Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

majuska55
19. apr 2015

@misiatkoo uzasne torty hlavne ta naha 🙂...a vyzera tak mnaaaaam 🙂... ja mam uz tiez zopar sedivych vlasov a ani na to vek nemam 🙂... asi si si nevsimla predoslu spravu.... som sa ta pytala, ze ako davas jablcka do torty? len nastruhas na krem? Nezhnednu ti?
@jjenie123 tiez ako maya 30 zasnem nad tolkym mnozstvom tort...a tiez take krasne.... a este ked mas take male deti... klobuk dole 🙂... ako to dokazes? Ja zvazujem, ze zacnem robit viac tort, ale neviem ako na to, ako to spravit tak aby som to stihala a aj ma to tesilo... mna rozculuje jednak neustaly neporiadok (mat tak zvlast miestnost na pecenie by bolo super, zial nie je kde) a jednak nestiham sa tak detom venovat ako by som mala :( ... co ma stve...ale rada by som si aj financne prilepsila, ale netusim ako to spravit aby sa mi to nesprotivilo :( ....nemate nejaku radu?

stebota
19. apr 2015

ahojte pridám tiež moje také nervy jak som mala najskôr pani volá v piatok či mé hotovú tortu kona a ja že mala byť na sobotu neako sme sa nepochopili tak už aj robiť do hodiny musel byť ozdobený aj odovzdaný ešte že mi pomohla dcera 😝 druhá šálka mala som urobenú na nu slnečnicu skosi sa rosypala bola som v šoku neviem čo sa stalo rýchlo improvizovať potom nedržalo ucho a nakoniec mi malá zlomila na ňu lyžičku 😖 😖 takže aj ja mám dosť šedivých vlasov chcem vás všetky pochváliť ste šikovné vždy ked idem neskoro spať rozmýšľam kolko je vás hore 😉 😉 😉 😉

majuska55
19. apr 2015

@stebota ze do hodiny ozdobeny????? No ja by som to nedala ani za nic.... toto nechapem, ako to dokazes tak rychlo a aj ine baby.... ja som teda robila tiez hlavu kona, ale len som ho potahovala a ozdobovala minimalne 3 hodiny :(

stebota
19. apr 2015

@adrika202 tie knihy waaaaaaaaaaaaau

stebota
19. apr 2015

@lamps tie ksichtíky na ovečke paráda

stebota
19. apr 2015

Dievčence mám robiť ☹ ☹ tortu na 35-tku pre ženu nemáte neaké inšpirácie prosííííííííííííííím

majuska55
19. apr 2015

@adrika202 prosim ta ak mozes vysvetlila by si mi ako potahujes podlozky pod tortu? To mas polystyren? Aj to navlhcis aby sa to prilepilo? Potiahnes to aj zo spodnou tortou, ci to samostatne potahujes? Inak tie knihy mas uzasne a aj ten film sa mi paci 🙂

adrianai
19. apr 2015

@mysiatkoo ahoj, krasne torticky, mozem sa spytat aky korpus a krem si volila na "nahu" tortu? Ja sa podobnu chystam pre mm, no mam mierne obavy 😅 mozem ju urobit aj den vopred ci radsej v den oslavy? Velke d. 🙂

stebota
19. apr 2015

@majuska55 ved práve aj ja to robím všetko 3 hodiny ale teraz nebolo na výber normálne sme boli upotené ešte teraz som z toho v šoku že sme to dali a bolo treba vytvrdnúť uši tak šup uši do mrazáka ale veľmi sa páčil stálo to zato 🙂 🙂 🙂

stebota
19. apr 2015

@jenie123 tak tento počet nechápem ešte žiješ? klobúk dole peknééééééééé 🙂

majuska55
19. apr 2015

Prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim baby a este jedna otazocka? Chcu na svatbu tortu s mascarpone a slahackami a ovocim....Vydrzi ta torta celu noc na stole a ze krajat ju budu az na druhy den? Sa bojim aby v tom teple nezacalo to ovocie kvasit.... Robili ste uz niektora tak tortu, pripadne aj s tvarohom????? Dakujem za kazdu radu 🙂

maya30
19. apr 2015

@pppeeetttaaa ten moj oval bol maly, 3,5 kilovy, piekla som v janskom skle 😉 ale mam aj velku formu na oval a s tou sa presne trafis do vahy 🙂

stebota
19. apr 2015

@blahowoman sánka dole na tú pílu 😉 😉

jenie123
19. apr 2015

@stebota ďakujem, jasne.. 🙂🙂 niektoré som mala aj cez týžden, tak sa to dalo.. 🙂🙂

jenie123
19. apr 2015

@majuska55 ja neviem.. Ale ak robím svadobné slahackove, tak im hovorím, ze ju nemôžu mat cely vecer vonku.. A vačšinou ju nechajú vonku na 2 hodinky a sup do chladničky.. 🙂🙂 ak ju chcú mat vonku cely cas, asi by som radšej volila maslove a bez ovocia.. Možno majú kocky inú skúsenosť..

maya30
19. apr 2015

@pipka dakujem Jani a ty ako ? Som zachytila ze si po operacii, dufam ze si ok, aj si na pn ?

jenie123
19. apr 2015

@majuska55 ďakujem velmi pekne.. 🙂🙂 tak nemám ich až tak super prepracovane ako iné kocky tuto.. Ale pri tomto množstve to ani nestíham.. U mna je dôležitá príprava.. Od pondelka modelujem po večeroch 2-3hodinky, ked deti uložím.. Štvrtok, piatok mi chodieva svokra alebo sestra malého povarovat, tiez mi bolo ľúto, ze by som sa mu nemohla venovať na 100%.. Ale maly je zlatý, on sa zahrá aj sám 🙂🙂

pppeeetttaaa
19. apr 2015

@maya30 jej dakujem 🙂

blahowoman
19. apr 2015

@majuska55 ahoj. Ja robila nasim na 60tku 3posch.tortu v auguste. Robila som mascarpone-slahacka-ole puding a lesne ovocie. Torta sa krajala tiez na 2hy den a nic jej nebolo. Tato plnka je uzasna chutovo. Milujem ju! A ide do nej aj biela cokolada. Ak chcete napisem vam postup.

majuska55
19. apr 2015

@blahowoman dakujeeem pekne, ja robievam presne tu istu, tiez bud s bielou alebo tmavou coko....my ju v pohode jeme este aj na stvrty den, len ide mi o to ci ked bude dlho v teple sa nepokazi, resp. to ovocie nezacne kvasit...vy ste ju mali tiez na oslave dlho v teple?

mysiatkoo
19. apr 2015

@majuska55 no takmer som si nevsimla ani tuto - nemas spravne napisane oznacenie a ja uz nejaky ten tyzden necitam vsetko 😉 jablka nastruham a podusim, doxutim a nakoniec zahustim pudingom. deckam to velmi xuti
@adrianai dakujem 😵 nooo tazka otazka... ja som robila svetly mramor, ale uz by som nabuduce robila nejaky pevnejsi korpus - je strasne jemny a udrzalo sa to tam len vdaka motlibam asi 😅 😅 a krem mam tvarohovy - nieco ako pribinak, ale bez ole a kyslej smotany
a casovo... korpus som piekla den pred oslavou a o polnoci som si uvedomila, ze ju pred prevozom potrebujem zaxladit, takze ju nemozem plnit az rano ako som povodne zamyslala, takze som este o pol 1 mixovala plnku 😝 a nakoniec to bolo prave akurat - nestihlo to obsxnut ani sa nijak inak znehodnotit.

blahowoman
19. apr 2015

@majuska55 ano. Ako som pisala robila som ju v auguste ,nasi mali oslavu 17.8. Na stole bola urcite zo 4hodiny. Potom sla do chladu a krajala sa na druhy den.

adrika202
20. apr 2015

@antenka1
@jenie123 dakujem krasne dievcata 🙂
aj ostatnym za vsetky pačitka 🙂

adrika202
20. apr 2015

@stebota dakujeeeem 🙂

adrika202
20. apr 2015

@majuska55 ano su to polystyrenove podložky ,a ja to robim tak ze si podlozku potiahnem ,normal ako tortu 🙂 ja si aj odpsodu nalepim asi tak 10 x10 karton ,lepsie sa mi manipuluje potom s tortou ked ta podlozka nie je na stole pricapena ...a pod tortu si vyrezem presny rozmer taky tenky podnos ,u nas to kupujem v teddy ,je to fakt ako vykres ale zvrchu potiahnute tenuckou foliou, kvoli tomu aby ludia nerezali do polystyrenu , tortu o podlozku aj podlozku s tortou o polystrenovu potiahnutu prilepim cokoladou 🙂 a ked dokoncim vsetko tak spendlikmi prispendlim dookola stuhu

mimcak
20. apr 2015

@lamps jéeeeeej tie sú nádherné všetky 😵 😵 😵 😵

mimcak
20. apr 2015

Ahojte.Tak konečne som vás dočítala a opačitkovala 😀 Nádherne tortušky ste napiekli ani nemenujem jednotlivo,lebo však by som neviem kedy skončilo. 😝 A pridávam svoje jenu som zabudla aj odfotiť. Svadobnú chceli presne takú ako som už robila.Kinder vajce odfotené tiež narýchlo až v aute pri odchode. 😝 Tá modra pre Pavla, prišiel chlapík objednať,že jeho mama chce tortu pre otca a doniesol mi nákres s presným popisom ako a čo má byť na torte, .

majuska55
20. apr 2015

@mysiatkoo dakujeeeeem pekne, vyskusam 🙂.... lebo mam robit torticku s mascarpone a jablckami 🙂 .... a ani som si nevsimla, ze som ta zle napisala a este s takou tvrdkooooou 🙂... no hanba 🙂
@adrika202 dakujem pekne za postup, vyzera to super, preto by som to aj ja zacala robit a hlavne ked su torty svadobne 🙂 ... a kde prosim este kupujes ten polystyren? A to je taky obycajny alebo nejaky tvrdeny? A tu hmotu na ten polystyren niecim priliepas, ci len tak potiahnes?
@mimcak krasne torticky, a ta svadobna uplne naj, taka pekna jemna 🙂 ...take sa mi pacia naviac 🙂 ...prosim ta to mas aku podlozku tu striebornu?

adrika202
20. apr 2015

@majuska55 polystyrenove kupujem www.natortu.sk a len to troskou vody potriem a prilepi sa

mimcak
20. apr 2015

@majuska55 ďakujem krásne. Podložka bola táto.Ja som ju kupovala prvýkrát na skúšku,že či je dosť pevná.A naozaj bola ,tu je drahšia,ale videla som už lacnejšie.http://www.florentinka.sk/cakedesign/eshop/5...