Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lawli
28. nov 2010

@duplicka ahoj @zdenallicka sa ťa pýtala ako si robila tu kravatu ? Aj mne sa ľúbi tak čakám na odpoveď 😔 či som ju prehliadla ??? diky 😉

zlatat
28. nov 2010

@lawli ja mám aj originál plechy menšie

duplicka
28. nov 2010

@lawli no robila som ju prvy krat, tu oranzovu co som sem davala,to som len mala ako predlohu.

cize urobila som valcek jednej farby a obalila, potom dalsiu a dalsiu a dalsiu, cize tak som ju poobalovala a potom som nechala trocha stuhnut ale vo folii ,aby nevyschla.

urobila valcek hnedej ,ale takej hrubsej aby sa dali zapracovat este kruhy. potom som dala malinko zohriat vyrobeny farebny valcek a odrezala z neho tensie platky a sup na hnedu farbu a dovalcekovala, ono sa to tak prichytilo a prilepilo na tu hnedu hmotu

je to ako s fimo hmotou 😉 😉 na youtube su videa pod fimo 😉 😉 😉 😉

duplicka
28. nov 2010

@lawli
akosi som ani nepostrehla,ze aj zdenallicka

dm1
28. nov 2010

@vinka najskor tie listy - po potiahnuti som to presla tie boky takou sterkou co je na krem je taka zubkata a akurat sa na to perfektne hodi. co sa tyka rohov tak torta je normalne cela potiahnuta a potom este na kazdej polovici je zvlast plat hmoty a ked som ho tam polozila tak som trosku tie kraje tak popotahovala a zatocila a aj na bokoch aby sa to zvlnilo

duplicka
28. nov 2010

@lawli

doplnam 😀 😀 😀 😀som to domotala 😀 😀 😀

cize urobila som valcek jednej farby a obalila, potom dalsiu a dalsiu a dalsiu, cize tak som ju poobalovala a potom som nechala trocha stuhnut ale vo folii ,aby nevyschla. potom odrezana cast boli farebne kruzky

urobila valcek hnedej ,rozvalcekovala na dlzku a hrubsie aby sa dali zapracovat este pri dalsom valcekovani kruhy. potom som dala malinko zohriat vyrobeny farebny valcek a odrezala z neho tensie platky a sup na hnedu farbu a dovalcekovala, ono sa to tak prichytilo a prilepilo na tu hnedu hmotu

vinka
28. nov 2010

@dm1 jáj na vrchu je plát hmoty na ktorom si urobila pokrčené rohy? 😕

dm1
28. nov 2010

@vinka presne tak. inak by to neslo. ale tie stranky mozes aj vidlickou naryhovat alebo kosticov

dm1
28. nov 2010

@vinka a este pod ten plat kde je v rohu stoceny som dala taky maly trojuholnicek na ktorom som stensila ten kraj co je schovany pod tym vrchnym platom hmoty a aj ten stocila aby to vypadalo ako 2 stocene rohy

vinka
28. nov 2010

@dm1 ty kokoooooooooooooos to jaké prešpekulované.šikula si. 😀

dm1
28. nov 2010

@vinka kdesi som to videla som si zapamatala takze nie som zase az taka sikovna 😀

vinka
28. nov 2010

@dm1 😀 😀 😀 😀 ale si šikovná,že si si to zapamätala 😀

lawli
28. nov 2010

@zlatat Tiež som mala v starom sporáku menšie a boli obdlžníky ,pri kúpe som to ani neriešila no boli také. Oni sú vlastne 45 x 45 cm a na jednej strane ja taky akoby šikmy kraj (super sa cez to zošmykne korpus) ,tak preto mam ten korpus 42 x 45 cm. Je to vyhoda ,lebo nerozmýšľam ako mam dať plech do rúry ,dá sa to tak či tak 😉
@duplicka ďakujem veľmi pekne za podrobne vysvetlenie ,ja som to pochopila aj po prvýkrát 😉 Veľmi sa mi to páči ,niekedy to skúsim 😵

duplicka
28. nov 2010

@lawli 😉

daducha
28. nov 2010

ahojte,

chcela by som sa Vas opytat, ci pouziva niekto rastlinnu slahacku zo Zeelandie do falosneho parizaku,alebo na traseny krem.Ja aj mladsi syn mame alergiu na mlieko a konecne by som si aj ja rada zamaskrtila.Je to des piect torty a neolizovat varechy 😠 .No , aspon nepriberiem 😀 😀 😀 .
Este otazocka, pouzivate frutafil? Chcem to vyskusat, no netusim kedy by som spotrebovala 6 kg balenie.Neviete aku ma zaruku po otvoreni??
Dakujem

mrka2
29. nov 2010

@maximiliana no ved vravim,ze to vobec nie je take zle,ako si to opisala... kebyze mas aj ine farby, urobis kvietocky a torta by mohla ist aj na vystavu 😀
@bzucinka2 @vinka joooj, ale ma kacicka nedostatky,ale nejdem pisat ake, ked sa tvarite,ze nevidite
😀 😀 😉 hlavne,ze sa pacila malej oslavenkyni 🙂
@duplicka jeeej, super kosela... a piata potahovana??? 😕 no tak to mas talent... a vyzera veeelmi chutne z vnutra 🙂

duplicka
29. nov 2010

@mrka2 jej dakujem 😉 😉 😉

alionuska
29. nov 2010

@duplicka ta kosela je kraasna!!!!!!! 😉
@bzucinka2 ano...ale Didliny peciem aj na trikrat..mensie rozmery..aby nebola myska tucnaa🙂 😀 😀

bzucinka2
29. nov 2010

@alionuska dakujemm🙂

hejdita
29. nov 2010

dakujem vam za mile slova potesili ma 😵 😵 😵 😵 a zasa mam blbu skusenost 😒 fakt clovek za dobrotu na zebrotu som im robila kosik 6 kg za 750kc a som im hovorila ze normalen pytam 250kc/kg ze mozu byt radi
a oni si mysleli ze tak robim stale.....a to som hovorila ze si normalne beriem tak ako som pisala....znamy to bol tak ma snad chcel dostat do pozicie ze aby som sa citila vinna alebo co ...normale som bola na nich nahnevana asi 5 krat mi povedal ze to necakal a ze to bude musiet polovicu zaplatit z vlastneho ...a ze bi im radcej kupil lego ......ale torta sa im pacila to ano..... 😒

a hlavne si myslim ze uz som sa vypracovala nato aby som nedavala zlavy za nedobre vyhladeny potah alebo spatny korpus....
on by uricte robil 3 dni prace za 200,- 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 jaaaaj taka som nahnevana... 😠 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝
no sak som im povedala ze nabuduce teda nech si davaju robit niekde inde 😝 nemam to zapotrebi ....

a ked bude este nieco hovorit pretoze mi ma doplatit dneska lebo vcera nemal tolko u seba ....a to si vecer cital kolko to bude.....tak mu poviem svoje nenecham si ja na hlavu sypat 😝 🙄 🙄 🙄

no a mala som robit tortu kosik na stredu ale mi to presunuli na piatok....tak mam aspon trocha casu robim to tchynke pre jej sestru tak sa tesim 🙂 😵 😵 😵 😵

anibas
29. nov 2010

@hejdita dohodni si dopredu váhu a cenu, aby si nebola potom zlá 😉 😉

@alionuska Alenka - akou gelovkou farbíš ružičky na hnedo - len čisto hnedú dávaš ? ja som miešala aj ivory, ale bila do oranžova, nepáčila sa mi 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

hejdita
29. nov 2010

no oni prave chceli 3kg a ja som im hovorila ze beriem tolko za kilo...a aj niekolko krat predtym 🙄 takze proto to nechapem to ich spravanie teda ani znama nerobyla povyk ale jej manzel .....ale on takovy je on chce vsetko v perfektnej kvalite a za pusu 😝 takze myslim som im robila naposledy dort ale mne to nevadi pretoze komu chutilo ten pride znova a zaplati si zato 🙂 ale fakt mna to aj mrzelo aj nahvevalo 😔

vinka
29. nov 2010

@hejdita to si mala aspon materiál preplatený?Ved za 6 kilovú tortu tolko 😕 Ved to si im dala lacnejšie jak zadarmo.Ja tie beriem známym menej si prirátam ku materiálu asi 5 eur za materiál a elektriku ale toto bolo asi úplne bez roboty.A ešte pyskovali?To je už sila. 😒

hejdita
29. nov 2010

@vinka ale hej mala 😉 mala som natom asi 250-300 😅 😝 si to uz nepamatam

a tu su tie co som im robila ten kosik 6tikilovy a teraz o polovicu mensiu tu s tigrom 😔

anibas
29. nov 2010

@hejdita nádherné torty 😵 😵 😵 😵

duplicka
29. nov 2010

@alionuska jej dakujem, som rada,ze sa ti pacila moja kosela 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

hejdita
29. nov 2010

@anibas dakujem aj ja si myslim ze za tieto uz si mozem pytat normalne tak ako sa pytava alebo tak ako som si stanovila aby som si vyrobila....... a ten kosik.... tiez nebol z neho nadseny ze si to predstavoval inak 😝 😝 😝 😝 jendoducho s niektorymi ludni radsej asi nic nemat 🙄 😒 😒 😒 ☹ 😕

mrka2
29. nov 2010

@hejdita 😕 😕 prekrasny kosik!!!!!!!!!!!!!!!

gabika11
29. nov 2010

@hejdita ten kosik je krasny, ako si prosim ta robila ten vxplet? A rucku?

gabika11
29. nov 2010

@hejdita este som chcela dodat, ze vyzera ako skutocny, si sikulka 😉