar" , moderatorka sa ho pytala na spotrebu a on ze zalezi od plnky, ak je v plnke napriklad čerstva slahackova smotana tak spotreba je 4tyzdne , mi to pripomenulo ked sa tu holky pýtaju na to kedy plnit tortu atd 😅 😅

moncyh
11. nov 2014

zdravim dievcata 🙂 prosim dajte tip - chystam sa robit tortu pre svagra na 18 (na rodinnu oslavu) co by to mohlo byt? zatial mi napadli len prsia, len neviem, kedze tam bude cela rodina.... krasny den, sikulky

mirinecka
11. nov 2014

@jakelina ahoj, prosím ťa ty si tuším spomínala plnku s nugátom, teraz som kúpila v lidl nugát, myslíš že ho môžem dať do plnky vajíčka šlahané nad parou namiesto čokolády, chcem robiť maslovú plnku a tato je fest pevná aj veľmi chutná, a idem robiť dvojposchodku, tak chcem vyskúšať niečo nové 😀 . Som si vymyslela orechový korpus + pokropiť rumom + višnový džem + nugátová plnka, len neviem či to bude dobrá kombinácia, či mi ju neobúchajú o hlavu 😀 , len potrebujem zmenu lebo furt každý pýta pribináčik 😀

jakelina
11. nov 2014

@mirinecka já jsem nezkoušela, ale určitě to bude výborné 😉

lokalistin
11. nov 2014

@mirinecka ja robim bezne orechovy korpus nugatovy krem a visne a ludia to pytaju 😉 a s rumom to bude este lepsie 😉

anibas
11. nov 2014

@moncyh tak urob zadok 😀 😀 možno nejaký koníček : šport, šipky, tenis, futbal, auto, 😉

reruna
11. nov 2014

po delší době zase jeden, ale uf, písmenka fakt děs

anetus
11. nov 2014

@jakelina to viem ale bojim sa toho aby som to spravne obtiahla kedze je to v takom zvlastnom tvare. Ale nenasla som ziadne video.

sisa.b
11. nov 2014

Ahojte dievčatá, prosím vás, aké priemery korpusov robíte na 10kg 3-poschodovú tortu?

jakelina
11. nov 2014

@anetus to je jednoduché, není na tom co zkazit.

mirinecka
11. nov 2014

@lokalistin @jakelina kočky ďakujem, potom dám vedieť ako chutila, keďže na svadbe budeme aj my a tortu nechali celú na mňa aj chuťovo aj vzhľadovo 😔

nika1985
11. nov 2014

Ahojte baby ktore ste robili stojaceho mimona da sa vobec spravit cca 3kg v com ste to piekli a ake rozmery vysku a tak dakujem velmi pekne

katarina51
11. nov 2014

@sisa.b 30, 24 a 14 a keď boli naplnené príznakom všetky tri poschodia tak mal 11 kg. 🙂 🙂 🙂 🙂

veronkaj
12. nov 2014

ahojte, môže mi niekto prosím poradiť? Keď idem robiť kvety na drôtikoch a budem ich dávať pozdlžne po povrchu torty do oblúka môžem dať obalované drôtiky páskou priamo do torty-zapichnúť ? a potom tam pôjdu aj také hviezdičky na drôtiku do výšky čo sú a tie tiež na drôtiku len zapicnúť?? Môže tá flor.páska resp. obalovaný drôtik ísť takto do torty niekto som čítala že obaluje niekto že dáva do slamky a niekto že primo ne neviem si predstaviť tie hviezdičky ako by som obalovala foliou to by bolo riadne vidieť hlavne ked majú byť od seba cca 7 .

lamps
12. nov 2014

haloooooooooo, halooooooooooooooo, kde ste kto ... ja prídem na návštevu a tu nikoho 😀 😀 😀 😀 dievčence, čo sa deje, od 9,45 nič nenapísať? to čo sú za poriadky 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@veronkaj áno flor. páska aj drôtik môže ísť priamo do torty

evicaka
12. nov 2014

@lamps tiež mi je divnô 😀

lamps
12. nov 2014

@evicaka normálne z toho nechápem, čo sa tu deje?

chvapilu
12. nov 2014

ahoj moje dnešní práce,tak alespon já něčím přispěji

evicaka
12. nov 2014

@lamps aj som už chcela niečo napísať, ale nič múdre ma nenapadlo 🙂

nicoletta77
12. nov 2014

Dnes odovzdaná. Pre troch oslávencov - traja psíkovia. 🙂

lamps
12. nov 2014

@evicaka 😀 😀 😀 asi by sme to tu mali roztočiť my dve 😀 😀 😀 😀

pipka
12. nov 2014

@lamps nemoozem tu byt, pecieeeeem 😀 😀 😉

lamps
12. nov 2014

@pipka 😀 😀 😀 😀 ale to sa dá stíhať 😀 😀 😀 😀 veď ty si šikovné žieňa, to je hrozné, keď je tu tak pusto ☹

pipka
12. nov 2014

@lamps ze? 😕 😅 😅 kedysi 10 minut nebola pauza...a dnes aj cely den nikde nikto 😕 😕 😝 😅

no ale ked uz robim, do toho skola, ucenie, ulohy, pecenie...no maaaam dost, ked sem fotky v sobotu hodim 😒 ☹ 😅

lamps
12. nov 2014

@pipka veď ani ja sem nestíham tak chodiť, len tak jedným očkom nakuknem, keď je chvíľočka času. Ale ja nepečiem, mám voľno až do Veronkiných narodiek, teda do Mikuláša

jakelina
12. nov 2014

@pipka dívej co jsem si koupila 😀 😀

pipka
12. nov 2014

@jakelina jeziiis, ty provokateeer 😀 😀 😀 😀 musim si aj ja niekde uz zohnat 😅 😀
aj pristelka mi slubila, ze mi u nich mrkne 😉
v najhorsom si objednam 😝 😀 😎

pipka
12. nov 2014

ja maaam dnes den babule 😠 🙄 🙄 😅
tak nachystala som si do misy krem....ze idem mixnut s mascarpone...a nevybuchol mi mixer!!! 😠 🙄 🙄 😅 no tak nic...mixla som to metlickou rucnou,
idem prekrojit korpus a frnk! struna na pilke na korpusy...uuuplne ze vyletela, jak sa pretrhla...jasnak, ze nahradnu tu nemam 😠 😠 😅 😅 🙄 😝

tak uzatvaram stavky, co sa mi este do dokoncenie torty do tretice stane 😅 😅 😠 😠 😀

prekrajovala som ho nitkou, jak nase stare matere 😀 😀 😅

woman04
12. nov 2014

@pipka už bude dobre..držím palce..inak,pre mňa je nitka top,krájam len tak 🙂..och,v januári už aj ja pôjdem späť do práce,počítač asi skončí...u mňa bol minule o 21:00 elektrikár,buchla žiarovka v digestore a nešla polovica šporáka,trúba,zásuvka a na nedeľu som mala po dlhej dobe tortu pre kamarátkinu dcéru..zlatý bol,pomohol 😉

pipka
12. nov 2014

@woman04 no chcem ti verit Kati 😅 😀 😀 😎