Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

denisak77
15. nov 2014

@denisak77 Jááj,ježka som zle orezala fotku,opravím ,ale už to nebudem sem dávať.

maya30
15. nov 2014

@ikula2 dakujem 😵 motylikova vazila 6 kg, priemery 24-17cm 😉
Ty mas tortu s ganache lahsiu ??? Lebo ja praveze tazsiu...si zober, predtym som na omazanie potrebovala 250 g masla a za hrst korpusu, teraz si spravim 250ml slahacky a 500 g cokolady a aj ked to neminiem uplne cele na 1 tortu tak aj tak je to na vahu viac surovin...mne to robi rozdiel cca 200 g o co mam tortu s ganache tazsiu a to aj napriek faktu ze davam tensi potah ako predtym...zaujimave 🙂

sasettka
15. nov 2014

@denisak77 jeeeej! ti jezkovia supeeer 😵 ale musela to byt makacka

ikula2
15. nov 2014

@maya30 jejda to naozaj tak ja som dala velmi tenky potah aj som si ho vazila a je ho skoro polovicne menej a cokolady neviem este odhadnut kolko davam tak mozno davam menej ... hm no uvidim ako mi to vyjde dnes som zvedava a cenu si zmenila alebo nie?

maya30
15. nov 2014

@sasettka to ti je taky zvlastny pripad, uz mu robim narodeninovu tortu treti rok a zakazdym to je pc hra, doterz to boli angry birds 😝 proste pocitacovy maniak 😅

maya30
15. nov 2014

@ikula2 ja som sla hore, ale to kvoli tomu ze som mala vela zaujemcov a potrebovala som to nejak zredukovat 😉

lamps
15. nov 2014

ahojte, pridávam aj ja moju neplánovanú, rýchlovku - chceli len takú "holú" nepotiahnutú, je čokoládová s orechovým korpusom a praženými orechmi a vonia neskutočne krásne. Popridávali ste neskutočné nádhery, ja aj uvažujem, či sem budem pridávam moje tortuše, normálne mám už komplexy, keď to tu vidím 🙂 🙂 🙂

svetlo55
15. nov 2014

Dnešná 🙂

sasettka
15. nov 2014

@maya30 ja mam zatial lego maniaka, uvidim, ako to bude pokracovat 🙂)
a ozaj, som sa este na tu gulu chcela spytat, to si ako robila? 🙂

hrablica
15. nov 2014

Ďalšie dve na víkend. Prvá je maličká, má 2,3kg mramor korpus a ananásovo-kokosová plnka a druhá tak jednoduchšie na meninky svokrovi. Mramor korpus a čokoládová trasená plnka s mandarinkami 🙂

maya30
15. nov 2014

@sasettka to je tiez torta, 3x plnena, upecene v dvoch miskach 😉

sasettka
15. nov 2014

@maya30 aaaaaj som si myslela, sikulka 😉 teda druha moznost bola polystyrenova gula... ale tak, to by nebolo ono - pekne, ale nejedle 😅

mimcak
15. nov 2014

@mia114 tie froozen úžasné

mimcak
15. nov 2014

@maya30 no neskutočne krásne tortičky waw ten airbush ,len pridal ešte väššiu dokonalosť tvojím tortičkám. 😵 😵 😵 😵

stupacik
15. nov 2014

Pridavam po dlhšom čase takú skromnejsiu, ale vraj veľmi chutila

anibas
15. nov 2014

@maya30 Nádherné 😵 😵 😵 Akurát pozerám na zajaca - ako si potiahla uši a už som aj dočítala 😝 - ja som teraz robila zub a potiahnuť korene - OTRAS !!!! tiež som maskovala 😀 😀 😀

anibas
15. nov 2014

@jakelina @pristela @nika266 @moicka @woman04 @pipka @evicaka @mia114 @maya30 Prekrááásne !!!!!!! 🙂 🙂

anibas
15. nov 2014

@denisak77 @muffinka8 @adrika202 @sollange Taky tak - krasota 😵 😵 😵

pipka
15. nov 2014

@anibas jeeej dakujem Sabi 😉

mimcak
15. nov 2014

tak pridám aj ja po tých nádherach. Žeby začinali vianočné toričky? Alzák ,že sa drobcovi páči tá reklama ked ide,tak neviem či ho spoznal. Žirafka druhá v mojom podaní a dve pre jednu malú oslávenkyňu. ˇ6e sa jej páčia mačičky a autá. 😅 Tak má aj auto. 😝

mimcak
15. nov 2014

ešte jedna 🙂

lokalistin
16. nov 2014

@maya30 krasne a to tienovanie je bombove, dufam, ze to aj ja zmaknem s tou masinkou, inac zapadne prachom 😢

lokalistin
16. nov 2014

@anda1980 aaaaaaaaaaaas joj aky je krasny zavidim-v dobrom a ak som spravne pochopila mas babo, tak prajem vsetko dobre 😉
@vecernicci a coze? preco?

lokalistin
16. nov 2014

@maya30 a este nieco super tapeta, ci co to je - to pozadie
tu s tou gulou si tiez striekala na hnedo?

sticker
16. nov 2014

@maya30 Bože, tá motýliková je nááádherná!!! Fidorka tak isto. Ten kokos je perfektný -)
@denisak77 Teda krásne si sa vyhrala s tou ježkovov! Nádherné detaily, dokonalá!

jenie123
16. nov 2014

Ahojte kocky.. Akú nádheru ste popridavali.. 🙂🙂
ja pridávam tohtotyzdnovky.. Ešte jednu na zajtra a hotovo..

mirinecka
16. nov 2014

pridávam po ťažkej pretancovanej noci moju obávanú svadobnú na zlatú svadbu ak nezaspím tak si pozriem tie krásne diela čo pribudli 😀 . Torta bola orechovo-nugátová, a biele mascarpone + maliny (z mascarpone sa mi neušlo 😀 a tak som ju chcela ochutnať, lebo som ju robila poprvé 😅 )

lokalistin
16. nov 2014

@mirinecka mnam vyzeraju super a ta nugatova ti chutila?

sticker
16. nov 2014

Až sa cítim trápne pridať sem moje dve torty, po tých vašich nádherách. No ale tak tu sú:
Vagón bol na stužkovú, lebo kočka povedala, že ona chce jesť iba moju tortu, tak som spravila iba pre ňu. Druhá torta jej mamine na narodeniny. Strašne hrubé mám tie drôtiky na lístkoch. Ale prvý pokus, tak snáď to pôjde lepšie.

maya30
16. nov 2014

@lokalistin isto to zvladnes, ja to tiez robim od oka, skor ma trapi ze mi dako blbne airbrush, dufam ze sa nepokazi uplne, lebo druhy uz kupovat nebudem 😝 Ta gula je potiahnuta bielou, kvety na nej su maslove a este som ich strekla airbrushom na zlatu...vobec som nevedela ako ju dozdobit, len som stala nad potiahnutou a ta vyzdoba ma napadla uplne zbrucha 😅
Inak pozadie je zbytok tapety, chcela som mat na jednej stene tapetku ale neratala som ze bude mat sirku 1m, tak mi dost zostalo 😉