Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nikawero12
18. jún 2015

@peciemslaskou nemáš za čo, lebo tie tvoje zákusky vypadajú fakt úžasne 🙂

antenka1
18. jún 2015

Ahoj dievcence. Pridavam jednu horolezecku a utekam sa trapit na sobotu s pivonkami. Nenavidim kvety, asi im nepridem nikdy na chut 😠

stebota
19. jún 2015

@antenka1 ale prideš a ešte budeš prekvapená ako ti to ide 😀 😀 😀 😀

stebota
19. jún 2015

@lamps Myslím že sčernejú daj ich radšej na vrch ako písala ta kočka 😉

luciahromadkova
19. jún 2015

@mia114 perfektná 😉 , tiež ma čaká pre našich predškolákov

sollange
19. jún 2015
lamps
19. jún 2015

Ahojte sladulienky, pridávam najnechutnejšiu tortu, akú som doteraz robila. Normálne mám z nej neskutočne zlý pocit 😝 😝 😝 😝 nechápem a asi nikdy nepochopím, ako toto môže dať urobiť matka svojmu 12-ročnému synovi 😝 asi som slabá povaha

pipka
19. jún 2015

@lamps asi sa ho chce zbavit 😅 😅 😅 😀

lamps
19. jún 2015

@pipka vidíš, toto ma nenapadlo 😀 😀 😀, keby som bola vedela, čo bude odo mňa chcieť, odmietla by som ju

pipka
19. jún 2015

ja som konecne dokoncila tu moju tohtotyzdnovu "tortúru" 😅 😅 no poviem vam zeny moje, mam dost!!! 🙄
uz nikdy vááác toto popri robote, detoch, kruzkoch a zaverecnych pisomkach, besiedkach....des! asi som nebola pri zmysloch 😅 😅 😝
Radsej este 3x porodim svoje stvorkilove deti ako toto este raz absolvovat 😅 🙄

utekam teraz do roboty a vecer ak este budem vladat, vam stiahnem fotky 😉

nika266
19. jún 2015

Moja nočná

stebota
19. jún 2015

@pipka moja cítim s tebou 😝 😝 😝

stebota
19. jún 2015

@lamps zvládla si to na 100% a čo si vybrali no čo už 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

margetakuska
19. jún 2015

Ahojte prosim prosim prosim mohli by ste mi poradit? Idem robit prvykrat tortu na objednavku na 85 te narodeniny ale maju taketo poziadavky: co najlacnejsie, 20 porcii, nema byt poschodova, nemoze byt cokoladova ani v torte ani na torne anii marcipanom potiahnuta, vela ovocia a aby vydrzala na slnku lebo oslava bude v polovici jula na vonku,,,,juj nic jednoduchsie nemohli vymysliet😁 myslela som ze by som urobila sesthrannu tortu pribinak + ovocie ale co na vrch? Neviete mi poradit? Chcem aby sa im pacila ale aby im aj na tom slnku vydrzala hm?dakujem

jaama
19. jún 2015

@blancagon z hladkej múky ako sa dáva do medovníka. vydrží viac ako klasická pudingová a je aj fajnovejšia 🙂

jaama
19. jún 2015

@mysiatkoo vypadá tak že to človeka láka hneď si odhryznúť 🙂

stebota
19. jún 2015

@margetakuska skús holu tortu 😉

margetakuska
19. jún 2015

@stebota aj to ma napadlo...ale ako by vyzerala hola jednopodlazna? Neviem si to v celku predstavit predsalen dvoj alebo trojposchodova krajsie ukaze ale ta jednopodlazna?

elamaslakova
19. jún 2015

Dievčence pozdravujem vás, mne sa tento týždeň od utorka celý niesol v znamení skúšok a dnes vám môžem s hrdosťou oznámiť , že som úspešne absolvovala záverečné skúšky v odbore cukrár s vyznamenaním , písomné za 1, praktická skúška za 1 , ústne skúšky za 1 . Tak už je to za mnou som rada , že som to spravila a mám o jednu starosť menej. Pridávam moje výtvory zo skúšok, Zákusok sme si žrebovali tak mne sa ušla Višňová torta a tortu sme si mohli upiecť akú sme chceli , tak ja som urobila zase s tými pečiatkami a nápad som si požičala tu z netu , ďakujem autorke .

anibas
19. jún 2015

@margetakuska ovocná, na vrchu ovocie + želatína, na boku trubičky resp. dlhé piškóty 😉

jakelina
19. jún 2015

@elamaslakova gratuluji moc 😉

elamaslakova
19. jún 2015

@jakelina Ďakujem veľmi pekne

nika1985
19. jún 2015

Ahojte dievcata ja som mala na tento vikend len jednu aj to taku ako som uz robila tak nic moc upiekla som aspon babam cicerovo spaldovy jabcnik s kokosovym olejom

margetakuska
19. jún 2015

@stebota uz som nasla aj jednopodlaznu holu a tiez nevyzera zle 😉
@anibas nad tym aj uvazujem ale neurobi slnko s tou zelatinou maglajz?myslim tym nerozpusti ju nejako moc?

evicaka
19. jún 2015

@elamaslakova gratulujlem 🙂

elamaslakova
19. jún 2015

@evicaka Ďakujem

nika1985
19. jún 2015

@margetakuska tak urob zelatinu zo zlateho klasu sice nebude uplne cira ale na isto ti na slnku nepusti tieto chemicke su dost haklive ja som skusala na zakusku pre nas nechat ho vonku pocas grilovacky a zacalo to poustat ale zalezi aj ako hrubo to zalejes ked budes iba namacat ovocie a tak ukladat myslim ze by to mohlo vydrzat v pohode ale baby mozno poriadia viac

nika1985
19. jún 2015

@lamps presne viem ako sa citis ale tvoja robota je odvedena super odhliadnuc od toho co to je nemam na taketo matky slov. potom ze mladez tak dopada ked ich v tom podporuju

jakelina
19. jún 2015

@elamaslakova a ty budeš podnikat v oboru??

pipka
19. jún 2015

@elamaslakova super, gratulka 😉 ides si otvarat cukraren?