Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

woman04
15. feb 2015

...dnešný darček pre milovníka historických lietadiel 😉

veronkaj
16. feb 2015

@cucu3211 ja používam ten najjednoduchší na 1 vajičko L ide 40 g cukru kryšt a 40 g polohr. múky potom poľa počtu vajíčok dám vodu a olej - napríklad ak robím zo 6 vajec tak pridám 2PL vody a 2 PL oleja ak potrebujem kakaový odoberiem múku a nahradím kakaom, ak orechy tak tak isto orechami - tam sa nedáva potom olej lebo tie sú olejové.

luciamk
16. feb 2015

Ahojte baby, teda Vaše torty sú nádherné... ja budem robiť, teda budem sa snažiť, urobiť malému na narodeniny lego tortu, s farebnými kockami. Formičku na kocky už mám, ale poraďte mi, ktorá hmota bude lepšia RENSHAW alebo FUNCAKES? Ešte som neskúsila ani jednu... Malo by to vyzerať nejako takto... 😀

sikag
16. feb 2015

tento vikend pohodicka 🙂 az na tu chripku so ma zlozila 😉 idem pokukat vase vytvory, uz teraz sa tesim 🙂

muffinka8
16. feb 2015

@luciamk neviem či niekto tu pozná tie hmoty. Väčšina pracuje so Smartflexom (je taký najuniverzálnejší), alebo Pasta Dama Top, prípadne s pravým marcipánom alebo doma robenou hmotou.

sikag
16. feb 2015

@sasettka krasne a ta cokoladova je uzasna!

sasettka
16. feb 2015

@nika1985 dakujem 🙂 pri detoch, ktore su bud s tatikom, alebo u nasich, inak by som to nedala ani nahodou, ak by som este okolo nich mala behat 🙂
@sikag jeeej, dakujem 😵 aj ty ich mas obligatne uuuzasneee - co je to na bokoch tej ruzovej?

pristela
16. feb 2015

Holky prosim vam , pouzivala ste niektora uz jedle zlato abo striebro na tortusku ?

grasie
16. feb 2015

Helou dámy 🙂 náááádherné tortušky ste popridávali, len zíráám 😵 😵 😵
Pridávam aj moje pokusy, Mášu som robila pre kamošku, akurát, že v deň odovzdávky som sa poskladala na schodoch, samo že s mášou v rukách 🙄 takže musela prejsť čiastočnou prerábkou, len už nemám foto po, bo som ju opravovala ubolená s nohou v ortéze /ten pád bol dosť nešťastný/ a bola som rada, že som 😖
A tortušky sú do rodiny pre dvojky synovca a neterku, morskú pannu som už mala hotovú našťastie, no zbytok som robila za pomoci celej rodiny, ktorí mi museli robiť asistentov, akože dalo sa, len teda si človek až potom ako sedí nehybne na stoličke uvedomí, koľko toho potrebuje k práci, decká ma už mali za tyranku, čo som furt buzerovala, toto potrebujem, toto mi podajte, hento odneste..... 😝

nika1985
16. feb 2015

@sasettka fu tak to mi odlahlo ja ze som uz uplne lava alebo co lebo ja pri nasich dvoch vrtulach dam max. tak 2-3 ale to musim mat na kazdu noc jednu teraz mam 2 na sobotu rano. . starsia 3ti den 39horucku uz sa len modlim nech to prejde a nedostane to aj druha 😒 a teda tie moje sa ani zdaleka nechytaju na vase veldiela

nika1985
16. feb 2015

@grasie mas ich krasne, ze torty v takom stave co si radsej neoddychovala. Drzim palce nech si cim skor fit.

grasie
16. feb 2015

@nika1985 ďakujem 🙂 no šak som si myslela, že to dám v pohode, a už som to nechcela rušiť, preds len, bolo to do rodiny, cudzích by som asi zrušila, len ten pocit byť odkázaná na druhých je desný, ale teraz už naplno oddychujem a dodržiavam nariadený kľudový režim 🙂

sikag
16. feb 2015

@sasettka no to je take kadeco 3D 🙂 ani neviem ako to popisat
@grasie wooow opat prekrasne tvaricky! zlate rucky
@pristela a chystas sa na zlato? ja uz na to dlhsie poskulujem 🙂 len co som videla tak sa s tym dost zle robilo lebo je to strasne tenucke a dost sa to trhalo

evicaka
16. feb 2015

@grasie perfektné... a rýchle zotavenie 🙂

sasettka
16. feb 2015

@sikag kadeco 3D 😀 super! 🙂) ja som myslela, ze su to tie jedle trblietky
@nika1985 dala som paci sa, ale teda nepaci sa mi, ze mas male chorlave 😒 tak skore uzdravenie, vsade same bacily, uz nech je jar

pristela
16. feb 2015

@sikag striebro by som rada, mam objednavku na svadobku a stred by mal byt strieborny a toto by vypadalo lepsie nez nastriekane 😕 mne sa paci ked je to zlato/striebro aj take potrhane alebo pokrcene na tortach , tak to by ma netrapilo na hladko si isto netrufam

lokalistin
16. feb 2015

Dakujem vsetkym za pacitka😘

Dneska ma poraza nic nestiham na zajtra rano torta, ganaz uplne zla- mam inu coko. Zacala som striekat- triska nejaka upchata-samy flak-porazi ma. Nemam auto, pesi do roboty-rychlo som supla tortu do chladnicky, teraz ma napadlo, ze som na nej nechala papier-dufam, ze nenavlhne a roztopi mi potah 😫😬 a este postavicku nemam vymodelovanu-nastastie ma len lezat a este stlpy mi treba-no to bude otrasak 😩

maya30
16. feb 2015

@grasie prekrasne !!!

lokalistin
16. feb 2015

@pristela nerobila, ale vyzera to pekne-jedna holka na nemcoch to teraz robila, preco?

sikag
16. feb 2015

@pristela tak som zvedava ako sa ti to podari, drzim palce 🙂

elamaslakova
16. feb 2015

@grasie Nádherné tortičky
@sikag krásne tortičky

grasie
16. feb 2015

@maya30 @evicaka @sikag ďakujeem babuľky 😵

grasie
16. feb 2015

@elamaslakova ďakujem krásne 😵

pipka
16. feb 2015

@grasie kraasa 😎 😵 😵 tu masu si robila ako 3D? ci len ako figurku? 😕 lebo ak je to 3D tak mi povedz ako ti tam ta hlava drzi? 😕 😅

a teda jasnak skore uzdravenie 😉

gabulka15
16. feb 2015

žienky pomooooooc , ako riesite ked mate objednavku velkej torty 50x50 na svadbu a mne sa nezmesti do chladničky , co teraz .prosim poradte ☹ ☹ ☹

grasie
16. feb 2015

@pipka ďakujem Jani 🙂 to je len postavička 🙂

maya30
16. feb 2015

@gabulka15 dohodnem sa len na takom rozmere, ktory sa mi zmesti 😅

muffinka8
16. feb 2015

@gabulka15 presne ako píše @maya30 povedz im aké maximum vieš spraviť a buď sa prispôsobia alebo pôjdu inde 😕 veď predsa nemusíš vyhovieť každému.

pristela
16. feb 2015

@grasie boooošiinku ta morska vila je uuuuzasnaaaaaaaaaaaaa, nadherna robota , a ta "namornicka" je tiez u mna top tema

gabulka15
16. feb 2015

@maya30
@muffinka8 okej , pokusim sa snima porozpravat