Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
8. dec 2014

@adka092 naaaadhernaaaaaaaaaa a ze prva, sanka mi padla, neskutocne krasne sa ti podarila 😵 😵

@katarina51 pri mojom stasti by som mala pat chlapcov a jednu dceru 😀 😀 😀

@dada2007 micka tento tyzden potrebujem porodit malinke 😅 mohla by som pekne poprosit pozicias mi to oplodnovatko male , mas ho volne, ci tiez budes rodit cez vikend ?

dada2007
8. dec 2014

@pristela hehe , ja som rodila tento víkend, takže nech sa páči....mooooooožeš. 😵

pristela
8. dec 2014

@dada2007 oo perfekto, volam ti mozno aj zajtra abo v stredu , si poklad

dada2007
8. dec 2014

@pristela jo,jo

pipka
8. dec 2014

@pristela @dada2007 rodite jak na beziacom pase 😀 😀 😀

dada2007
8. dec 2014

@pipka jak bystrické hrušky 😀 😀 😀

mysiatkoo
8. dec 2014

@mamina1978 dakujem 🙂 hladaj na mojom FB - je tam cely album o ganache a este nieco o potahovani - a snazila som sa dost podrobne, ale ked nieco nebude jasne, kludne pis 😉
@sikag paraaaaaaaaaaaaaaada!!! 😵
@maya30 ax zena, az mi je smutno ked to citam... a to ked pises, ze si aj dvihla ceny, tak tomu akosi nerozumiem, lebo to stale komplet dotujes 😖
@anibas krasna tortuska 😵
@adka092 uzasna je 😉

hana248
8. dec 2014

@mysiatkoo spievankova nadherna

hana248
8. dec 2014

@maya30 wau ta svadobna ,nadherna si šikovne žiena

hana248
8. dec 2014

@moicka ja hodne robim s kinder čokoladiek +šlahačka a je to velmi chutny a dobry krem a hlavne chutiaj mne 😝

lokalistin
8. dec 2014

@daducha ja som teraz robila kakaovy korpus, mascarpone s gastanovym pyre a dala som rum, ale mohlo by byt aj amareto, no tie orechy neviem, neviem

mirinecka
9. dec 2014

@pristela @mysiatkoo kočky chcem pre nás vyskúšať tiramisu, nebáli ste sa tých surových žltok, ja mám pre surovými vajciami rešpekt ☹ aj keď robievam domáci vajčák a tam mi vôbec nevadia, tie s radosťou popíjam 😀

maya30
9. dec 2014

@mysiatkoo no Evi pointa je v tom, ze velmi malo ludi mi odvtedy ubudlo, vacsina zostala, len teraz kvoli tomu zvyseniu chcu mensie torty aby ich to nestalo viac...dobre vsak ? 😝

muffinka8
9. dec 2014

@pipka @maya30 @jakelina baby, ono je to aj o tom ako si zákazníkov "vychováme" . Mne keď príde spáva, že aké mám asi ceny a tak. Tak rovno napíšem, že na príklad torta 22cm je od xx€ vyššie v závislosti od výzdoby. Prípadne aj orientačne ceny väčších. A buď sa už neozvú alebo sa dohodneme. Asi len 2 krát sa mi stalo, že mali cenový limit, ale to bolo 50-60€ a nie 30€.
Zákazníci stále budú a ty aspoň budeš mať radosť z práce, ktorá bude aj ocenená.

halienka
9. dec 2014

@muffinka8 to máš dobré, mne sa stalo, že už chceli aj tortu do 20 E 😅 😀 Takých čo chceli do 30 E bolo už hádam aj 10. Doteraz som urobila za 30E 17 cm priemer, ale už ma aj to štve a končím s tým, lebo na výzdobe sa človek narobí rovnako, či je 17 cm, či 23 cm, keď tam raz chcú lietadlo, tak je jedno na akej torte je. Preto vravím, že od nového roku len jedlý obrázok na také torty, inak nie. 😝

mysiatkoo
9. dec 2014

@maya30 mensie torty su ok, ale nemozes im na mensiu tortu dat o tolko nizsiu cenu... cim mensia, tym drahsia v pomere k poctu porcii... ved to modelovanie je rovnako narocne bez ohladu na velkost torty. Tam usetris par "drobnych" na troche surovin a potahu, mozno troxu casu pri zdobeni bokov, ale ta casovo najnarocnejsia cast je predsa stale o tom istom. Rura ti pecie tiez rovnako dlho, xladnicku tiez potrebujes rovnako, mixer dtto....tieto naklady s rozmerom nemaju nic spolocne. A ani v obxode nezozenies 3/4 slahacky, ktora by teoreticky stacila na mensi rozmer.... Zatni sa a nechod pod nejaku sumu, s ktorou ty sama budes spokojna (ale 30E je na tvoju kvalitu prace holka malo). Inak si oxvilu v tom istom kolecku 😖 @muffinka8 ma s tou vychovou pravdu... ja si uvedomujem, ze je ine, ked to ma byt nejaky staly zdroj aspon parE, ale isty, a ked to niekto robi bez tejto nutnosti, ale ty si mozes dovolit jednat sposobom bud - alebo... ja sa pri komunikacii s cudzim clovekom nejak nebabrem...xces ok, take su podmienky, nexces - tiez ok, su ini, ktori to urobia za menej, ale ja sa tym padom radsej budem venovat niecomu inemu a nebudem mat kuxynu hore nohami kvoli 3E ....a paradoxne je stale viac objednavok, ktore rusim ja lebo sa mi uz nexce pripadne mi absolutne nesedi tema, nez tych ludi, ktori kvoli cene nakoniec nexcu...

mysiatkoo
9. dec 2014

@mirinecka slahala som zltka nad parou, takze presli potrebnym tepelnym procesom... 😉

aduskatt
9. dec 2014

tak som si zasa trošku pomaľovala na tortu🙂

aduskatt
9. dec 2014

a pridala som zlý obrázok🙂

pristela
9. dec 2014

@mirinecka este som necitala ci ti mysiatkoo odpisala ale ja zltky miesam nad parou a myslim ze som to radila vtedy aj jej tak, len to asi v recepte nieje napisane

mirinecka
9. dec 2014

@pristela @mysiatkoo kočky ďakujem za odpoveď, čítam tu všetko, ale zrovna toto som si nepamätala 😝 . Dúfam že sa mi podarí, lebo už potrebujem zmenu, lebo každý pýta pribináčik alebo parížsku šlahačku, tak aspoň pre nás vyskúšam niečo iné 🙂

pristela
9. dec 2014

@mirinecka 😀 ja mam stale pribinak, parizsku , mascarpone akurat teraz som mala mini obdobie ked chcel kazdy tiramisu a puncovu , ale inak tamtie tri stale kazdy vikend dokola 😝

muffinka8
9. dec 2014

@maya30 ako píše @mysiatkoo ja napríklad tiež nerobím všetko za radom. Nedávno odomňa chceli nejaký bager či čo. To viem na isto, že by som sa s tým piplala 3 dni a aj tak by som nebola spokojná, tak som rovno povedala, že toto nie, že či nemajú inú tému v zálohe a dohodli sme sa.
A presne to, že malú tortu robíš rovnako dlho ako veľkú. Tu proste neplatí priama úmera 😅

adka092
9. dec 2014

@pristela Dakujem krasne to je pocta od teba este raz vdaka 😉

sikag
9. dec 2014

@jakelina @pristela @lokalistin @maya30 @mysiatkoo babenky veeeelmi ste ma potesili 🙂 dakujem za lajky, velmi si ich vazim, najma od guru 😉

nika1985
9. dec 2014

@dada2007 jej to su tu tak krasne napisala s tou maminkou az mi idu zimomvriavky ved ty vies preco 😉

dada2007
9. dec 2014

@nika1985 😵 😵 😵

woman04
10. dec 2014

pekný večer dievčatá..pridávam pár mojich za posledný mesiac...prvá kamarátkinej svokre k 70,podmienka bola,aby tam 70 nebola 😀
..na druhú ma ukecala synova krstná ..jej kolegyňa chcela prekvapiť priateľa..podmienka bola srdce a tretiu som robila narýchlo tiež ako prekvapenie kamarátkinej dcére...slniečko je symbol ich dvoch,muselo byť 😉 a je bubeníčka,speváčka 😉 ..a to som pred pár mesiacmi myslela,že len pre rodinu budem piecť.. 😀 ...po Novom roku to tak aj bude..nastupujem späť do práce a času nebude 😉 😉
..ešte neskôr pridám tortuchu,čo som robila môjmu Tominkovi k 3 rôčkom 😵

timea7
10. dec 2014

@dada2007 občas sem lozím očumovať nádherné torty, aj ja pečiem, lepšie povedané fušujem do toho....Včera ma tvoj nádherný príspevok rozplakal. Máš s mamičkou úžasný vzťah, tiež som mala taký, moja mamina bola mojou najlepšou kamarátkou, bohužiaľ už pár rokov nie je medzi nami. Užívajte si spoločné chvíle, takýto vzťah je dar, želám vám ešte veľa veľa rokov spoločného pečenia, lásky a pohody. 🙂 🙂 🙂

jakelina
10. dec 2014

@woman04 suprové a ten buben je dokonalý 😉