Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
nikanika28
30. nov 2010
@zdenallicka
@lawli
@dm1 ...babulky dakujem za inspiraciu, snad nieco okukam 🙂
Mne sa veeelmi paci ta imagentova farba - ta jasna ruzova, az do kriklava...ako ju vyrobiiiiiiiim ???? :-N 😃
lussy23
30. nov 2010
@sofi07 - prečo sem dávate fotku prúteneho košika a kabelku? Vď tu je téma o tortách 🙂 🙂 🙂 🙂 Klobúk dole! Fakt nádherné torty.
lussy23
30. nov 2010
@zdenallicka @yamahafazer - nádhery
alionuska
30. nov 2010
@vinka Ano normalne som tortu upiekla,naplnila a prekrojila na dve...potiahla a drzí... (myslim tie dva poloobluky naposledy) Ale ked som robila nebo z ovalu,tak ten som prekrojila este pred tym ako som ho naplnila...zlepila ,Aby bola len polovica obluka a potiahla a bolo! Normalne to drzi..ale na notebook by som nerobila tak..to je velka plocha...a predsalen ten obluk nie je taky rozmerny... a aj notebbokova obrazovka nemoze byt taka hruba... 😃
@yamahafazer dakujeem ..idem si to pozriet🙂
lara1705
30. nov 2010
@alionuska možete mi poradiť? možem urobiť ozdoby na poťahovu tortu tyždeň do predu, vydržia mi tie ozdoby?A ako mam ich skladovať, v chlade a v sačku alebo inak. Dakujem.
yamahafazer
30. nov 2010
pridavam moje vreckove hodiny pre otca len skoda,ze nemam zlatu farbu mam len taky malinky prasok a to neni ono
alionuska
30. nov 2010
@lara1705 jasne,ze mozete robit ozdoby dopredu...vela dievcat si ich pripravuje aj tyzden dva dopredu..to len ja ,az ked dokoncujem tortu😃...ja to proste musim vidiet,ako mi to na tej torte bude vyzerat,az ked ju potiahnem🙂)))))) Ale normalne nemusia ist do chladnicky..staci ich mat niekde na suchom mieste...aj v kuchyni,niekde na kredenci...len aby sa k nim nedostali deti..lebo to bude ako u nas,ked mi Saška popapala kvetinky😃....
vinka
30. nov 2010
@alionuska ani ruže si nevyrábaš vopred? =-)
hejdita
30. nov 2010
@vinka nie alionuska si kvetinky chysta az nakoniec to uz pisala 😉 je to proste sikovna zienka co ma asi 4 pary ruk :-N 😃 😃 😃 😃 😃
alionuska
30. nov 2010
@vinka nie...ja potiahnem tortu a potom robim,ruzicky,postavicky,alebo co je treba 🙂 🙂 🙂 🙂
alionuska
30. nov 2010
@hejdita ...ale nemam tolko ruk.. 😃 😃 😃 mam len dve,take obycajneeeeeeeeeee 😃 😃 😃
Inak som sa pred chvilou zasmiala..nejaka pani mi volala,ze ci by som jej stihla este na piatok urobit tortu..a ja sa pytam,ze aku? A ona,ze takeho tucniaka,co som uz robila..toho 3D. A jej vravim,ze to bola obrovska torta a mala vyse 13kilov..a ona,ze ved mne by stacila taka 2,5kilova😃 ...baby,ja ani neviem,ci to viem take male urobit! 😃 😃 😃 😃 Som jej povedala,ze to bude teda pekna miniatura toho predtym..a ona,ze nevadí..tak sama som na to zvedavaaaaaaa..... 😃 😃 :-p :-p :-p :-p
anibas
30. nov 2010
@alionuska to bude mláďa x-) x-) x-)
vinka
30. nov 2010
@alionuska ty si šikovná.Ty by si aj kilového urobila 😃 😃 😃 😃
vinka
30. nov 2010
@anibas 😃 😃 😃 😃 hej to ma nenapadlo. 😃
sofi07
30. nov 2010
@yamahafazer @vinka, dakujem za pochvaly. pani, ktorej som robila tu chanelku a kosik mi vcera volala, ze torty sa nezjedli, ale zozrali a ze hostia sa jej pytali, kde bola teraz huby nazbierat 🙂, tak to potesi 🙂)
sofi07
30. nov 2010
@lussy23 si sa ma rozosmiala, dakujem 🙂

@yamahafazer nadherne hodiny, uplne suprovy napad!
alionuska
30. nov 2010
@anibas no veru mlada...taky nedotrt 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃
@vinka Dakujem moja zlata..len ze s tou malou budem mat viac roboty,ako s takou velkou🙂 😃 😃 😃 😃
dm1
30. nov 2010
@sofi07 fakt krasne torticky klobuk dole! a co sa tyka pochvaly tak verim ze potesi mne tiez vcera volali ti co brali tie dve svadobne teraz ze este raz dakuju ze boli vyborne a pacili sa. Hned ma clovek lepsi pocit a elan do dalsieho pecenia
lara1705
30. nov 2010
@alionuska nadherne torty,klobuk dole a zlate šikovne ručičky. dakujem za inšpiraciu, chcem aj ja vyskušať upiecť manželovi k 40 narodkam, ktore bude mať o 2 tyždne, tak dufam že sa mi podari.
lussy23
1. dec 2010
@yamahafazer - krásne
zany
1. dec 2010
Ahoj holky,

ještě nikdy jsem potahovaný dort nedělala... Ráda bych teď upekla nějaký jednoduchý kamarádce ke 30. narozeninám a pak udělala něco pro dcerku k 2. narozeninám 🙂
Poradíte mi nějaký jednoduchý motiv a recept? Děkuji 🙂
A podle čeho se dělá předloha? Z hlavy nebo jak? =-)
alionuska
1. dec 2010
@lara1705 dakujem..verim,ze sa podari..len treba chciet a aj ked nebude mozno na 100% ale chutit bude urcite..lebo bude z lasky,nie?? 🙂 🙂 🙂
lara1705
1. dec 2010
@alionuska tak ja sa už teraz tešim na jeho pečenie a ozdobovanie.Z lasky bude- to naisto.
lucula73
1. dec 2010
@sofi07 prekrásne tortičky,tie hríbiky vyzerajú ako skutočné... 🙂 ..ty nemusíš chodiť do lesa,tebe aj v kuchyni vyrastú 😃

@alionuska prosím ťa,daj mi nejaký tip,aká torta by sa hodila na 40ku chlapovi 🙂 ...ja vobec netuším,ideme za dva týždne na oslavu,tak rozmýšľam,či mu niečo neupiecť,je to moj bratranec 😉

@zany recept na poťahovanú hmotu,čo tu robia dievčatá najčastejššie,je na prvej strane dolu,najdlhší príspevok od alionusky 🙂
a samotná torta..tých je veľa...záleží,čo by si chcela...choď na www.tortyodmamy.sk alebo aj u vás bude podobná stránka,len neviem jej meno......tam náš inšpirácií neurekom 🙂
duplicka
1. dec 2010
@lucula73 co tak kosela 😉 😉 😉 😉 😉 😉 jendoduche a efekt pre chlapa super 😉 😉 😉
zlatat
1. dec 2010
@lucula73 môj drahý bude maťa v januári tiež 40 a objednal si u mňa slanú tortu ... v živote som to nerobila, a snáď sa podarí
vladka1
1. dec 2010
ahoj šikulky🙂)
moc prosím, nemáte nějaké odkazy na dort kytaru nebo nějaké obrázky jako inspiraci?
díky za cokoli
fukylove
1. dec 2010
@vladka1 http://www.sladkysvet.wbl.sk/Fotogaleria-torty.... posledne dve vo fotogalerii na spodu 🙂 kedysi mi tato zienka piekla torty a ked sa odstahovala zo ZA, tak som sa trosku musela hecnut ja 😃

a chvalim Vas vsetky, akosi nestiham moc piect a co napeciem, nestiham fotit, lebo to vsetko pozerieme 😃 😃 😃 skor ako chytim fotak do ruky...

ale velmi pekne dakujem za radu ohladne kakaa z Lidla.... niekto tu spominal, ze je super... tak davam palec hore... robila som zase tu pruzkavu a to sa nedalo porovnat s prvym pokusom... tmave pruzky boli snad az skoro cierne a to som dala este ovela menej kakaa ako minule 😉
lucula73
1. dec 2010
@duplicka ahoj,napadla ma košeľa,keď ste tu rozoberali tie rukávy 😃 ..ale nie som si istá,či by som zvládla ten golier....podľa čoho si to orezala?
@zlatat ja som slanú tortu v živote nevidela,nieto ešte robiť..... 😃 .prosím ťa,to sa ako robí,je aj na takú niekde recept?nemám predstavu,čo by tam šlo...veľmi pekne ďakujem.
mokiri
2. dec 2010
@lucula73 🙂 Na tú košeľu asi treba normálne strih! 🙂 Ako u krajčíra... 🙂 Krásne je to vypracované! 🙂

Začni písať odpoveď...

Odošli