Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
20. aug 2009

A ja hladim zasa uplne suchymi rukami... 😀

bianca
20. aug 2009

ali vidis nabuduce skusim len si to musim lepsie naplanovat.Mala mi vo finale ricala ako tur zakvacena v nohaviciach tak ja som to ani neskusala such.rukami 😀

alionuska
20. aug 2009

😀 😀 😀

vinka
20. aug 2009

No tak som zvedavá čo za úkaz mi vyjde. 😕 Jedlá bude ale chcem aby aj dobre vyzerala. 🙂

cessy
20. aug 2009

ahojte, aj ja uhladzam suchymi 😉

cessy
20. aug 2009

sisa.b ano, macovia su z MMF, len su prifarbeny kakaom.

inak koli tejto torte som si objednavala modru a tyrkysovu farbu wiltom a zabudla som ich pouzit 😖 😀 pouzila som opat praskove, ani ma nemnapadlo ze ich mam 🤐

vinka
20. aug 2009

Baby a ako hrubo valkáte potah torty? 😕

cessy
20. aug 2009

vinka alionuska pise ze 3-4 mm, ja sa tak tiez snazim, ale vzdy ho vyvalkam na tensie, zatial sa mi nikdy netrhal,ale trosku hrubsi je asi lepsi, nieje tam potom vidiet hrbolceky 😉

graziela
20. aug 2009

Cessy, peknucka torticka, mne sa inac velmi paci hnedo-modra kombinacia, aj ja som naposledy robila taku, chcela som dat do stredu aj macika s jednotkou, ale to som uz nestihla...
A inac, kupila som si uz aj modre smolkove Haribo cukriky, tak vyskusam mozno teraz cez vikend...
A este som sa chcela opytat, ked farbite hmotu farbivom, rozne farby, tak pouzivate pritom aj nejake gumene rukavice alebo nejake ine? Lebo ja ked som naposledy farbila, tak mi ta farba dost ostavala na rukach a ked som chcela pouzit dalsi odtien, tak som si musela poriadne vyumyvat ruky... Nejako sa stale obavam toho farbenia, preto som aj naposledy nechala tu hmotu ruzovu z JOJO...pri marcipane sa mi tiez po zafarbeni trhal, tak sa bojim, ci aj MMF by tak reagovala...
Alionuska, ty si tusim pisala, ze farbicky nanasas stetcom...ja som to skusala naposledy, len tak na skusku, som jeden ten kvietok vykrojeny natrela, ale vobec sa mi to akosi nepacilo... 😒

cessy
20. aug 2009

graziela dakujem 😉
ja mam tiez problem ked farbim.....teraz mam aj podprsenku zafarbenu...lebo ked som to robila,tak maly zacal plackat, chcel papat, kojim, samozrejme som si umyla ruky ale ako sa modre farbivo dostalo na pradlo doteraz neviem. 🤐

marfic
20. aug 2009

cessy tortička je veľmi pekná
mne sa tiež pri tej modrej poriadne zamazali ruky, nechcelo to ísť dole, tak uvažujem, že objednám tiež gélové, ide to s nimi lepšie?
a tiež som skúšala nanášať štetcom, ale mi to stekalo a ostalo to také fľakaté 😒

alionuska
21. aug 2009

Babenky caute...ja som vcera dokoncila jednu torticku-prsia,len este musim ryhlo druhu-srdiecko s maslickou a potom pofotim a hodim to sem...
Ked farbite hmotu pouzivajte rukavice...ja tak uz robim skoro stale,ked mam mat nejaku modru alebo zelenu...sa mi to vzdy zazralo pod nechty a vyzerala som ako,keby som o seba nedbala... 😀 Normalne chirurgicke rukavice gumenne a ked je to uz v tej hmote zapracovane,tak uz to nefarbi.... 😀 😀

veronkaj
21. aug 2009

prosím dajte mi recept na dobrý piškotový korpus,

budem budúci týždeň piecť tortu a tak niečo overené, našla som veľa receptov na nete ale rada by som od vás čo pečiete každú chvílu taký ten váš naj.

dakujem

bianca
21. aug 2009

debre ranko

ali dik za tip.Budem musiet ist na ,,nakup,, do prace bo rukavice po dlhej dobe na materskej dochadzaju

cessy
21. aug 2009

ahojte, mne sa tato modra nedostala pod nechty, ale cervenu som mala hadam tyzden 😠 , na buduce budem uz v rukaviciach 😉

alionuska uz sa tesim 😵

cessy
21. aug 2009

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2904

veronkaj skus tento, je dobry a zaujimavý 😉

alionuska
21. aug 2009

http://www.tortyodmamy.sk/?q=v-tvare-srdca/sdri...
Tak tu je srdiecko s motylikmi...a maslou. 😉

alionuska
21. aug 2009

http://www.tortyodmamy.sk/?q=pre-dospelych/ceci...
A tu je ta druha... 😀 😀 😀 ceconka... 😀 😀

alionuska
21. aug 2009

http://www.tortyodmamy.sk/?q=3d-torty/zaber-zvr...

Este ten detail na retiazku.... 😉

wighy
21. aug 2009

alionuska neuveritelneeeeeeeeee nadherne torty 😵

cessy poschodova vyzera supeeeeeeeeer kolko cukrikov si na to minula?????????

alionuska
21. aug 2009

Wighy...dakujem!!!! 😉

sofi07
21. aug 2009

alionuska, prekrasne, idem si oci vyocit! to cervene srdiecko ma perfektny odtien, taka vinova cervena. ako si to dosiahla?

cessy
21. aug 2009

alionuska krasne, to srdiecko sa mi velmi paci, take si myslim ze uz robila aj mamicke ak sa nemylim 😕

a tie prsicka, jak skutocne 😀 😅

cessy
21. aug 2009

wighy na dolne poschodie som minula cely balik, tam som davala tie ruzove co sa daju umyt, ale vela mi zostalo, ked som to obkrajovala, ale to som zas pouzila na tie kruzky a na vrchne poschodie polovicu sacku, smolkove. zatial si to neviem odhadnut, kolko dat cukrikov aby bolo akurat, ale aj tak co mi zostane, tak dam do mrazaka a pouzijem na buduce 😉

alionuska
21. aug 2009

Sofi,malovala som ho normalne farbou ... 😉

alionuska
21. aug 2009

Praskovou cervenou a takou hubkou som nanasala tu farbu,aby mi nezostavali smuhy.... 😀 😀

alionuska
21. aug 2009

Cessy,ty mas pamat ako slon! 😀 No take som robila aj maminke mojej...a teraz si take objednala jedna pani pre dcerku... 🙂

cessy
21. aug 2009

ano pamatam si ju, lebo sa mi velmi pacila, je krasna 😉

cessy
21. aug 2009

ali hubkou ako na riad???
alebo mas neaku specialnu??? 😕

alionuska
21. aug 2009

Nie na riad...ale takou tenuckou.Uz som to tu pisala...z pudrenky... 😀 😀 😀 Ale tak mozes asi aj taku normalnu pouzit...ja som na to prisla,ze s tym sa ta farba nanasa super a nezostavaju tie flaky ako po stetci. 😉