Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mojmacik
18. feb 2015

@muffinka8 ja som si bola dat urobit u nas osobne v piatok podvecer a v sobotu som pouzila...ale ujo mi to aj pekne zabalil do euroobalu...zrejme ab to teda navyschlo

muffinka8
18. feb 2015

@mojmacik ja som objednávala skôr lebo som nevedela kedy mi to dodajú. Tiež to volo na fólii a v obale, ani som to neotvárala, aby sa tam vzduch zbytočne nedostal, až dnes.

mojmacik
18. feb 2015

@muffinka8 tak sa mi vyplatila moja slaba stranka ,vsetko robit na poslednu chvilu 🙂.....podla mna ked nahrejes bude to ok...alebo niekam na vlhke miesto...ja ked som to uvidela,tak som mal take bobky,ze preboha ako to dam z tej folie dole,lebo sa mi na kraji roztrhala ale potom to slo uplne nad moje ockavania,,,,aj strasy som na ne lepila

kukulka1
18. feb 2015

@muffinka8 mne sa stalo toto isté,originál zabalený obrázok na fondáne mi za týždeň stvrdol a aj sa zlomil trochu.Ja som ho nahriala fénom aby som ho mohla vystrihnúť ale ťažko sa aj lepil,musela som to trošku zaťažiť,neviem,moc dobrú skúsenosť s tým nemám.

cucu3211
18. feb 2015

Ahojte, hľadám recept ,PLNKA do torty mascarpone ,ale je tu toľko toho , ze určite by som našla , ale 15 min. skusam a nic 😊 viete mi poradiť Dakujem

sollange
19. feb 2015

@cucu3211 Mascarpone plnka:v šlahačkovej smotane 33% rozpustiť bielu čokoládu.Ja dávam zovrieť.nechať vychladnúť a na 12 hodín do chladničky./robím to večer a na noc potom do chladu/.Ráno to vyŠlahám so stužovačom a na záver Mascarpone na najmenšie otáčky mixérom.Pomer je na 1 šlahačku 1 biela čokoláda a 1 stužovač a 1 mascarpone.Cukor nejde,biela čoko je dosť sladká.Pozor na mascarpone ,aby malo cca rovnakú teplotu ako vyšlahaná šlahačka predtým než ho tam vložíš,aby sa nezrazilo.
Ja ak robím z 3 šlahačiek dávam potom len 2 mascarpone,zdá sa mi to potom ľahší krém,takže vlastne nedodržiavam úplne recept/na 2 šlahačky dám 1,5 mascarpone/.

cucu3211
19. feb 2015

@sollange dakujem

chvapilu
19. feb 2015

ahoj moje dnešní dorty čokoládový s malinami a florida na přání bez potahu.Přeji pěkný den

timuss
19. feb 2015

@aduskatt ahoj, poleva sa podarila, dakujem za tip, len som jej spravila malo, a potom jak som to rozotierala, tak to uz bolo hrbolate, ale hlavne, ze deti sa tesili 😉 z akeho mnozstva cukru ju robis ty? Torta mala 24 cm
Vyzerala takto :

aduskatt
19. feb 2015

@timuss možno bolo treba viackrát preosiať cukor, inak vyzerá fajnovučko🙂))) a na otázku odpovedať neviem, lebo robím od oka🙂

aduskatt
19. feb 2015

@cucu3211 v mojom fotoblogu nájdeš recept

timuss
19. feb 2015

@aduskatt preosiala som, ale len raz, nabuduce skusim viac krat..kazdopadne sa tesim, lebo kupovanu polevu pouzivat nemozem a takto mam riesenie..lebo puncove rezy velmi lubime, ale bez polevy to nie je ono 😉
Este raz dakujem 😉

aduskatt
19. feb 2015

@timuss za máličko🙂 rada som pomohla

ludkas31
19. feb 2015

Pekny vecer prajem...idem piect pre neterku torticku a poziadavka je na orechovy korpus aj plnku...mate niektora overene a chutne recepty? vopred dakujem PS: plnku by som nechcela maslovu

zuzka7512
19. feb 2015

Kočky od pondelku v Lidli americký týždeň...nezabudnite si dokúpiť marshmallows... 🙂

fedra
19. feb 2015

Dobrý večer, chcela som vás poprosiť, či niektorá nerobíte postavičky na objednávku. Potrebovala by som Olafa z Frozen. Vopred dakujem 🙂

dagmarmustafa
19. feb 2015

@sikag zlata si!....ale aj tak nemam na tvoje podlozky a rovnost🙂))))))

zmal22
19. feb 2015

Kočky, prosím poraďte, idem robiť pník poliaty čoko ganache, v akom pomere? Nejaké grify ak tak niekto už robil, zatiaľ som 2x robila ale potiahnuty hmotou ďakujem

lucula73
20. feb 2015

@fedra ahoj,neviem či ti niekto urobí,ak nezoženieš,aha čo som minule našla
http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh... 🙂

katkas1
20. feb 2015

zienky neviete mi dat foto torty s dinosaurom?synator velmi chce a ne googli sa mi dako nic nepaci, dakujem

gelinka75
20. feb 2015

@zmal22 ja davam pomer 200 gr coko a 170 ml slahacky, mam to hned na prvej torte v albume

pristela
20. feb 2015

@timuss cukor preosievat absolut nemusis/ja nepreosievam ani na bielkovu polevu / pri tejto poleve je viac dolezite dlheeeee rucne miesanie, cim dlhsie tym ju mas jemnejsiu, spojenejsiu a v zavere krasne lesklu 😉

timuss
20. feb 2015

@pristela jej, ďakujem za tip, tak to bude tým....keďže mi deti stáli za chrbtom, tak som ju miešala len pár minút a ďalej neriešila..už budem vedieť, super, ďakujem 🙂 😉 😀 😀 😀

zmal22
20. feb 2015

@gelinka75 ďakujem za radu, hodím potom výsledné foto

gelinka75
20. feb 2015

@zmal22 nechaj to vychladnut na vlazne az potom nalievaj na tortu, nebude to tak tiect

zmal22
20. feb 2015

Už to mám hotové, potrebovala som to ako kôru stromu

zmal22
20. feb 2015

@gelinka75 😉

halienka
20. feb 2015

Babky čo sa mne stalo ☹ ja tri torty rorobené v chladničke a práve som si odstrihla pri strihaní drôtov na kvete bruško s prsta ☹ krvi jak s prasaťa, chirurgia, no to by ma až tak neštvalo ako to, že nemám ako dorobiť torty ☹ na jednu už viac menej všetko mám nachystané, tak to tam už len nejako dopichám, ale na druhú mi bolo treba ešte modelovať a to mi vôbec teraz nehrozí, ani hmotu na poťah nemám rozmáganú a zafarbenú, no proste skoro nič, len nejaké hlavy mi tvrdnú nedorobené na ňu. Ale torta obmaslovaná čaká v chladničke. čo myslíte, čo teraz? Zavolať zákazníčke čo sa stalo, povedať, že výzdoba nehrozí a že ak chce tak aspoň tú tortu za cenu materiálu že ak by chcela si môže vziať? Torta mala byť na zajtra okolo obeda... Tretia torta je až na nedeľu našťastie len čokomantinely a ovocie navrch, to zmáknem aj v nedeľu ráno, hádam ten prst už nebude tak bolieť. Len neviem čo s tou jednou na zajtra, ktorú už nezmáknem... ☹

timuss
20. feb 2015

@halienka juuuj ☹.. ja by som skusila ponuknut len tak, nahe torty teraz letia, ak s tym budu suhlasit das navrch ovocie alebo ak zozenies zive kvety a je to..inak, skore uzdravenie 🙂