Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

timuss
14. dec 2014

@jakelina marmeládu kupovanú doma nemám, vlastného lekváru mám veľa ale určite to neroztopí poťah? síce višňový mám poriadne tuhý ale aj tak mám obavy...možno to spravím tak, že pripravím ozdoby dopredu a skompletizujem to len pár hodín pred vianočnou besiedkou a tak by sa tomu nič nemalo stať, nie?

jakelina
14. dec 2014

@timuss nikdy se mi s tím nic nestalo, jenom tak jemně potřu, aby se to přilepilo, ne velkou vrstvu a dělala jsem to i dva dny předem na dětský den, bylo to pak venku na sluníčku a nic nepovolilo. I ten med by mohl být super.

jakelina
14. dec 2014

@maya30 mají v každém papírnictví 😉

timuss
14. dec 2014

@jakelina Ďakujem, tak skúsim lekvár, ten sa mi viac pozdáva....super, že vždy vieš poradiť, ešte raz ďakujem 🙂

jakelina
14. dec 2014

@timuss není vůbec zač, já budu zítra zdobit do školky linecké cukroví a na to marcipán, taky to vždy slepím marmeládou, potřu i na povrchu a přilepím marcipán a dozdobím.

adusik0501
14. dec 2014

@jakelina
@timuss
ďakujem 🙂 ... uvidím ako bude reagovať pani riaditeľka .. ale asi teda tých 110-120€ ... uvidím ako sa vyspím 🙂 .. aj jej napíšem koľko mi to cca trvalo a hádam pochopí ... 2 dni roboty 😀

maya30
14. dec 2014

@jakelina ozaj ? No musim pozriet v meste, chcela som objednat spolu s nejakymi pomockami ale v cukrarskch e-shopoch nemaju...diiik 🙂

jakelina
14. dec 2014

@maya30 já tam kupuji každý rok. Mají čisté i zdobené různými vzory a všelijaké velikosti.

katarina51
14. dec 2014

@lamps kráááááásna a milučká 🙂 🙂 🙂 🙂

denisak77
14. dec 2014

@lucula73 je to na jedlom papieri a potom vystrihnuté,nie na fondáne ,ale i to by sa určite dalo vystrihnúť

mimcak
14. dec 2014

@maya30 ooooooooooooooooooo sánka dole ako vždy,nádhera 😵 😵 😵 😵

pipka
14. dec 2014

babulky zdravim vas, no kraaasne ste zas napiekli 😵 😵 😵
chvaaalim rad radom, tie uplne dokonale nadhery uz ani nemusim menovat, sak vy viete 😎 😀 😀 😉

ja som z tych stastnejsich, ze tento rok ma uz caka len jedna pre nas...a to sa este musim nakopnut aby som ju vobec spravila 😀 😅 😀
inak uz len upratujeme, dnes sme medovnicky piekli a zdobili a uz je vyse pol varky fuc 😠 😀 😀 😀
tak v tyzdni mozeme piect zas 😅 😝

ale uz mame aj stromcek ozdobeny, tak uz sa venujeme len peceniu a zdobeniu 😉
darceky nakupene, pobalene, schovane..uz len aby som nezabudla, co som kam postrkala 😝 😅 😀 😀

mimcak
14. dec 2014

pridám j ja víkendovky. Toho papagája som už robila a vtedy som povedala už nikdy ,ale kámooška ma prehovorila,tak som povedala ok ak jej nevadí,že bude vyzerať ako orol. Vraj malej sa tá torta páčila na fotke a nechcela inú len tú. 😅 takže som si zas ponadávala pri výrobe. 😀 Logo bolo pre sestru na firemnú párty. Podľa foto loga.

elamaslakova
14. dec 2014

Dievčence pozdravujem vás, idem vás popozerať aspon si trošku oddýchnem po dnešnom pečení suchého na Vianoce a pridám moje posledné 3 torty

anibas
14. dec 2014

@pipka Janka stromček ??? Veď ešte jedna sviečka chýba 😕 😀

sticker
14. dec 2014

@elamaslakova Tá truhlica je 100 bodová 😵 Už som ju na FB obdivovala.

pipka
14. dec 2014

@anibas nevadiii sabi, ja musim vzdy v predstihu, lebo potom posledne dva dni neviem co skor 😝 😖
takto si to rozdelim a kazdy den nieco 😉
ja mam umely, mne neopadava 😀 😎

lokalistin
14. dec 2014

@mysiatkoo nie ja mam tiez ten maly

lokalistin
14. dec 2014

@anibas ja uz mam tiez stromcek,chcem si tuto super atmosferu uzivat co najdlhsie,ale na SK zdobime az na stedry den

lokalistin
14. dec 2014

@anibas
@pipka a ja mam dokonca v stredu uz aj vianoce 😉,kedze v sobotu odchadzam na slovensko, smojim drahym mame veceru(nie taku ozajstnu stedru) a darceky uz v stredu-on je moslim vianoce neoslavuje,takze jemu to je jedno kedy a ja som potom na stedry den s rodinou 😉 asi to nedokaze kazdy pochopit,ale my uz tak fungujeme 13 rokov

pipka
15. dec 2014

@lokalistin ale preco, ja to chapem 😉 tak stastne a vesele 😎

jper
15. dec 2014

Holky, není tu nikdo, kdo by měl zájem o prášek Sweet Lace 500g, garančka 02/2015 - bylo by to za pár korun, hl.ať ho nemusím vyhazovat, není ani otevřený, zafóliovaný ještě z obchodu.

zz134
15. dec 2014

jaslickarska 🙂

jakelina
15. dec 2014

@jper já mám plný kýblík, kdybych neměla, tak si ho koupím. 😝

pristela
15. dec 2014

@jper ja ho vyhodila 😝 😝

pristela
15. dec 2014

@lokalistin pocuj micus ty ked dojdes na sk tak mozme dat TO a okolie zraz , taky vecerny , vaaanocny @dada2007 @nika1985
@nika1985 inak mooooc diky za tie udelavatka, zatial u mna nasypatickejsie to male ostre, to ti mi aj krasne ocistilo hned aj podlozku 😀 je to lahucke do ruky, takze uplne ze zatial the best a moooooc kujem 😵 😵 mas u mna horucu cokošku so slahajdou 😀 a pusu k tomu /bez jazyka 😝 😝 😀 😀 😀 /

lokalistin
15. dec 2014

@pristela joj no to by bolo super, ale asi nebudem stihat som doma len do 27. a mame zajednanu fotografku na svadobne saty a modelky, takze to bude o drzku a trosku sa chcem aj s rodinkou polubit

jper
15. dec 2014

@jakelina a nemáš třeba s delší garančkou, bych ti tenhle poslala ať ho zatím spotřebuješ.

jakelina
15. dec 2014

@jper taky mám jenom do dubna. A já moc krajky nedělám. Tak jednou za půl roku, víc ne. 😝 😝 Teď peču fakt málo a určitě bych to nevyužila. Třeba se ještě někdo ozve. Na českém koníkovi je téma dorty, tak se zeptej tam. 😉

zozo111
15. dec 2014

Ahojte baby, zakaznicka si rozmyslela motiv na tortu, ale mam uz kupeny marcipan, ktory nevyuzijem, prisiel mi minuly tyzden z peceniehrou.sk, takze uplne cerstvy, mam dve balenia po 1kg - teda spolu 2kg v rovnakej modrej farbe, rada by som ho teda predala, bol po 8 eur + postovne, ale rada sa na cene aj dohodnem. Je to tento:
Rainbow hmota Blue 1kg - http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/rainbow-h...

nevyuzijete niektora? alebo aj vymenim za inu farbu, alebo co... je mi luto nechat ho nevuzity len tak v poličke..