Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adrika202
12. apr 2015

@sikag 😀 😀 😀 myslela som si ,ale pre istotu som sa opytala lebo ste tu take skvele že nič nie je nemožnééé 🙂 😀 😎

adrika202
12. apr 2015

@jenie123 ja by som to skladala na mieste ,asi by som sa bala 🙂

pipka
12. apr 2015

@grasie tak vies moja...co ma aj moje deti nenaucia, to ma naucia tie v skolke 😅 😅 😀 takze v rozpravkach ja mam prax 😀
ja neovladam len akcnych bojovnikov 😝 🙄 to ja nemusim 😝

pipka
12. apr 2015

@pristela uuuzas 😎 ten staniol ci alobal si na nu jak natiahla? 😀

pipka
12. apr 2015

@maya30 maji, tie vlocky na hornom poschodi mas peciatky...ci? 😕 vyzeraju skvele 😎
a ta k sestdesiatke ...nemaaam slov, prekraasna 😵 😵 😵

grasie
12. apr 2015

@pipka ha, takže teba má kto vzdelávať 😀 moje decká to tiež poznajú ale oni kukajú už sami, tak ja potom nie som v obraze 😝
aj frozen mi museli pustiť, aby som vedela, vo co gou :D

pipka
12. apr 2015

@grasie 😀 😀 😀 dam skolenie 😀

chvapilu
12. apr 2015

ahoj moje dnešní zábava spodní patro s čokoládovým krémem a horní s pribináčkem a malinami,hezkou neděli

elamaslakova
12. apr 2015

@maya30 Každá jedna tortička prekrásna

pristela
12. apr 2015

@sikag @adrika202 ano , je to jedle striebro , no robilo sa s tym v pohode, teda nanasalo sa to bez problemov, leeeeen uz "uhladzanie" maskovanie spojov islo veeelmo zle, bo toho sa nedalo nicim dotknut, ani prstom ani jemnym stetcom, ani cez papier , sacik, nic 😠 som sa serinkala len s uhladzanim hoooodne dlho, bo coho si sa chytilo tam sa ti to zotrelo prec a zostala "diera" 😔

@maya30 jo aj ja , teraz som sice v pohode ale boli chvile ked som nosila aj pevnu bandaz ci ako sa to volalo, v meste bez "vyplne" ale oma som do nej davala aj taku tu vypln kovovu dlahu , jedine co mi pomohlo a to vaaaaazne odporucam boli take tablety ci vitaminy na klby, muselo sa to jest ale pravidelne kazdy den a najmenej tusin tri mesiace, ked budes chciet vyzvediem nazov od mojho, este netusim ci to nebolo na recept 😕 ale ze vaaaazne jedinee co mi pomohlo, ani masticka od Zanet z nemecka ee , ani slovenske gely na bolest, nic. Inak zena zas a znova neskutocneeeeeee torty , a ti hasici su nenormalny
@pipka , neondej ma, som to tam konecne ako tak nacapkala a dosiel Kubo, ze na co som tam davala ten alobal 🙄 🙄 🙄

stebota
12. apr 2015

@lamps krásne kvety

evicaka
12. apr 2015

@sikag
Muffiny:
500ml acidka
75 ml oleje
2 vejce
300 gramů cukru krupice
350 g polohrubé mouky
1 lžíce sody
4 lžíce kakaa
1/2 kvalitní hořké čokolády
Nastrouhám čokoládu, přidám ostatní sypké suroviny a pak ty tekuté. Těsto je takové dost řídké, ale krásně s upeče.

Namiesto čokolády dávam drobné ovocie a formu mám obyč. plechvú za pár evri

jenie123
12. apr 2015

@adrika202 veď to, aj ja sa bojím..

stebota
12. apr 2015

svadobná na želanie s červeným a bungalov škoda že tie rohy celkom navyšli

stebota
12. apr 2015
stebota
12. apr 2015

dievčence fakt nádherné tortičky ste napiekli riadne si vás vyobzerám v pondelok v robote tam mám viac času 😉 😉 😉 😉 😉

majuska55
12. apr 2015

@pristela torticky zas perfektne...krasne....ta karovana ma dostala...spica 🙂 ....prosim Ta aky najmensi mas ten vrchny kruh? Ja zhanam nejaky tak 10 cm, ale neviem nikde zohnat...pecies v rafiku? Lebo len rafik som videla :(..... Lebo mam robit svadobnu trojposchodovu do 10 kg...a akosi mi to ziadno nevychadza :( .... a prosim Ta este ako robis tu cokoladovu krajku? Vyzera to uzasne... a to mas potrete cokoladou alebo potiahnute....krasne 🙂
@lamps ta cokoladova je uzasna a tie kvietky krasne 🙂
@sigak krasne torticky....
@grasie strasne sa mi pacia tvoje torticky a postavicky.... zlate...milucke 🙂
@maya30 zas uzas...dokonalost ...prosim ta aka tazka bola ta tvoja kabelka a pamatas si ake mala rozmery? Lebo ja mam tento tyzden robit kabelku do 4 kg...kedysi som uz robila ale bola vacsia a tahsia .... a tie podlozky ako potahujes? To mas ake podlozky take hrube?
@jenie 123 tiez krasne torticky a klobuk dole stihat tolko tort za tyzden, ja mam pocit, ze keby som robila viac ako 3 torty (uz aj to je fuska) ....tak by mam to prestalo asi bavit 🙂
1zaza neskutocne kvety....strasne by som chcela vediet kvety a listy na drotikoch, obcas sa mi to podari, ale len na niektorych kvietkoch 🙂.... velky obdiv 🙂
Baby prosim Vas poradte mi ake rozmery mam dat na trojposchodovu svadobnu okruhle formy, aby sa zmestila do 10 kg a poschodia aby boli min 10 cm vysoke :(....

kukulka1
12. apr 2015

@majuska55 ,upeč malý korpus v plechovke napr.od broskýň alebo aj v menšej 😵 🙂 😉

pipka
12. apr 2015

@pristela je to moooj clovek, ja to stale hovorim 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

maya30
12. apr 2015

@pipka janka to je taky lacny akoze stencil, len som to strekla airbrushom 😉 dakujem za pochvalu 😵

maya30
12. apr 2015

@pristela prosim prosim vyzisti mi tie pirule 🙂 dnes ma sice skolila horucka, tak asi aj od toho ma vsetko extra boli, ale aj mimo toho uz nejaku dobu citim ze mam dost... ty si ako dlho tortovala (a sila) kym ti zacali problemy ? U mna su to teraz 4 roky, to myslim ze aj dost dlho som drzala pokope 😝

@adrika202 baby a tie ortezy vam musia predpisat ci aj sami si mozte dat ?

maya30
12. apr 2015

@majuska55 noo urcite mala do 4kg, piekla som v stvorci 25x25, spodok mal rozmer cca 25x18 ale nabuduce by som ju uz spravila uzsiu a vyssiu, nie som celkom spokojna, dost je tapata 😅 a podlozka je polystyren (kupis v cukrarskych) potiahnuty a dookola je stuha...skolila som sa u @adrika202 a keby to nebolo take pekne tak sa na to vybodnem, lebo odspodu ho treba podliepat kartonom a pod tortou je tiez este jedna tenka kartonova podlozka aby si pri krajani nezakrojila do polystyrenu 😅 takze dost roboty okolo toho...

maya30
12. apr 2015

@majuska55 a rozmery na ru 3 poschodku 26-19-12cm 😉

maya30
12. apr 2015

@sikag silvi ja som uz skusala potahovat smartom, ale to radsej vymiesim 2 pakle cukrikov, co je na 4 torty, ako rozmiestit ten tvrdy smart na jednu tortu, fakt 😅 hlavne to farbenie mi dava zabrat, to mas pravdu ale pri modelovani to vacsinou inak nejde ☹

@adrika202 kveti tie gulicky ma zaujali, lebo vacsinou byvaju prilis vtlacene do potahu a nevyzera to najlepsie, tato tvoja je fakt super, ja som este s tou glazurou nemala cest 😀

adrika202
12. apr 2015

@maya30 ja som si kupila normal v zdravotnickych potrebach ,ale tak asi by bolo lepšie keby to videl lekar ,no ale kto ma na to čas chodiť po doktoroch ..mne treba ist na očne ale asi sa tam vyberiem len ked oslepnem a to už potom budem mat času a časuuu 😎 😀

adrika202
12. apr 2015

@maya30 ved tomu som sa aj ja chcela vyhnut aby som to nemusela vtlacat do potahu ,a kralovsku tu mam od minuleho leta ,som vtedy kupila lebo som robila bodky nou na jednu svadobku tak som zamiesala vyskusala a drzalo to perfisne ...to je v podstate ako bielkova poleva na pernicky ale tu som ja este nikdy nespravila v spravnej konzistencii 🙂 🙂

pristela
12. apr 2015

@maya30 oki, ked dojde domov hned to nanho vyvalim 😀 😀 😀 😀 inak oni by sa mali jest -teda ja starsia co namaham ruky , aj stale , no ale kto by mi to platil , ze jo 😀 a je to vlastne vyziva na klby, co ti pracou a vekom jasne ze odchadzaju. Mne to doslo tusin tiez po 4rokoch, a tie tablety mi pomohli snad za dva mesiace uz , odvtedy mam zatial pokoj a to ich neberiem uz hodne dlho.
Ortezu kupis normal v lekarnach , alebo specializovanych predajnach zdravotnickych , ja mala problem s velkostou 😀 bo mam ruku ako decko 😅 a jasne , mala som presnu predstavu aku chcem a taku nikde nemali az som nasla u nas zvlast predajnu toho 😉

pristela
12. apr 2015

@maya30 Maji, ja som sa tiez dlho vyhybala smartu , ale teraz robim len ten a ide to s nim rychlo, ked ides valkat na tortu treba ten kusok hodit do mikrotrtky a mas to ako masielko makke 😀 😀 mne zvacsa farbi hmoty pubertak- chlapi maju teplejsie ruky!!!! a ide im to rychlejsie a aj lahsie, takze raz za mesiac trebars mu rozdelim 7kg smart do sackou , podam gelovky a farbi 😉 😉 😉 neskutocna pomoc hlavne pri modelovani ze sa nemusis zapodievat farbenim

jakelina
12. apr 2015

@maya30 dorty krásné a to bude karpální tunel. Mně to taky bolelo. Teď dorty nepeču, tak mám klid 😉

nika266
12. apr 2015

Tento týždeň dal mi dosť zabrať,ale zvladla som to popri robote