Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

fukylove
7. dec 2010

@bzucinka2 - fuuuu, ze ake krasne? 😀 si prosim taku nocnu kosielku od jeziska 😀

fukylove
7. dec 2010

@alionuska - ja si stale myslim, ze si poburila niekoho, lebo si mu z mysle vytiahla jeho tajne sny 😀 😀 😀 😀 samozrejme nikdy neuskutocnitelne 😀 😀 😀
no veru ja by som sa takejto fasa torte potesila 😀 a ano - podla mna to je umelecke dielo... 🙂

lara1705
7. dec 2010

@reruna somarinu som napisala🙂, to patrilo do inej temy. OK, dakujem za radu, robim to prvy krat.

sylvia75
7. dec 2010

@reruna tá tlačiareň stojí 400 dolárov,minulý týždeň bol pridaný príspevok na torty od mamy....

bzucinka2
7. dec 2010

@fukylove tak mu musis napisat 🙂 dakujem 🙂
inak mne tiez zmizli fotky a ked som im napisala, tak mi odpisali, ze ony nic nemazali nikomu, tak to asi len tak mizne same od seba 🙂

jasminet
7. dec 2010

baby neviem v ktorej teme sa pytat, tak skusim tu - hladam niekde na slovensku, najlepsie v BA formy na tortu od firmy Nordic Ware - konkretne vceli ul.... neviete niektora o nejakom obchode kde ich maju?
viem, ze ich maju v cechach, ale kym zaplatim to priserne postovne a poplatky v banke, tak chcem skusit tu nieco najst... 😅 😉

anibas
7. dec 2010
jasminet
7. dec 2010

@anibas dakujem, toto som uz pozerala ☹ ten ul je 3D...http://www.miluji-nakupy.cz/darky-a-domacnost/f...

alionuska
7. dec 2010

@vinka ved presne toto ...to som napisala aj Kamile,ze preco len tu jednu fotku...? Vam vravim,niekomu strasne musim vadit! 😀 😀 A o tych detom si to pekne napisala...to mi pride,akoze su stale ich mamy v patach...a ked su doma,potom co na tom nete pozeraju,ked rozumeju tomu,co je na tej torte???? 😀 😅 😅 😕

alionuska
7. dec 2010

@fukylove no ako vidis,je vela nazorov na to..len mi je luto,ze to niekto berie tak prilis osobne a uraza ho moja robota! A najviac ma dnes sokovalo,ked mi prisiel domov casopis Torty od mamy a tam je fotka milujuceho sa paru v posteli...oznacena ako : Torty,ktore letia! ! 🙂 ale su zakryte tie postavicky..ale aj tak..tak tam to je "In" a moja musela prec! 🙄

hejdita
7. dec 2010

@alionuska hej je to ta co som si myslela....tiez nechapem preco ved je to to podobne co tam uz mas ....a su perfektne prepracovane....paradne 😵 😵 😵 😵 ....opravdu mali by mat na vsetkych meter a teda vsetkym povymazavat taketo torty a zrusit rubriku pre dospelych 😠 😠 😠 😠 😠 😠 🙄 ked uz teda .....no nie???? tak ju tam zarad potom zasa treba za pol roka po nejakych co tam pridas uvidis ci ju zasa zmazu a ak ano tak to potom neni stranka pre cukrarky ktore pecu z laskou alebo co..... 😨 🙄 😝 😉 🙂

hejdita
7. dec 2010

@bzucinka2 dakujem za inspiraciu ano ano tu husenicku alebo stonozku takove nieco by som chcela aby sa to potom dobre rozdavalo a specialne aj manzelovi mozem urobit bez ovocia .... ale neviem ako to urobim bo nemam mysky....
aj ta hranata s medvedikmi je krasnaaa noo mam nad cim premyslat 😀

alionuska
7. dec 2010

@hejdita ..ja nechcem pokusat,aby to nevyzeralo ako nejaka provokacia..ale skusim ju tam dat o nejaky cas ,moja..a uz len preto,ze som sama zvedava,ako to dopadne🙂 😀

bzucinka2
7. dec 2010

@hejdita tak vyrez z cesta kruhy mensie vacsie a rotvaruj puncovinou 🙂

fukylove
7. dec 2010

zienocky, riesim dilemu... urobila som iba taku mini tortu pre babicku (bez lepku a laktozy) a az ked je hotova, tak rozmyslam, ci je OK ze je na vrchu 3 ruze, 2 puky a 3 listky... lebo spolu je to 8... a neviem ci to plati na kvety zvlast ci ako... boooooze... pomoc 😀

benjik
7. dec 2010

@fukylove listy se nepočítají,jen květy,takže 3+2=5 a to je ok.

benjik
7. dec 2010

@alionuska Mám velkou výtku k tomu hanbatému dortu: ani jeden chlap není podle mých představ..Nemůžeš příště udělat kopii Brada Pitta? 😀

bzucinka2
7. dec 2010

@fukylove presne ako pise benjik listy nerataj, vsak v ozajstnej kytici by si sa listov nedoratala 🙂

lara1705
7. dec 2010

prosim o radu, čim sa prilepuje marcipanove - JOJO ozdody na poťah torty.

fukylove
7. dec 2010

@lara1705 potriet trosku vodou 🙂 a prilepit 🙂

a dakujeeeeeeem 🙂

fukylove
7. dec 2010

tak tu je ta moja nepodarena torta.... juuuj, ako sa mi zle robilo, to radsej neopisujem... som aj 1x skusala kliestiky a zrovna vpredu mi to vobec neslo...
najhorsie bolo, ze som nemala cas na schladenie torty, tak som to robila hned po naplneni prvykrat.... nikdy viac 😉

vinka
8. dec 2010

@fukylove neviem prečo nepodarená.Mám pocit,že všetkým čo torty vyjdu napíšu,že je nepodarená.Lebo je krásna tá torta.Je vidieť z predu klištiky trochu zle ale kým len to jer nepodarené tak sa poserkám z toho. 😀 😀 😀 No a ked to bolo prvy krát s kliešťami tak klobúk dole.Ja som mala kliešte horšie na prvy krát 😉

lucula73
8. dec 2010

ahojte

@fukylove no krásna je....ja s klieštikmi ani robiť neviem ,skúšala som dv arazy,ale mi to nejde.....

chcem sa spýtať...objednala som z cukrarskepotreby.eu............a prišiel mi len taký mail,že kde je číslo objednávky a cena a objednávky...vobec neviem,či to vlastne majú alebo nie...mám to zaplatiť,alebo mi ešte nejaký mail pošlú 😒 ako to tam chodí?objednala som si tú rozvalovaciu podložku

fukylove
8. dec 2010

@vinka ved prave preto 😀 som z toho bola taka nestastna, lebo som truuuuba... sak najskor som si mohla nakliestikovat a potom dat ozdoby a bolo by to vzadu... ale sak ja neeee 😀

som to trosku "zamaskovala", taka som z toho bola nestastna... a tiez pridavam foto zo zadu... ze som fakt spokojna s tym kliestikovanim na prvykrat... akurat ten predok 😝 😝 😝 😝

fukylove
8. dec 2010

jeeej, ono to maskovanie vobec nie je vidno 😀 musim odfotit detailnejsie 😀

katrin21
8. dec 2010

ahojteeee
baby, od veci otazka,ale budem veeelmi rada, ked mi poradite🙂
chcem robit " šuhajdy"... mate niekto dobry overený recept? lebo ja som raz robila take od Maroša Kramara , aj orechy s rumom ci co , tak islo,ale bolo to cele dost drahe a malo toho bolo... suseda robievala take, ze boli take sladunke, jemne, neboli tvrde ako cokolada, ale take fajne akoby kremove .... dakujem vopred za receptiky!!!

lara1705
8. dec 2010

@fukylove dakujem🙂

daniz
8. dec 2010

@fukylove no ja pravdu poviem, že mám klieštiky doma, no ešte som sa neodvážila použiť ich. Ale idem na sobotu robiť pre moju maminu mešec tak hádam sa osmelím. Ináč pekučká tortička.

fukylove
8. dec 2010

@daniz - vsak ja som sa tiez odhodlavala dlho 🙂 a tato torticka je taka narychlo, lebo dnes ideme doma mat "babsku" seslost - babicka, mamina a ja 🙂 tak som si povedala, ze spravim nieco malicke a vyskusam na tom 😀 tak drzkam palceky, nech sa podari 😉

daniz
8. dec 2010