Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sticker
19. jan 2015

@timuss A nič viac, iba uvaríš puding, maslo izbovej teploty pridávaš? Minule som veru čakala, kým puding vychladol (bol už aj s čoko) a potom som to maslo pridávala.... Veru prvýkrát počujem, že do horúceho 🙂 A myslíš, že by potom do toho šlo pridať aj šľahačku vyšľahanú? Resp. pudingovú zmes do šľahačky, či to by už bolo veľa.....

lamps
19. jan 2015

@sikag tie tvoje torty sú nenormálne krásne 😵 😵 😵 😵 😵 a vieš pre teba by som postavičky možno aj spravila, ty to vieš oceniť, ale po poslednej skúsenosti nerobím a Vás všetky prosíííííím, ak Vám tu napíšem, že idem robiť samostatne postavičku môže ktorákoľvek z Vás prísť (cestovné preplatím) a osobne ma dobre vyplieskať a ak bude treba aj kopnúť niekam 😀 😀 😀 😀 😀 😀

haannka
19. jan 2015

@sikag no myslim, ze ziadne slova by neboli postacujuce na opisanie krasy tvojich torticiek...
Aj ja chceeeeem take vediet...prosiiiiim

blancagon
19. jan 2015

@timuss http://tortyodmamy.sme.sk/content/puncova-podla... , šťavy som dala o deci menej,bola by moc rozmočená.

timuss
19. jan 2015

@muffinka8 nie, uz neslaham..Na 4 dl mlieka davam jeden puding, 2 lyzicky maizeny, 10 dkg cukru, spolu uvarim, pridam tak 3/4 masla a lyzicku rumu a necham vychladnut..hotovo..na tortu s priemerom 24 robim dvojitu davku, niekedy davam aj viac masla, potom je krem tuhsi..

mimusa94
19. jan 2015

Babenky potrebujem neja inspiracie na tortu pre krajcirku fotopostupy atd nieco zaujimave dakukem krasne 🙂

timuss
19. jan 2015

@sticker ako kedy..ale vacsinou zabudnem vybrat maslo takze davam priamo z chladnicky..zo slahackou som este neskusala, ale myslim, ze to by uz tam bolo moc tuku..

muffinka8
19. jan 2015

@timuss Ďakujem 🙂

sticker
19. jan 2015

@timuss Ešte jedna hlúpa otázka 😅 Keď si to dala stuhnúť do chladničky, šlo to normálne na korpus natrieť? Lebo ten "môj" minulý veru riadne stuhol 😅

timuss
19. jan 2015

@sticker nedavavam do chladnicky, nechavam vychladnut len na linke, raz som aj ja dala do chladnicky a veru stuhlo to az moc😉

timuss
19. jan 2015

@blancagon dakujem 😉

sticker
19. jan 2015

@timuss Ďakujem 🙂 Snáď sa mi to teda podarí 🙂

elamaslakova
19. jan 2015

@sikag prekrásne tortičky ,všetky, elegantné

timuss
19. jan 2015

@sticker urcite ano, nech sa darí😉

mimusa94
19. jan 2015

@elamaslakova jeej dakujem niektore som este nevidela ;)

mimusa94
19. jan 2015

Babenky nejaku bombasticku plnku ktoraa by vyrazila dych? :D

abriela
19. jan 2015

@sticker @muffinka8 tiez robim krem ako @timuss aj ked len karamelovya natieram ho teply. Kedysi pred rokmi to tu spominala Sabinka @anibas

muffinka8
19. jan 2015

@abriela a ako robíš karamelový? Už som o tom raz počula, musím to vyskúšať 🙂

abriela
19. jan 2015

@muffinka8 300g cukru skaramelizujem, pridam 0,6l mlieka, 2 pras. karamelove pudingy, a do tepleho maslo - mnozstvo ako kedy zvycajne 250g.

daja55
19. jan 2015

@sticker Šablónu nemám, to som si nakreslila. A sadu skalpelov, iba takých obyčajných mi raz kúpil manžel kdes ivo výpredaji.Už som s nimi stihla, pri mojej neopatrnosti , rozrezať drahé podložky 😝

daja55
19. jan 2015

@mimcakobrázok som si nakreslila a vyrezala po kúskoch 🙂 snáď som pomohla 🙂

sikag
19. jan 2015

@maya30 hej skusala som aj zehlickou, mam taky jednoduchy vzor praveze... no este ma sancu 🙂 alebo pridem na kurz 😉 dakujem, stranku uz mam, budem robit aj nadalej z domu, len som hladala alternativu co mozem robit popri malych detoch, lebo dochadzat do roboty hodinu rano a hodinu vecer to by ma asi zabilo.... som si dorobila cukrarsky kurz, manzel mi spravil v garazi dielnicku 😀 😀 a uz coskoro budem mat aj firmicku, tak drz palceky 🙂
mne skor pride taky aktivnejsi facebook ako stranka, ale v poslednej dobe skoro polovica ludi v okoli fb nema... tak pre nich takato alternativa.... inspi mam z ameriky (ako inak 🙂 ), taka jednoducha

sikag
19. jan 2015

@pristela tak to si mi dala jaku poklonu 🙂 ta pozyvam na kavu 😀 😀 😀
@sasettka ta tyrkysova je aj moja top, skoda ze som nepiekla ked som sa vydavala 😀 😀 😀
@pipka @jakelina @janie123 baby dakujeeeem 🙂 velmi ma tesi ze sa vam pacia

sikag
19. jan 2015

@lamps no tak to je super slub, vo februri 2x oslavujeme 😀 😀 😀 mozes zacat sulkat xixi
@haannka len pokracuj v tortickovani a o par mesiacov das rovnake
@elamaslakova dakujem 🙂

lamps
19. jan 2015

@sikag nooo, tak to mám čo robiť 😀 😀 😀 😀

grasie
19. jan 2015

@sikag ďakujeem 😵 a tiež rovno píšem na tovje tortušky wauuu, bo sú úplne dokonaléééé, krásne, jemné, čisté, nenormálne rovné, neprepálacané, egantné ... proste úžasné 🙂 a držím palce s firmičkou 🙂

sasettka
19. jan 2015

@sikag jeeej aj ja velmi prevelmi drzim palce, mas na to 😉
hehe, ale vraj si nevesta nema piect na vlastnu svadbu, tak sa nic nedeje... 😀 ja ked som sa vydavala, tiez som nepiekla, priam mi torty absolutne nic nehovorili 🙂))

adka092
19. jan 2015

@sikag krasna profi pracicka 🙂