Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dzejnus
25. mar 2015

zienky moje, mam poziadavku od zakaznicok, naa smotanovy krem plus banany, prosim vas, poradte mi nejaky dobry receptik na ten krem smotanovy, su to zname, tak chcem, aby im chutilo 😉 dakujeeem 😝

simonova815
25. mar 2015

@dzejnus smotanovy - z kyslej ci sladkej smotany? ja som robila johurtovy, kremovy husty jogurt, cukor/vanilk. cukor a krem ole. vsetko

mojmacik
25. mar 2015

moja skromnost pre nasu byv. tetu opatrovatelku a zenu s velkym Ž

dzejnus
25. mar 2015

@simonova815 no to som sa nespytala :D neviem aku teda by som mohla,lebo som este nerobila asi taku .... a nemas nejaky este? 🙂

simonova815
25. mar 2015

@dzejnus ja robim tak, ze vyslaham 1 slahacku, pridam 1 tvaroh z lidlu vanikonvy (ten je uz sladky), 1 jogurt biely bud obycajny, alebo tiez z lidlu je s hroznovym cukrom (tiez je uz sladky), 1 vanilku a to zmiesam a pridam vanilkovy krem ole, ale ten sypem postupne, aby som dostala pozadovanu hustotu. este ani raz som nemala na neho reklamaciu 😉 . Pripadne mozes nahradit ten tvaroh kyslou smotanou, ale takou viac%.

muffinka8
25. mar 2015

@dzejnus urob ako ti vraví
@simonova815 a do toho na koniec zamiešaj nakrájané banány na malé kúsky. Normálne to zmiešaj varechou spolu a plnka bude krásne banánová.

jankalac
25. mar 2015

ahojte žienky, idem si sem k vam po radu............ teta dala robit jednej pani tortu na svadbu, material jej ma doniest........ a medzi surovinami ma napisane susene mlieko ciastocne odtucnene WEGA . nikde ho nemoze zohnat....... robievate s nim? kde ho dostat kupit? tesco,billa,carefour, Kaufland, jednota,............ ??? dakujem za pomoc

zuzkavit
25. mar 2015
sya
26. mar 2015

Viete mi poradit ako zacat kde zohnat vsetky tie pomocky na marcipan hmotu..co vam pomohlo na zaciatkoch?mate neaky jednoduchy navod na tortu ,ani netusim co vsetko potrebujem..

chvapilu
26. mar 2015

@sya ahoj tak mě hodně pomohl internet vlastně jsem se neměla s nikým poradit a tam najdeš vše.modrý koník je super skupina o nápady a moc dobré rady a inspiraci tady není nouze pak mám ráda http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=232&... tam najdeš spoustu rad a postupů a spousty dalších skupin je na int.Pomůcky laciné mají veitnamci nebo internetové obchody tam se dají sehnat za slušné peníze nebo bazar cukrářek,přeji hodně úspěchů a krásných dortů je to krásný koníček

dzejnus
26. mar 2015

@simonova815 super,daco vari vykuzlim 😀 vdaka ... a este otazka, nikdy sa mi nerobili bubliny na fondane,posledne tri torty co som robila sa mi furt spravila akasi bublina,aj som prepichavala ihlou,ale furt tam bola, nevies mi poradit, co s tym furt je ??? 😀 😀 mam z toho nervy 😒

simonova815
26. mar 2015

@dzejnus hej robi sa to niekedy aj mne a neviem ci moc premiesujem a tak sa tam ten vzduch dostane, alebo ked uz premiesujem fondan, ktory bol valkany na skrobe, ze z toho skrobu sa to robi, mozno ine baby budu vediet. 🙂

antenka1
26. mar 2015

Bublinky v hmote sa robia vtedy, ked ju hnietis tak, ako sa robi cesto na parene buchty. Cize sa do hmoty dostane vela vzduchu. Mne sa ale minule stalo, ze som tortu potiahla, a kym som ju zdobila, hore sa mi urobila bublina. Medzi tortou a hmotou. Na spodku som mala ganache. Mozno som cokoladu slabo navlhcila.

pristela
26. mar 2015

@maya30 mrk album tejto zienky ta robi tie lentilkove skoro furt a ma to tam aj pofotenee https://www.facebook.com/profile.php?id=1000047...

elamaslakova
27. mar 2015

Dievčence prosím vás poraďte mi mascarpone krém recept by som potrebovala , súrne ďakujem 😉

jachin
27. mar 2015

@elamaslakova ja robím : 2 smotany na varenie priviesť do varu s 2 bielymi čokoládami, nechať vychladnúť, vyšľahať, primiešať 1 mascarpone 😅 toť môj jednoduchý ja ho volám mascarpone krém, hoci je tam asi viac šľahačky 😅 ale chutný..

elamaslakova
27. mar 2015

@jachin Ďakujem veľmi pekne

vera_vila
27. mar 2015

Děvčata, prosím, nějaké zkušenosti s potahovkou Pasta Dama Top? Budu s ní dělat poprvé, tak nevím, na co se připravit... A nějaké inspirace na dort k 60 pro muže?
Děkuji.

vera_vila
27. mar 2015

@elamaslakova najdi si recept na Red Velvet, tam je také mascarpone krém... Já jsem dělala šlehačky, mascarpone, philadelphia, cukr, místo vanilkové esence jsem použila mandlovou - a byl vynikající http://www.brydova.cz/recepty/moucniky/833-red-...

adrika202
27. mar 2015

ahojte , taak ja mám na tento týžden hotovo 🙂 teda prvé tri sú ešte z pondelka ,tá uplne prvá total improvizácia ,lebo mi volal minulý týžden syn z roboty že má pre mna dve objednávky pre recepčnú a kuchára 🙂 a tak si ja zdobím tortu,krásny ružový kvet ,ružová bordura ,stuha ked v tom príde syn do kuchyne a vraví že to pre koho ? a ja že pre recepčnú ! sa chytil za hlau a vraví že ale to má byť pre recepčnééého ! sme sa zle rozumeli v telefone ,no v tom šoku žiadny normál napad neprišiel 🙂 tá oranžová HEXBUGS ,v živote som o tom nepočula ,navyše som si poplietla dve torty tak skoro som urobila uuuplne inu tortu ,ešte že pani včera volala 😀 😀 😀 taaak a možem víkendovať 🙂 majte pekný víkend dievčatá 🙂

elamaslakova
27. mar 2015

@adrika202 Nádherné tortičky všetky krásne vypracované

dzejnus
27. mar 2015

@adrika202 krasne 🙂 mozem sa spytat ako si robila tu frozen tu "babu"? 😀 😀 ak dakedy budem aj ja v buducnosti mat poziadavku na take daco aby som neostala v soku z toho :D hh dakujem

dzejnus
27. mar 2015

@antenka1 a ako sa ma miesat teda fonda 😀 😀 asi si najdem na nete nejake video haha 😀 😀

stebota
27. mar 2015

Ahojte dievčence konečne som sa zaregistrovala som tu nová ale sledujem vás už dlho.Veľmi ste ma inšpirovali dufam že čochvíľa aj ja niečím prispejem

stebota
27. mar 2015
adrika202
27. mar 2015

@elamaslakova dakujem kraaasne 🙂
@dzejnus dakujem 🙂 je to jedla fotka 🙂

pristela
27. mar 2015

@adrika202 teda zenaaaaa, ze TOP torticky, ti isla rana tento tyzden 😀 😀 😀 vazne, kazda jedna sa mi paci a mas ich rovnunkeeee, no ta Patka je u mna jasny favorit, strasne dobre to vypada 😵 😵 😵

adrika202
27. mar 2015

@pristela jaaaj žena 😎 dakujem ti velmi pekne 🙂 no ta Patka mala byť povodne len čierna s hviezdou,ale prave ked som ju šla striekať na čierno tak sa mi pototo pištolka a bola cela flakatááá ako mi to striekalo katastrofalne a tak ta zlatá tam je improvizačne ,ale v konečnom dosledku sa páčila aj mne veľmi 🙂 🙂

daja55
27. mar 2015

Môj posledný týždeň, nič nestíham.....ani si pozrieť vaše krásne výtvory, ale určite si po sviatkoch nájdem čas 🙂

viera6
27. mar 2015

Ahojte,prosim vas dievčatá, aký sirup robíte do punčovej torty pre deti?dakujem