Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sikag
16. mar 2015

@mysiatkoo evi naaaadherne, kolko modelovaciek.... by ma porazilo 🙂 genialna praca

mysiatkoo
16. mar 2015

@sikag ved ma skoro aj 😅 😀 @sasettka Silvia to povedala za mna 😀

sikag
16. mar 2015

@pristela mi nejak unikli tvoje fotky, iba citam ze nejaky mozog, tak listujem dozadu... koksoooo jaky paradny si dala 😲 ako zivy 😀 😀 😀
...a do tej jednoduchej mickey som sa zalubila 🙂

majuska55
16. mar 2015

@sikag dakujem ten kurfik bol pre mojho manzela, tak som sa hrajkala 🙂
@mysiatkoo mas take neskutocne nadherne zive torticky, kazda jedna ma dusicku... kukala som aj na fb...nevedela som sa vynadivat 🙂 ....tie postavicky a tvaricky....neskutocne..... milujem take torty, nieco ako robi @lamps .... ste velke talenty 🙂

pipka
16. mar 2015

@mysiatkoo no ti poviiim, ze "porazilo" je slaby vyraz, keby niekto po mne chcel tolko princezien, tak ho poslem vies kam? 😅 😅 😅 😝 😀

do teplych krajin...ano presne! 😝 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ale kraaasne, skutocne klobuk dole! 😵

pipka
16. mar 2015

@mysiatkoo ale nemooozem z tych postaviciek 😀 😎 😎 prska žádne, ale tie bruskaaaaa 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😎 😅 uzasne suuuuu, juuuj 😀 😵

jenie123
16. mar 2015

@sikag dala za týžden.. 🙂🙂 ale teda mala som co robiť.. Najhoršie bola ta torta s celou rodinou.. To mi pisala kocka v stredu, co vsetko chce na tortu na sobotu.. Som myslela, ze ma porazí.. :(:( a to chcela, aby oslávenec sedel na bicykli a všetky postavičky stali a nieco robili.. Som ju hned aj zrušila a mohla byt rada, ze aspoň sedia.. 6 dospelých, 2 deti a pes.. 🙂🙂🙂

antenka1
16. mar 2015

@mysiatkoo nadhernaaa. By mi rohy narastli z tych princezien. Krasa... 🙂

timuss
16. mar 2015

@artepf vau..krasne torty..a ta orchidea, nemam slov 🙂

alexslovakia
16. mar 2015

Ahojte babenky!chcem sa spytat co hovorite na Dekor icing.....chcem s nim potahovat.stvrdne trosku v chladnicke.dakujem

lalilala
16. mar 2015

Potrebujem poradiť s krémom. Šľahačka čokoláda maslo stále sa mi nejako zdrcne rozpustim čokoládu v šľahačke a vychladenu vyslaham s maslom a netuhne to ;/

lalilala
16. mar 2015

fotoportrét
lalilala Potrebujem poradiť s krémom. Šľahačka čokoláda maslo stále sa mi nejako zdrcne rozpustim čokoládu v šľahačke a vychladenu vyslaham s maslom a netuhne to ;/
Dnes o 20:25 • 2 deti • Odpovedz • Pošli IP •

mimusa94
16. mar 2015

Babulky potrebujem poradit tortu bez marcipanu pre zenu a chlapa k narodeninam vo veku 50 a 62 spolocnu :/ nejake inspiracie :/ ak ak by niekto vedel recept na cifrovacku zdobenie na vrch torty dakujeeeeem 🙂

mimusa94
16. mar 2015

Potrebovala by som poradit ake maslo dat do plnky ktora sa pouziva na zdobenie torty aby bola pekna biela nie zlta dakujem

jakelina
17. mar 2015

@mimusa94 když šleháš dlouho máslo s cukrem, tak ono zbělá, je jedno jaké. Kdyby se ti to zdálo žluté, tak kápni trochu běloby

daja55
17. mar 2015

@katka26021974 suším pri teplote 100 stupňov asi 9 - 10minút a celkom sa mi s ňou dobre pracovalo na prvýkrát. Obávala som sa ako sa s ňou bude robiť, pretože som ju kúpila v PO v Everlande za smiešnych 5,- eur je veľká, 4- časťová 🙂

daja55
17. mar 2015

@katka26021974 suším pri teplote 100 stupňov asi 9 - 10minút a celkom sa mi s ňou dobre pracovalo na prvýkrát. Obávala som sa ako sa s ňou bude robiť, pretože som ju kúpila v PO v Everlande za smiešnych 5,- eur, je veľká, 4- časťová 🙂Používam taku istú hmotu na krajky ako ty. Ešte ma napadlo , že to sušín v teplovzdušnej rúre.

katka26021974
17. mar 2015

@daja55 si zlata a dakujem za odpoved. Mne sa zda 9 min dlho. Ale skusim. Mne sa vzdy polamala. Aj sa zle nanasala na formu.

janie08
17. mar 2015

Ahojte babenky, wauu viac ako, 6500 prispevkov? 😕 Priznam sa, ze som prezrela v rychlosti par fotiek tu a je nestacim sa cudovat,ake ste sikovne, jedna torta krajsia, ako druha, klobuk dole pred vami 😉 Ja hladam sikovnu zienku, z Bratislavy, ktora by nam vedela spravit tortu nasmu drobcovi, k jeho druhym narodeninam. Presla som asi 4cukrarne, ale uprimne vam poviem, ze som nebola moc nadsena, hlavne z tych cien ☹ Minuly rok sme objednavali v cukrarni Ludvik, na doporucenie, dali sme za nu nieco cez 60eur. Bola naozaj krasna, ale chutovo nam moc nesadla, uprimne, polovica sa nam zkazila, lebo ju nikto nejedol ☹ Neviete prosim o niekom, kto by nam vedel spravit tortu,aby sa nam pacila, bola chutna a cenovo vyhodna? Asi chcem toho naraz vela 🙂) Kazdopadne budem velmi rada, kazdej, co poradi.

mysiatkoo
18. mar 2015

@majuska55 @antenka1 dakujem za mile pismenka 🙂
@pipka ... ved som aj poslala 😀 😀 😀 a nie raz.... ale su ludia, ktorym to sice s nadavanim, ale aj tak s radostou urobis 😉

aprilka9
18. mar 2015

ahojte, prosím vás poradíte (alebo je tu nejaká) šikovná tortárka z Bratislavy (ideálne Dúbravka, ale nemusí byť)? Potrebovala by som vynikajúcu ale aj krásnu tortu ku krstu na Veľkonočný pondelok 😅
ďakujem 😉

zuzin78
19. mar 2015

ahojte holky. prosim vas , neviete mi prosim poradit ako by som urobila macicku z marcipanu, ked mam obe ruky lave ? 😉

katarinkamt
19. mar 2015

Ahojte dievcata, nerobili ste niektora torticku medvedika? Chcela by som vediet, ci existuje nieco take, cim by som mu mohla " nakreslit" alebo vymodelovat ocka a pusu, mam hmutu na potiahnutie maska, ale kupovat zasa 0,5 kg ciernej mi je zbytocne....som len zaciatocnik, preto sa pytam....neexistuju napridlad nejake hmuty v tube, ktorými sa da kreslit? Dakujem pekne za rady........

h2
19. mar 2015

@katarinkamt Ahoj, ja som tiež úplná amatérka, macka som piekla minulý rok pre syna na narodeniny, bohužiaľ, neviem teraz narýchlo nájsť fotku (čo je asi aj dobre, lebo by som sa tu, na tejto stránke s úžasnými tortami, asi prepadla pod zem 🙂 ) , ja som nerobila poťahovanú, macko bol potretý čokoládovým krémom. Očká som robila z detských piškót a na každú som ešte polevou prilepila modrú lentilku. Obočie som spravila z čiernych pelendrekových "hadov". Nos bol z čokoládového bonbóna a na pusinku som odkrojila polmesiacový plátok z marcipánového vajíčka. No, čistá amatérčina na spôsob "čo dom dal", ale tak syn mal len 3 roky, takže sa mu páčila. 🙂
A ešte si sa pýtala, či existujú hmoty v tube, áno, videla som podobné bežne v obchodoch, ale osobnú skúsenosť nemám.

katarinkamt
19. mar 2015

@h2 juj, pre mna perfektny napad, dakujem velmi pekne 🙂
no a co sa tyka fotiek...........ved kazda kocka nejako zacinala, nie? aj my raz urobime take torty, ze z nich pojdu vsetci do kolien. Mozno v buducom zivote, ale predsa!
VDAKA.

h2
19. mar 2015

@katarinkamt Nemáš za čo. A k tomu, že každá nejako začínala: ja už som upiekla desiatky tort, určite viac, než 50, len ten výtvarný talent, štipka šikovnosti a profesionality mi beznádejne chýba. Ale nenechám sa tým odradiť! 😀

h2
19. mar 2015

@artepf NÁÁÁDHERNÉ!!!

aduskatt
19. mar 2015

@katarinkamt a čo takto jedlá fixa?🙂 http://www.mnamuela.sk/c/68

katarinkamt
19. mar 2015

@aduskatt dakujem pekne, pojdem pozhanat

chvapilu
19. mar 2015

ahoj moje dnešní a moc děkuji za pochvalu minulých dortů,vždy mi to moc potěší,Přeji krásný den a at se daří