Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
16. nov 2014

@anibas aj som cakala ze bude problem s potiahnutim, teraz mam hrozu z toho ze to zas bude dakto chciet 😝

mirinecka
16. nov 2014

@lokalistin aj bola super, len troška som ju presladila, ale niektorý si to vôbec nevšimli 😀 , keď som povedala že mi je moc sladká, a tvrdili že im vôbec 😀

mamcas
16. nov 2014

Zienky sikovne idem si k Vám po radu takto narýchlo a popacitkujem Vás večer: )
Pripajam jednu tortu ktoru by som mala robit a chcem sa Vás spýtať ako by ste robili tie pismenka na tých knihách. Je blbosť si to dať vytlacit na fondan? Lebo asi je dolezite zachovať typ pisma a jedine čo si viem predstavit vyrezavat su tie velke.
A druha otazka toho sa týkajúca,ako si prenasate torty keď sú veľmi tazke? Táto by mala byť pre 120ľudí,si neviem predstavit ako na to a s tým manipulovat.
Kujem dobre vily a peknu nedelu! !!

mamcas
16. nov 2014

A foto 😝

moicka
16. nov 2014

@anibas dakujem veeeeeelmi pekne 🙂 😉

alena2795
16. nov 2014

ahojte baby chcela by som sa opytat potahovka na tortu a modelovacia hmota je to to iste? mozem dat modelovaciu ako potahovku no na miesto tej potahovky? dakujem

janka_k
16. nov 2014

@alena2795 modelovacia je vacsinou drahsia a tvrdsia, tak jej je skoda na potiahnutie. aku mas modelovaciu?

anibas
16. nov 2014

@mirinecka Profesionálna práca !!! Vyzerajú mňamkovo - normálne mám absťák na sladké 😝 😝 😝 😀

anibas
16. nov 2014

@alena2795 stačí aj Smartflex Velvet - univerzálna hmota 😉

anibas
16. nov 2014

krásnu povolebnú sobotu - spokojnosť s výsledkami 50:50 😀 😝
a ešte pridávam narodeninový zub - zub času 😀

alena2795
16. nov 2014

@janka_k vola sa ze pasta dama 200g stoji 1,90

alena2795
16. nov 2014

@anibas dakujem pozerala som ju a vyzera lepsie krajsie farby su :P vyzera to tak ze asi zoberiem tu 🙂

jakelina
16. nov 2014

@anibas perfiš 😉

pipka
16. nov 2014

@anibas uzasne sa ti zubok podaril 😉 najma ta pasta je jak oroginal 😎 😎 😎

adrika202
16. nov 2014

jedna jesenná ,a obraz v mojej kuchyni 🙂 som neodolala 🙂 diagnoza 😀 😀

vecernicci
16. nov 2014

@lokalistin nejak je toho na me moc ☹ nesmim si toho brat tolik, ono ozdobit 1000 perniku :-P do toho dorty, kazdy vikend 7-12,
do toho prvnacka :-P

sasettka
16. nov 2014

jeeeej, dalsie krasne torticky, ste sikovnice babulky 🙂

@mamcas jaaa bych uvazovala nad dvoma moznostami - vytlacit si pismena na papier a podla toho vyrezavat, alebo ako ty pises, dat si to vytlacit na fondan, co je jednoduchsie urcite, tak asi by som volila tu moznost 🙂))
a prenasanie? no zaposilujes si 😀 a pre 120 ludi?? fuha, sak to by mala mat aj 20kg, cize macek 🙂 ja bych to poskladala az tesne pred odnaskou a potom asi nejaky silny chlapisko bude treba 🙂

sticker
16. nov 2014

@anibas Perfektná torta 🙂 Tá kefka aj pasta vyzerajú úplne reálne 😎

mirinecka
16. nov 2014

@anibas od profesionálky to má ďaleko, ešte mám chyby :D, ale chuťovo bola mňamka, ostal len malý kúsok :D

anibas
16. nov 2014

@vecernicci to sranduješ že 7-12 torty ??????????????????? sa zničíš 😕 😕 😕 😕 😕
@mirinecka @sticker @jakelina @pipka ďakujem - požiadavka bola, aby pasta a kefka vyzerali ako origoš

daja55
16. nov 2014

🙂 Všetky 3 na narodeniny ( po 5 kg) 😖 bola aj jedna menšia čokoládová pre nás, len som ju nestihla odfotiť, 😖 kým som sa spamätala, stihli ju zjesť.... a ešte ma zajtra čakajú mafinky 🙂 🙂

mamcas
16. nov 2014

@sasettka No tie velke pismenka si viem predstavit vyrezat,nech je to autenticke, ale tie pidi? No a dala by si 20 ci viac? Lebo ono tam bude do 200až,len povedali že sak všetci nemusia chcieť. No ja jej musím odpísať ale kokso furt neviem presne čo 😅

vecernicci
16. nov 2014

@anibas jsem na dobré cestě k sebezničení 😉 už mám pro tenhle týden hotovo, tak už mi je fajn 😀 já jsem hrozný stresmen, moc to prožívám

vecernicci
16. nov 2014

@daja55 ta krajka je boží, vypadá krásně na dortíku 😉

vecernicci
16. nov 2014

jinak holky, prosím nemáte recept na korpus bez vajec? Dneska si tady byla paní pro dortík pro dceru a říkala, že sedmiletý syn by si strašně přál dort tank, ale že jim ho nikdo nechtěl udělat, že vždycky upekla bábovku a na ní svíčky, tak jsem jí slíbila, že klukovi udělám radost a ten dort prostě udělám 😉

blancagon
16. nov 2014

všetky torty čo ste napiekli,ohromnééé.moja 5kg tortucha ,ale na kvietky nie som,už som si istá 🙂 ste šikovné,ja na to nemám nervy ani vlohy 😉 😀

sasettka
16. nov 2014

@mamcas fiiiha, 200 ludi? to co je za akciu? ale asi to ma nieco s tymi hobitmi, co? 🙂)) hmm, no tych 120porcii by mohlo vyjst z 20kg, ked si vezmeme, ze sa pise 150-200g/osobu, tak to aj vychadza, len teda ja som taketo hranate ani nerobila, tak si to ani neviem poriadne rozratat, ze ako by to malo byt velke/tazke... 😅
inak co pozeram, na tej hnedej knihe by som to pisala rucne, a tie mensie by som vykrojila co mam tu male pisane pismenka, tak z toho a basta 😝
@vecernicci ja robim bezvajecny len tento http://varecha.pravda.sk/recepty/americka-cokot... je naozaj mnam, stavnaty, ze ani vela plnky nepotrebuje, len sa teda viac drobi, tazsie sa s nim pracuje, neviem, ci by sa dala 3D torta z neho, ale bala by som sa.... 😒

vecernicci
16. nov 2014

@sasettka děkuji, zkusím si ho dopředu, ať se mi pak povede 😉

zuzu188
16. nov 2014

moja prva s drotikovanymi kvetmi 🙂

mamcas
16. nov 2014

jednu moju Vám sem šupnem 😉 Škoda ale fotky....pri tych dvoch certiskach to nestiham jak striehnu pri mne 😉 😝 Normalne vidia co sa chysta, tak si sadnu do tureckeho sedu asi meter a cakaju ako budem fotit, no a potom hrajte sa s tym fotenim 😝