Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

duplicka
2. dec 2010

@lucula73 no ja som to urobila ako dlhy obdlznik a az tealne som orezavala,ale jednoduchsie je zobrat normlane koselu a podla toho si urobit predlohu, hehe ano rukavy som mala ine ,ten lavy bol ok 😉 😉 😉 😉 nebolo to nic narocne 😉 😉 😉 😉 😉

bzucinka2
2. dec 2010

baby prosim vas, hodte mi nejake tipy na tortu pre chalana na 18-tku, nic konkretne mi pani nepovedala 🙂 dakujem

bambusko
2. dec 2010

@bzucinka2 mozno pocitac? najlepsie zistit daco o nom, ci sportuje alebo coho bavi

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11680

alebo tu sa mi paci rubikova kocka a poschodova s drinkom

http://www.newzonfire.com/2010/03/30/20-awesome...

maca77
2. dec 2010

ahojte

@alionuska som sa pobavila na tom tvojom výroku že LEN 9 😅 ja som robila 2 a mala som dosť keĎže Tamarka dostala kiahne a nemohla ísť do škôlky .. a to som sa tešila ako si budem kľudne piecť, no ten kľud vôbec nebol lebo ona chcela všetko robiť tiež 😝
... tak pridávam aspoň tie moje - poschodovú pre kamarátkinu dcéru a princeznu pre moju princeznu a ešte jednu maličku kvôli sviečke keďže sme ju nemali kam zapichnuť 😅

a ešte by som sa chcela opýtať či nemáte niektorá postup na slanú tortu, chcela by som urobiť napr. pivový pohár ako som videla u @dm1 a @anibas .. mne stačí hlavne to zloženie vo vnútri čo tam mám vlastne dať a pivová pena je bielkový sneh nad parou vyšľahaný? 😕
... vopred ďakujem 😉

bambusko
2. dec 2010

@maca77 navod na pivo je tu

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=53770

ja som davala slahacku navrch

lussy23
2. dec 2010

@duplicka - krásna košela
@maca77 - kráne torty. A keď tu už spomínate bielkový sneh, mám pre vás radu. Urobte si očko, ktoré má priemer asi 7mm. Potom dajte do hrnca tretinu potrebného množstva a asi centimer nad to vody. Zvyšok cukru vyšľahajte s bielkami na sneh. Do dajte variť. Čo chvíľa namáčajte očko do cukru a fúkajte, keď vyjde rad bubliniek, rozva je hotový a zašľahajte ho do snehu. Je to menej náročné.

dm1
2. dec 2010

@maca77 ja som dala navrch tie okrojky z toustoveho chleba a potom pomazanku ktorou som premazavala aj jednotlive poschodia. tie okrojky preto aby jej tam nebolo vela tej pomazanky ked som chcela kopcek spravit

bzucinka2
2. dec 2010

@bambusko dakujem za napady, uz som jej poslala nejake tipy, tak uvidim co sa rozhodne 🙂
@maca77 ja som ako penu davala natierkove maslo 🙂 krasne torticky 🙂

zlatat
2. dec 2010

@lucula73 neviem, tiež som ju v živote nejedla - len videla na nete obrázky ... ale čoje horšie, bude musieť byť bezlepková a bezmliečna - to bude iná sranda.
Alel uvažujem, že upečiem normálne vo forme chlebové cesto, prekrojím a naplním nejakými pomazánkami ( len neviem akými, aby boli bez mlieka, masla,... ) a potom boky posypem slnečnicovými semienkami a nejako ozdobím salámami, šunkami, zeleninkou - ale fakt netuším, čo z toho bude ... našťastie to bude len pre nás, tak je jedno, ako to bude vyzerať 😀

dm1
2. dec 2010

@zlatat do slanej ale davaj na poschodia aj salamy, syry a ine podla chuti len pomazanky by to bolo take o nicom. Ja som davala aj domaci parisky salat. Ale aby tam enbolo mlieko maslo to neviem ako sa ti podari veru.....

petusko
2. dec 2010

aj ja som robila dve slane torty uz, asi som nedavala foto sem. jedno bolo pivo a jedna futbalka. na to pivo som davala navrch chrenovu penu ako penu.

anibas
2. dec 2010

@petusko zaujímavé a máš foto ?

anibas
2. dec 2010

@maca77 krásne torty 🙂 🙂 🙂 🙂
moje pivo bolo sladké a na vrchu sneh šľahaný nad parou 😉

petusko
2. dec 2010

@anibas hladam 😅

petusko
2. dec 2010

nasla som, to pivo bola taka rychlovka, syr som len lepila platky.

anibas
2. dec 2010

@petusko jéééj super - normálne mám chuť na salámku 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

alionuska
2. dec 2010

@maca77 ..no vidis,aj ja som sa dnes pobavila..na stranke torty od mamy sa strhla diskusia puritanok,co mali namietky na moju eroticku tortu...ze take torty nepatria na stranku o tortach,ze je to vrchol nevkusu a ze je niektorim z mojej torty na grc! 😀 😀 najskor som bola nasrata,ako si niekto,kto ma vobec nepozna dokaze dovolit napisat na moju tortu GRC,ale cim dlhsie som sa zapajala do debaty,tym viac som bola presvedcena o tom,ze niektore zeny su zaostale a primitivne...a nevedia ako sa prejavit,tak budu rypat do cloveka,urazat a poukazovat na neho,kym ho nenastvu! 😝 😝 😝 😀

duplicka
2. dec 2010

@lussy23 dakujem to ma potesi,lebo som este len piatu tortu potahovanu urobila 😉 😉 😉 😉

fukylove
2. dec 2010

@zlatat - a nerozmyslala si kupit bezlaktozove mliecko aj maslo? u nas dostat v obchode, v Carref, je sice drahsie, ale je dostat - babicka ma totiz aj intoleranciu laktozy okrem celiakie 😉 dokonca sa mi zda, ze dostat aj sojovu majonezu (keby si dajaky salat chcela robit...)

fukylove
2. dec 2010

@alionuska teda - Ali, to vazne? juuuj, idem veru rychlo kuk, aspon ta podporim 😀 puritanky jedny... ktovie, co robia doma za zavretymi dvermi 😉

fukylove
2. dec 2010

@alionuska - akosi to neviem dohladat :( tak ta asi nepodporim.... ale aj tak to nechapem... ved je to stranka o tortach a ty si tam predsa nedala naucne videjko co robit 😀 a - tie torty su nahodu super 😀 😀

beruska2x
2. dec 2010

moje dnesni, vlacek se mi nepovedl tak snad priste budu uz vedet 😅

@petusko moc pekne slane 😉

@alionuska neumej a zavidej, kasli na to...

bambusko
2. dec 2010

@zlatat bezlepkove pomazanky sa daju kupit v dm, vyrobit mozes napr. ako zaklad slnecnicovu a dochutit rozne, cicerova hummus je tiez fajn, pripadne z avokada, orechov 🙂

alionuska
2. dec 2010

@beruska2x no a este mi tam pisali,ze to neni o zavisti..ja som pisala,ze niektore by si mohli aj ruky zodrat a taku tortu nurobia a ze je to asi zavist...a pustili sa do mna ako osi! 🙂
@fukylove je to v mojom albume,medzi poslednymi tortami mam tu erotiku...aj dve....a pod nou tie komenty...sodoma-gomora! 😀 😀 😀

benjik
2. dec 2010

@alionuska můj názor už tam máš,jsou to blbci

alionuska
2. dec 2010

@benjik 😅 idem to pozriet! Dakujem za podporu... 😀 😀 😀 😀

benjik
2. dec 2010

@alionuska není zač,holt každá mince má dvě strany

alionuska
2. dec 2010
beruska2x
2. dec 2010

@alionuska ali potrefena husa kejha vzdycky nejvic 😀