Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

grasie
13. máj 2015

@maya30 krása krása samá krása 🙂 no ale poviem ti, že máš výdrž ako kôň, mne stačili len 3 naraz a už tá druhá nebola vončo a tretia už bola fakt len tak upatlaná 😖
ale ja verím, že keď si odýchneš pár týžňov, že sa k tortičkám vrátiš, aspoň rekreačne 🙂
držím palce, nech ti tieto posledné idú od ruky a nech sa ti podarí nájsť aj nejakú fajnú robotku 🙂

sasettka
13. máj 2015

@dagmarmustafa krasne 😵

gumkacka1
13. máj 2015

babulky, idem si k vam po radu. idem robit tortu pohar piva - krigel. viete mi poradit aky priemer by mala mat tortova forma a kolko korpusov asi budem potrebovat? korpus ma byt orechovy. dakujem za rady 🙂

pipka
13. máj 2015

@halienka kraaasne, tie hodinky si s dovolenim ukladam 😉

pipka
13. máj 2015

@dagmarmustafa prekrasne 😵

dzejnus
13. máj 2015

@nika1985 ale nemusim ho davat po lyzkach striedavo ked nechcem "vzorovany" :D lebo to bude na velky plech korpus asii,,no dufam, zee bude dobryyy,, vobec cela torta 😀 dakujem

katarina51
13. máj 2015

Tak baby oznamujem, že svadba úspešne zvládnutá. Bolo úžasne tak som si už dávno nezatancovala. Stíhala som všetko aj tortu a kvety na hlavnú svadobnú tortu. Len fotky ešte nemám, lebo som nestíhala nafotiť a v sále nebol čas, no profifoto ich fotil tak potom ukážem. Dávam len torty staršie spred týždňa.

nika1985
14. máj 2015

@dzejnus nie vobec bud urob bledy alebo coko ako chces dotoho daj orechy ja napr na 6 vajec davam 110g a trosku kakaa. Mramor sa vola iba preto ze ho striedas farebne ale varianty si mozes urobit ake chces

zuzu188
14. máj 2015

Pre hokejovu fanusicku 🙂

zuzuz1
14. máj 2015

ahojte baby... tieto dva korpusy som piekla hned po sebe...jeden kakaovy a jeden vanilkovy...jedna sa o snehove korpusy s olejom... viete mi niekto povedat preco sa mi ten vanilkovy takto sekol??? robieva mi to niekedy aj kakaovy.... nechapem to... prosim pomozte mi... chutovo su super ani zgrcnute ani nic...len sa akoby zosuchnu (formu nevymastujem a pecem pri jednej teplote 150°C cca 35 -40 minut na teplovzduchu. toto su konkretne 22cm v priemere. ďakuejm za kazdu radu

chvapilu
14. máj 2015

ahoj můj dnešní dortík,malovala moje maminka první pokus jedlou barvou ,přeji pěkný večer

mima595
14. máj 2015

@zuzuz1 - mne sa to raz stalo, ked som vybrala korpus skoro z ramu a dala som ho blizko k stene, bola chladna...predpokladam, ze z prudkej zmeny teploty.....

pristela
14. máj 2015

@zuzuz1 co su to snehove korpusy z olejom ? bo 35minut sa mi zda strasne malo , ja sice peciem "mramorakove" korpusy kde ide tiez olej ale pociem na 150 stupnoch 1:15- 1:30 min. ci to nemas v tej rure kratko ?

zuzuz1
14. máj 2015

@pristela no vyslaham si sneh pridavam po jednom zltka na stiredacku s lyzicami oleja a potom primiesam muku s PDP/kakaom... a hodinu pekavam korpusy vecsich rozmerov, alebo vysoke korpusy...neviem moznot rubbou... pecem na teplovzduchu a maximalne tak 45 minut tieto mensie...

zuzuz1
14. máj 2015

@mima595 hmmm to by sedelo mozno... korpusy hned ako vytiahnem z rury tak ich obrezem a vyberam z rafika... ale sranda ze pri oboch som postupovala rovnako a jeden sa mi zviezol a druhy ee...

sticker
14. máj 2015

Ahojte. Tento týždeň iba jedna pre moju maminu. Torta zajtra cestuje do Tatier, kde bude čakať schovaná do večera v hotelovej kuchyni. Mamina sa mi vyhrážala, že ma prerazí, ak jej upečiem tortu 😀 😝 Tak dúfam, že to nemyslela vážne 😀 Tak iba takú jednoduchú a malú 🙂

stebota
15. máj 2015

@zuzuz1 mylím si že ich treba piecť dlhšie za to nič nedaš skús to aspoň na jednom o 10 minut dlhšie ja robím korpusy skoro ako ty myslim recept čo opisuješ a takyto priemer pečiem 50minut ked som piekla menej stalo sa mi to čo tebe jeden som skúsila piecť dlhšie a viac sa mi to nestalo 😉 😉A ked ho vyberem nechám ho chvilu 10 min. vo forme ale na mriežkach vychladnuť aspon trochu orežem boky a znovu vyklopim na mriežku a necham vychladnut celkom myslela som že mi to tie mriežky pretlačia ale je to vpohode len trochu to potom zrežem.

borcino
15. máj 2015

@sticker Dobrý deň, prosím akú formu na písmenka máte? Ď

pristela
15. máj 2015

@zuzuz1 nuz neviem, ja s pustenym ventilatorom korpusy nepeciem, nerobilo to dobrotu, zmena teplty, mozno ten tvoj korpus je na nu citlivy 😅 ja korpus vyberiem z rury a hned ide do miestnosti kde mam najzimsie aby sa rychlo vychladil, este niekedy ich strkam aj do chladnicky co nieje cas 😕 neviem, stale si myslim ze to je kratkym casom pecenia, ja aj male priemery peciem tak ako velke, a rozdiel ti urobilo to aj ked si robila vsetko rovnako - kakao vysusuje, cize to cesto sa sprava uplne inak

maya30
15. máj 2015

@grasie dakujem 😵

antenka1
15. máj 2015

Babenky, ked uz sa bavite o korpusoch aj ja by som potrebovala radu. Ked robim piskotu tak v pohode ale ked robim orechovy korpus tak v rure narastie krasne a po vybrati sa mi stred prepadne. Vcera som tak piekla. Na 150° 60 min. Pdp som dala asi pol balicka. Orechy davam 150 dkg a polohrubu muku tiez 150 dkg. Dakujem

aduskatt
15. máj 2015

@antenka1 ja na 150 pečiem minimálne hodinku 15, väčší aj hodinu a pol. Nebude to tým, že to pečieš krátko?

stebota
15. máj 2015

Dievčence tak tato mala byť na štvrtok som sa na nej nakvetinkovala 😝 😝

mima595
15. máj 2015

ja peciem tiez viac ako 1 hodinu...cca. 1 a stvrt hodiny...
a orechy su velmi tazke, olejovite....

daducha
15. máj 2015

Ahojte babulky,kedysi davno som tu hojne prispievala 🙂 ,teraz si uzivam krasny oddych od torticiek ale tie Vase sledujem a su stale krajsie a krajsie.
Vynimocne peciem a teraz chcu na tortu tulipany a ja marne hladam na ne vykrajovacky,teda jedny som zohnala u Kamky,no idem to reklamovat, rozmery nezodpovedaju tomu co pisali na nete .Tie co ste uz robili tulipany,ake ste pouzili a kde ste ich zohnali ?

Dakujem za pomoc 🙂
Dada

79zuzana
15. máj 2015

Moje dve dnesne dve k zajtrajsiemu prvemu sv. prijimaniu 🙂

nika1985
15. máj 2015

@antenka1 skusila si odobrat aj trosku oleja a piect ho dlhsie ?

nika1985
15. máj 2015

@zuzuz1 skus ako pisu baby piect dlhsie a vypnut ventilator ja peciem tiez bez na bucham do truby kolko zmestim na jednu mriezku a peciem 1:15 az hodku a pol a v pohode

nika1985
15. máj 2015

@katarina51 prosim Ta ako sa Ti robilo s tou krajkou akurat mi dneska prisla a bojim sa su tam dost velke rozdiely nepresusi sa mi ta mriezka ide to v pohode?

antenka1
15. máj 2015

@aduskatt ked mne sa to zda strasne dlho. Ja uz po 40.minutach chodim kukuckovat cez sklo a stepujem pred tou rurou. Sa bojim ze sa pripali...
@mima595 to znamena ze orechove musi byt dnu dlho?