Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mirinecka
13. dec 2014

@pristela @mysiatkoo ďakujem za rady ohľadom tiramisu, je mňam 🙂 tak rýchlo jesť tortu som ešte môjho ocina nevidela 😀

sasettka
13. dec 2014

Caute baby, ja dnes takto neskoro v noci 😅 pridavam veskeru moju robotku na tento vikend, akozeeee... mam dost 🙂)) ta Toy story je pre mojho maleho zajtra 4-rocneho 😵

lokalistin
14. dec 2014

@sikag
@mysiatkoo ja som kupila na ebay za 50 s tromi tryskami, jedine co mi vadi, ze ho nemozem mat na stole-tak vibruje, ze beha po celom stole

jakelina
14. dec 2014

@sasettka ty jsi nezmar, dokonalé detaily 😉

sasettka
14. dec 2014

@jakelina hehe, dakujeeeeem 😵

mysiatkoo
14. dec 2014

@lokalistin Zanet ale ani v Ludaniciax ho baba nemala na stole ak si dobre pamatam ;) to ide asi iba s tym prtavym, co ma dortissimo...

maya30
14. dec 2014

ahojte zienky, prispejem aj ja par tortickami, jednu mi presunuli den pre odovzdanim, uz som ju mala naplnenu, tak caka v mrazaku 😝 uz sa mi to raz stalo, aka nahoda ze s tymi istymi ludmi 😅 ale prisli si vtedy po nu, tak dufam ze nam nezostane 😉 Baby ako vam je dobre tym co mate do vianoc fajront, ja sa nezastavim az do 23.12, vtedy odovzdavam poslednu, deti maju tento tyzden akcie v skole a v skolke tak aj tam idem chystat, pre nas este nemam napecene nic, a upratovat budem tradicne az na Stedry den doobeda 😝 Tak dufam ze aspon zdravicko vydrzi 😎

lokalistin
14. dec 2014

@mysiatkoo mne sa zda, ze v ludaniciach mala ta baba ten velky kompresor

evicaka
14. dec 2014

@maya30 všetky dokonalé, ako vždy 🙂

maya30
14. dec 2014

@evicaka dakujem 😵

jakelina
14. dec 2014

@maya30 ty jsi zase nezmar, tolik dortů. Ty jsi ty svoje sliby, že zvolníš moc neplníš 😀 😀 Krásné je máš

maya30
14. dec 2014

@jakelina ale ano maji, mam toho o dost menej ako predtym, aspon to tak citim, ze nedriem od pondelka do soboty 18hod. denne .... ale to bude skor tou praxou, ze vela veci dokazem spravit za menej casu ako napr. pred rokom 😉

timuss
14. dec 2014

prosím o radu...čím nalepím hmotu na muffinky, keď nemôžem použiť nič, čo má v sebe mlieko (kvôli alergii na bielkoviny kravského mlieka)....myslela som, že medom, ale nie som si istá, čo to spraví s poťahom...hmmm?

pristela
14. dec 2014

@lokalistin micka ja mam ten maly a aj ten beha po stole, mam ho ale polozeny na utierke a takom malom plechu a pod plechom na linke este dalsiu utierku aby mi to tu nevybrovalo na cely dom 😉 a tak ho aj "upratujem" vezmem plech s nim a len odlozim

jakelina
14. dec 2014

@maya30 no tak alespoň tak. Jinak je mi tě úplně líto ☹ A když si představím, že i hmotu si děláš sama. Fakt smekám 😉

jakelina
14. dec 2014

@timuss já lepím marmeládou

lokalistin
14. dec 2014

@pristela super napad, ja ho mam na koberci, kedze tortu nemam vysoko polozenu mi to staci, ale tym padom by som mohla aj na normalnom velkom stole robit 😉

dusika11
14. dec 2014

ahojte zeny ktora zrucna kosicanka by bola ochotna urobit tortu na 27 decembra ..pre mojich chalanov 4 rocnych..ja viem blby termin kazdy rok riesime tento problem..alebo aspon mi poradte kde by taky termin nevadil ja som v koncoch

lucula73
14. dec 2014

@denisak77 ahojky,prosím ťa,som zazrela teraz tortu s tým snehuliakom a máš tam aj tie dievčatá,z toho ľadového královstva..to sú obrázky na fondáne či papieri?a to si si dala vytlačiť celý nejaký obrázok a potom vystrihla tie hlavy?
už som to tu viacerým videla a rada by som vedela,ako na to...... 🙂

nika1985
14. dec 2014

Ahojte ja uz torty do konca roka nemam tak skusam pre nasu najmensiu vsetko bez akehokolvek mlieka a tieto su uplne uzasne tak som vam fotla @pristelka su bomba rychle a neboli z nich brusko prid na kavicku mala sa s Tebou podeli🙂 inak aj medovnicky som robila bez mlieka a tuku

adusik0501
14. dec 2014

Ahojte žienky!
Mám prevelikú dilemu, piekla som tortu do školy, mala 17 kg .... za suroviny som zaplatila 60€ s tým že maslo, a salko vybavila riaditeľka ako sponzorské. (čiže suroviny cca 85€) ... Viem, že zvykom je pýtať 10€/1kg, no 170€ .. a ešte aj zo školy? .. Poradte koľko mám pýtať? 60€ tie suroviny a k tomu koľko za robotu? 😒

Ďakujem!!! 🙂

evicaka
14. dec 2014

zdravím Vás dievčence, krásne tortičky... úplne všetky a prispievam aj ja 🙂

mysiatkoo
14. dec 2014

@lokalistin ja som bola v tom, ze ten maly neklepe a ze ty mas daky vacsi 😝 ale guru radu si zapisujem aj ja 😅

jakelina
14. dec 2014

@adusik0501 to je těžko, nevím jestli do té školy chodí tvoje děti nebo to je zakázka jenom tak?? Já většinou dorty daruji úplně zadarmo do školky a školy kam chodí moje děti a nechci nic ani za suroviny. Je to dáreček. Kdyby to bylo tak, že si to někdo objednal , tak bych se dohodla na ceně asi dopředu. 😲 😲 Já cenu přizpůsobuji i podle zdobení a složitosti modelování.

jenie123
14. dec 2014

Ahojte kocky.. To tých nadherach, čo ste popridavali sa mi ani nechce dávať tie moje.. :(

laumi
14. dec 2014

opäť pár mojich pokusov 🙂 🙂 🙂 tá lopta katastrofa ☹

adusik0501
14. dec 2014

@jakelina Do tej školy chodím ja! Som štvrtáčka a bolo u nás 60. výročie a bola u nás recepcia kde bolo vyše 100 hostí. Pani riaditeľka ma oslovila či upečiem. Tak som upiekla, vraj sa mám patrične ohodnotiť. Mám 19 rokov, nemôžem si dovoliť to urobiť celé zadarmo, suroviny sme sa dohodli, že komplet preplatí plus robota, mamine míňam elektriku, vodu plyn ... takže čosi musím dať aj jej.
Je to ťažké, preto sa pýtam 🙂

jakelina
14. dec 2014

@adusik0501 aha, no tak vidíš jak to nakonec je, to by mě nanapadlo, že jsi studentka 😀 😀 Tak to jsi šikulka, že umíš takhle mladinká péct a dělat dorty. Fakt neporadím, spočítej si práci co jsi u toho byla, kolik hodin a jak si to ceníš a něco bych asi částečně věnovala, určitě bych nepočítala 170 euro.

maya30
14. dec 2014

Kocky neviete kde by som zohnala male celofanove sacky na balenie medovnikov ? Nejak nemam stastie

timuss
14. dec 2014

@adusik0501 ja by som počítala asi cena surovín x2, čiže 120 eur....keď mala 17 kg to vlastne ušetria 50 eur, myslím, že nikto na to nič nemôže povedať, je to slušný darček od 19 ročnej študentky 😉