Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
9. dec 2010

Vinko, já znám jen u nás.. www.ceskeformicky.cz 🙂

maca77
9. dec 2010

@vinka mne sa páči aj tá torta ktorú tu dávala @fukylove bielo-modrá s vločkami ... @fukylove odkiaľ máš také vykrajovačky vločiek? sú krásne 😉

@vinka ja som objednávala zo svetpecenia.sk alebo korunaplus.sk alebo cukrarskepotreby.eu 😉

vinka
9. dec 2010

@dkb tie isté šuhajdy robíme aj mi.Mám ho od mamky a iný som ani neskúšala 😀 😀

daducha
9. dec 2010

Ahojte sikulky cukrarky potrebujem surne pomoc, môzem ako puncovinu pouzit odrezky cesta aj s trasenym ananasovym kremom?Robim malemu autobus a potrebujem zaoblit hrany.Potom by som to cele potrela vyslahanym maslom s cukrom a potiahla.
Dakujem

vinka
9. dec 2010

@daducha určite.Ja dávam do punčoviny všetka krémy aj odrezky 😉

barbarka
9. dec 2010

ahojte. potrebovala by som poradit. som total amater a moj synak ma zajtra rok. vo sobotu bude oslava a ja peciem tortu- chcem tvarohovo jahodovu, potiahnutu mmf. a mam viacero otazociek:
1. nemate nahodou recept na korpus bez vahy- proste nemam vahu a ten co peciem prave odhadom vyzera beznadejne. potrebovala by som daco hrncekove 😅
2. ak to chcem potahovat mmf tak musim robit 2kremy? jeden do vnutra a druhy pod potahovku? krem som chcela tento http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=5498&user...
3. vy ked robite mmf tak toho proste urobite viac a potom nejak odlozite? ako to skladovat?

dakujem za odpovede

vinka
9. dec 2010

@barbarka krém kludne môžeš v mrazáku skladovať. 😉 Pod poťahovku nemusíš další krém robiť.Stačí maslo s cukrom vymiešať.No a hrnčekový recept nemám s tým nepomôžem. 🙂

barbarka
9. dec 2010

@vinka dakujem 🙂 no ja myslim skladovanie mmf, keby sa mi zvysilo. a kolko masla a kolko cukru vymiesat a tym proste natriem vrch torty?

dominika2727
9. dec 2010

@barbarka Ahoj...ja robim piskotu podla toho aku velku formu mam. Ked dam 5 vajicok, tak dam 5 lyzic cukru, 5 lyzic muky. Bielka slaham s cukrom a 1 vanilkou a potom pridam polohrubu muku a zltka s pol prasku do peciva. Vzdy sa mi urobi pekna piskota. 🙂

vinka
9. dec 2010

@barbarka mmf kludne v chladničke.Dobre do sáčku zabaliť a nechať v chladničke. 😉 No a na jedno maslo 150g práškového cukru alebo podla chuti. 😉 A všetko tým natrieš nielen vrch ale aj boky

barbarka
9. dec 2010

@dominika2727 iba 5 lyzic. to staci na 5 vajec? 😕

dominika2727
9. dec 2010

No ja tak vzdy robim..a stacilo vzdy. Davam kopcom lyzice 🙂 NIkdy som neskusala iny korpus robit.
A tu je moja prva z MMF 🙂

dm1
9. dec 2010

@dominika2727 ze prva a hned aj kliestiky! odpadavam super!

dominika2727
9. dec 2010

@dm1 no kliestiky som mala od boldy ;) ta mi aj ukazala ako sa vlastne s MMF pracuje. Ale posledna torta, ktoru som robila bola potahovana s mandlovym marcipanom.

lara1705
9. dec 2010

tak ja som dnes robila prvy krat poťahovku, uuuuuuufffffff.To bola teda fuška.Urobiť ju a rozvaľkať nebol problem, aj na vrch som ju preniesla aj vrch a boky som uhladila ale rohy........ tak to bol problem.ale nejako som to spravila a zamaskovala, netušim jak sa robia boky.Zajtra ked mi vyschne pridam fotku.

barbarka
9. dec 2010

@dominika2727 jeej krasnucke srdiecko. a vdaka za recept 😉

@lara1705 ja som zvedava ako to vyjde mne, zajtra sa chystam potahovat, dnes iba peciem korpusy

kocky este mam otazku, kupila som jahody v konzerve mozem to dat do tvarohovej plnky? a co je lepsie rozmixovati ci poukladat? vdaka za odpovede

dominika2727
9. dec 2010

@barbarka vdaka a nemas zac ;) vyskusaj, dufam ze sa podari 🙂

barbarka
9. dec 2010

@dominika2727 no robila som to viac menej podla teba teraz len som dala o lyzicu viac muky aj cukru - prvy bol tento recept http://www.katherine.sk/post/zakladny-recept-na... tak uvidim ktory korpus bude lepsi. teda ak to bude zistitelne ze ktory je ktory 😅

dm1
9. dec 2010

@lara1705 vzdy musis najskor uhladit hmotu na rohoch a potom na bokoch si to tak natahovat a uhladzat a potom ti to vyjde pekne

dominika2727
9. dec 2010

@barbarka oznac si ho :D

daducha
9. dec 2010

@vinka dakujéééém

lawli
9. dec 2010

Ahojte ,zasa krááásne tortičky 🙂
Ja som sa asi pred dvoma hodinkami vrátila z oslavy svokrových narodenin,tiež som mu robila tortičku. No sama katastrófa to bola 😔 ☹ 😢 😢 😢 , ale nakoniec všetko dobre dopadlo. 😵 Pridávam fotky....

bzucinka2
10. dec 2010

@lawli
@petusko dakujem vam 🙂

bzucinka2
10. dec 2010

@dominika2727 krasna torticka 🙂
@lawli sikulka 🙂
a tu je par vianocnych na inspiraciu

bzucinka2
10. dec 2010

fotky mi neslo pridat

lara1705
10. dec 2010

@dm1 keby som najprv uhladila rohy tak by som mala vlny na stranach, lebo som vyvaľkala dosť veľky kus hmoty a nedalo sa to naťahovať lebo bol veľky kus hmoty.skušala som to a tak radšej som to uhladila strany a potom rohy ale nejako to som urobila.

lara1705
10. dec 2010

@barbarka idem to odfotiť a skusim to tu hodiť. A držim ti palce nech sa ti to podari🙂

meinkonka
10. dec 2010

ahojte, nadherne torticky ako vzdy, proficky 🙂

prosim vas, prave peciem korpus /recept podla @vinka /, robila som takmer podla postupu, akurat, ze som bielka vyslahla len samotne bez cukru, zltka s cukrom a postupne ost. ingrediencie. formu som nemastila, len naspodok papier na pecenie, na 150 stupnov a kuknem do truby a zasa mam himalaje 😒 😒 😒 . preco??? minule sa mi upiekol nadherny korpus a teraz toto ☹ . zeby koli tym bielkom???

lara1705
10. dec 2010

@barbarka tu je moja prva v živote poťahova torta, nič moc ale predsa dačo sa vydarilo🙂

daducha
10. dec 2010

Ahojte,

chcem sa opytat ak niekto mate tie okruhle pocinovane formy ako ich vymastujete? Tie co mam s velkym priemerom mam teflonove a obruc otvaraciu, tak tam davam len papier na pecenie naspodok.No v tychto idem piect 1x,male priemery 14 a 10 cm, tak naspodok dam zase papier na pecenie, no co boky? Normalne ceru a muku?Musi mi to ostat krasne rovne, idem robit poschodovu krivu tortu .
Dakujem 😉