Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimcak
6. dec 2014

tak moje víkendové ešte jedna ma čaká,ale nesce sa mi nejako. 😝

sasettka
6. dec 2014

@jakelina dakujem 🙂 ruky som robila len zatvrdnutim potahovky, avsak co boli 3 dni pred uz hotovi, v den odovzdania som rano nasla ruky zlomene padnute vedla Olafa 😝 - musela som ich nanovo rychlo robit, cize drotik by sa do nich celkom hodil, nabuduce budem mudrejsia 🙂

pipka
6. dec 2014

@jakelina , ja som Olafovi ruky davala na drotik 😉

evicaka
6. dec 2014

Zdravím Vás šikulienky... pridávam svoje dve. Ryba je moja " airbrush" premiéra 😀

mirinecka
6. dec 2014

ahojte, pridávam moju obávanú podkovu. Som sa bála poťahovania. 😝 Snáď vás stihnem tento víkend dočítať. Pekný víkend ! 😉

jenie123
6. dec 2014

Ahojte kocky.. Pridám Vam sem moje tohtotyzdnovky, ešte má dve čakajú na zajtra a idem Vám popozerať a popacitkovat.. 🙂🙂

sasettka
6. dec 2014

velmi peknucke torty pridavate, sikulky 🙂
by som vam chcela este pridat tieto 3 obrazky, bola som totiz poziadana, ci by som nevymodelovala tieto... postavicky, ale odmietla som, vy by ste do toho sli? 😅 😉
ono ako je to narocne, tak je to skarede... 😀

jenie123
6. dec 2014

Kocky, mám si vybrať pod stromček aibrush.. Viete mi poradiť, ktorý je super.. Už som po nich pokukovala, len by som chcela, aby ste mi nejaký odporučili..

jenie123
6. dec 2014

@sasettka jeeee Rango, tu rozprávku mozeme.. 🙂🙂🙂

sasettka
6. dec 2014

@jenie123 ja ju nepoznam a priznavam, ze som sa dost lakla, ked som ten obr. otvorila 😀

evicaka
6. dec 2014

@sasettka tak ja by som do toho tiež nešla a ani sa mi nepáčia 🙄

jenie123
6. dec 2014

@sasettka tak tie dve ďalšie ani ja neviem akoby som vôbec robila.. Ale Rango je taký zlatý chameleón.. 🙂)) mala hneď: mami, ja chcem takú tortu.. 🙂🙂🙂

dagmarmustafa
6. dec 2014

Ahojte.Moje staršie víkendovky. Ideme robit medovníčky a zdobiť stromček. Až do polovice januára by som nemala mať žiadnu tortu.Poctivo odmietam.....musím ,lebo som vyčerpaná na mraky a chcem si sviatky aj trochen užiť a nie byť zavretá v kuchyni.Pekny vikend!

mimcak
6. dec 2014

@dagmarmustafa krásne čisté 😵 😵 😵 tortičky.

mimcak
6. dec 2014

@sasettka nooo do toho by som určite nešla 😝

sollange
6. dec 2014

@mysiatkoo,zabudla som sa poďakovať,podľa tvojho foto ná feb urobený psík

mysiatkoo
6. dec 2014

cafte sa... jedna dnesna, po ktorej tiez par vlasov sedivyx pribudlo

mysiatkoo
6. dec 2014

@sollange tesim sa, ze pomohlo 😉

evicaka
6. dec 2014

@mysiatkoo perfektná 🙂 ja z Teba asi umrem 😀

maja22
6. dec 2014

Cukrárky, prosím o radu. Idem robiť penové pusinky z bielkov. Nemám však doma citrón. Dá sa citrónová šťava niečím nahradiť?

lokalistin
6. dec 2014

Ahojte!
Moja kriva, spodok sa mi cely skoro rozpadol,lebo som bola nedockava a skladala som ju nevychladenu,farby podla zelania a cela torta podla fotky. AAAA nikdy viac, strasne vela odpadu,pri tom orezavani,v podstate jedno poschodie som vyhodila. Spodok orechovy korpus, nugatovy krem, visne,stred vanilkovy korpus,mascarpone-broskynovy krem a vrch kakaovy korpus a mascarpone-gastanovy krem

nicoletta77
6. dec 2014

Krásne tortičky ste popridávali. Tu je moja, pre mňa k mojim dnešným meninám.

nicoletta77
6. dec 2014
halienka
6. dec 2014

Ahojte babky, tak ja tento víkend len tento kvetinový kôš, bol vcelku veľký, tak som sa skoro ukvietkovala, ale tak mňa tie kvietky vcelku bavia, tak som si to užila. Som robila prvýkrát modré zvončeky a som celkom spokojná, že sa vydarili. Zato tie oranžové veľké vyzerali úplne neprirodzene, hlavne tie stredy, to musím nejak ešte dopilovať 😝
@mysiatkoo úžasné Spievankovo, s dovolením ukladám 🙂 😵

halienka
6. dec 2014

aha a ten kôš 😅

lokalistin
6. dec 2014

@halienka krasny a skoda,ze si ho neplietla 😉

halienka
6. dec 2014

@lokalistin zlatko, mala som to v zálohe, povedala som si, že sa rozhodnem až pri realizácii, či budem pliesť alebo nie, lebo som vedela, že veľa kvietkov a pravdupovediac, s tými sa bavím radšej ako s pásikmi 😀 No a nakoniec som to fakt nestíhala, bo zákazníčka sa ozvala, že či by nemohla prísť po ňu už dnes večer a nie zajtra ako sme boli pôvodne dohodnuté. Takže nakoniec som bola rada, že mám tú otláčačku 😝 😀 Viem, že keby bol pletený bolo by to ešte reálnejšie, ale ako som nedávno zistila, zákazníci niektoré veci nevedia ani zamak posúdiť a wow im pripadajú aj tortové oplátky, takže som si povedala, že občas to môžem trochu aj odfláknuť 😅 🙂

kukulka1
6. dec 2014

@halienka tie kvietky sú nádhernééé,krásna tortička!

pipka
6. dec 2014

@halienka prekraaaasne 😵

zuzanatulaiova
6. dec 2014

ahojte baby prosim vas ako narýchlo zbucham nejaký krém vhodný pod marcipán? na zajtra mi treba pre moju slečnu 1ročnú a akosi mi moj tvarohový nevyšiel ☹...pvý krát idem robiť s marcipanom tak dufam že nepoleti oknom 😀