Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daducha
27. nov 2010

@lawli krasna, krasne urobene, ja mam z postaviciek traumu 😀

maximiliana
28. nov 2010

Ahojte, ja som vcera skusala svoju uuuuplne prvu tortu v zivote a natiahla som na to MMF... no vyzera vselijako, aj ked som myslela, ze to potahovanie pojde tazsie.... ale baby vy ten MMF aj jete? ja som to ochutnala a teda hoci sladke milujem, pripada mi to az presladene

mrka2
28. nov 2010

@maximiliana no hod foto, nech popozerame na tvoj prvy vytvor 🙂 ja osobne nejem vobec tieto potahovky, je to pre mna neskutocne sladke, ide tu hlavne o efekt z torty si myslim 😀 ani mojmu manzelovi nechuti,ale ostatni clenovia rodiny s tym nemaju problem... mozno predo mnou nasilu zjedia,aby som sa nehnevala 😀 😎

anibas
28. nov 2010

@alionuska @nadulici @petusko @daducha @hejdita @lawli @zuzulik @mrka2 náááááádherné tortičky
Ja mám ťažký týždeň za sebou - som vyžmýkaná jak citron - v pondelok a utorok som písala diplomovku, v stredu som začala piecť, v noci už Filipko nespal - napínalo ho na zvracanie, vo štvrtok už mal aj teplotu a večer sme leteli na pohotovosť - ťažko sa mu dýchalo - doktorka nám dala injekciu a papierik, že do nemocnice keď sa zhorší stav - laryngitída - doma sme ho naparovali v kúpeľni do 22:00, celá orosená bola, znova som nespala, oblečená a taška zbalená,moje štyri torty napečené na stole - nedokončené - v piatok sme boli u našej dr. - už aj Katka dostala angínu, mm mal P -čko celý deň, o 10:30 volala najstaršia Beba zo školy, že jej je zle ... no psychiatria ☹ ☹ ☹ ☹
moj výkon - tie oranžové sú narýchlo odfláknuté 😒 😒

maximiliana
28. nov 2010

Neviem, ci ju rovno radsej nesibnem do smeti... 😀 vzivote som nic nepiekla, len som to hrozne xcela vyskusat, ked som kukala tie vase vytvory

alionuska
28. nov 2010

@beruska2x ale mna to pomylilo..ja som myslela,ze ty si Slovenka..neboj,mam prehlad aj o tom,co sa deje mimo mpojej kuchynky🙂))) 😀 😀 😀 😀

alionuska
28. nov 2010

@bzucinka2 Ako ze ci z cesta?? Ved normalne su to torty,dva gulate na sebe...jedna trochu mensia,ako hlava a druha vacsia-telo..a potom som ich dala na seba..orezala a sem tak dotvarovala puncovinou..usi su oplatky zlepene nutelou a potiahnute MMF. 😉
@hejdita ten tvoj dortik je uzasny.!!Stromcek aj tigrik nemaju chybu!!Krasne! 🙂
@daducha Erotiky musim tiez dokoncovat,ked uz Alenka spi...lebo minule sa ma pytala,co to ma ta teta v hube? Preco pipik???? 😀 😀 😀
@lawli len tak dalej!! Super ! 😉
@mrka2 ked mala Saška uvidela tvoju kacicku,tak sa tak tesila...prstekom ukazovala a hovorila kaka..kaka... 🙂 🙂 🙂 Krasna je! 🙂

mrka2
28. nov 2010

@anibas boooze, chudatko... tak len nech su deturence zdrave a akoze tie " odflaknute oranzove"... ehm ehm... no dakujem pekne. 😔 nadherne su vsetky 4 torticky!!
@maximiliana 😀 no len daj, isto to nebude az take zle 🙂

mrka2
28. nov 2010

@alionuska jooj, zlata... 😀 😀 moja ma o 2 mesiace viac a este ani kaka nepovie 😀 este ze deticky nevidia nedostatky 😔 😀

lawli
28. nov 2010

@mrka2 ďakujem 😉 no nieje odveci si dať zmenu 🙂

lawli
28. nov 2010

@daducha ďakujem 😉 žiadny strach nieje to ťažké 🙂
@anibas ďakujem 😉 a vam držím prsty nech ste skoro fit ,tortičky su krásne aj napriek zhonu 😵
@alionuska ďakujem 😉 no na teba aj tak nemám 🙂

lussy23
28. nov 2010

@dm1 - krásne torty.
@bzucinka2 - waw! Fakt by som nepovedala, že sú vymodelované. Ste šikovná!
@alionuska - opäť nádhera. Dcérkam prajem skoré uzdravenie.
@meinkonka - super torty. Autá i tá americká
@duplicka - úžasná košeľa
@aktak - veľmi pekná
@lawli - nádhera! najmä tá s tým delfínom 🙂
@mrka2 - nádherná kačička
@daducha - taká jednoduchšia, ale nádherná!
@zuzulik - krásna
@hejdita - ten je krásny. Ten tigrík nemá chybu
@petusko - náhodou sú krásne a veľmi
@nadulici - máte vztýčený palec odo mňa 🙂
@anibas - poadarené tortičky

lawli
28. nov 2010

@lussy23 ďakujem 😉 ale ta s tym delfínom nieje moja. To sme drobčekovi dali upiecť na rok 😅

lussy23
28. nov 2010

@lawli - jaj. Ale tie ostatné dve sú Vaše?

Ozaj. Robievate niektorá Punčové rezy? Čo urobíte s tými aromámi, ak vám ostanú?

sylvia75
28. nov 2010

ahojte...krásne torty ste popridávali...
alionuska tie tvoje erotické nemajú chybu 😀 super....ten sloník je bombový...
ja som robila mešec pre brata....

lawli
28. nov 2010

@lussy23 ano ostatné sú moje len tie dve šľahačkové sme si dali spraviť u jednej 70 ročnej pani cukrárky sú chutnučké a aj my potrebujeme niekedy zmenu chuti 😀 😀 😀

Punčové rezy robievam no arómu do nich nedávam 😒

lawli
28. nov 2010

@sylvia75 mešec krásny ,ako pravý 😵 😵 😵

benjik
28. nov 2010

Ahoj holky,krásné dorty jste přidaly.Nádhera. Já mám rozdělaný košík pro babi k narozkám,ale vůbec nemám chut ho dodělat. ☹ Manžel má zas řeči,proč se na pečení nevykašlu,když jsem pak akorát nervní.No ono kdo by nebyl,když od toho musím furt odbíhat,páč není schopnej malou chvíli pohlídat. 😒 A opět milion řečí kolem toho. Jsem si chtěla objednávat patchwork s vánočním motivem,ale fakt nemám chut už péct dorty,max. pro dcerku.Místo,aby byl rád,že mám nějakou zálibu,tak mi to znechucuje jak se dá. ☹

lussy23
28. nov 2010

@sylvia75 - pekný mešec
@lawli - ale aj tie vaše sú pekné.

lawli
28. nov 2010

@lussy23 ďakujem 😉

benjik
28. nov 2010

Můj košík pro babi k 76.narozeninám. Po tom všem z něj mám i dobrý pocit,když jsem viděla jak se z něj babi raduje.

dm1
28. nov 2010

@alionuska krasne ako vzdy! ja aj tak nechapem ako to stihas ja som mala tento tyzden 5 tort a 1 slanu a teda som narobena ze az a spala som posledne 3 dni teda velmi biedne. Aj ked boli vacsie som to ratala dokopy som upiekla 33 kil tort!

dm1
28. nov 2010

este pripajam dalsie z tohto tyzdna

dm1
28. nov 2010

a slanu zvlast nech sa nemiesa slane so sladkym 😀 . SOm ju robila u nasich a ako na potvoru mali pivo len v plechovke tak som tam musela dat etiketu z nealka

benjik
28. nov 2010

@dm1 ta beruška je kouzelná

dm1
28. nov 2010

@benjik dakujem! a pritom to bola po myske hadam najlahsia modelovacka fakt bolo to rano o 3 ked som dorobila knihu tak som chytro este lienku zbuchala

benjik
28. nov 2010

@dm1 hlavně je to i originální.

dm1
28. nov 2010

@benjik originalne nieee je to podla fotky z netu uz ju mam ulozenu a strasne sa mi pacila tak som ju teraz neterke na meniny spravila

benjik
28. nov 2010

@dm1 no dobře,ale není to tak časté jako obyč.beruška jen tak na dortu

daniela1974
28. nov 2010

@anibas
@dm1
@dm1
uzasne torty, ste velmi sikovne. Idem si ja celu tuto temu prestudovat, a skusim coto aj ja popiect. Terka moja dcera ma 11 rokov za 3 tyzdne, tak dovtedy sa snad nieco naucim. Ci? vy ste sa to ucili dlhsie?