Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sikag
10. júl 2015

@dagmarmustafa diiikes 🙂 tie tvoje sa mi pacia viac ako tej tutorial 🙂 tak klobuk dole 🙂

makina78
10. júl 2015

trosku odbocka k medovnikom, ale patrili do "vybavy" na tu istu svadbu ako torty... spaja sa Slovensko s Francuzskom. Cokotorty su podla originalneho francuzskeho dezertu Gateau Trianon, suroviny dovezene z Francuzska, biela je klasicka kokosovo vanilkova s plnkou z mascarpone, vanillkovou plnkou a vrstvou ceresni a malin...mnam mnam, skoda ze nebude ochutnavka

sikag
10. júl 2015

@makina78 krasne medovnicky

timuss
10. júl 2015

@makina78 mňam, tie torty vyzerajú fantasticky 😵

timuss
10. júl 2015

ahojte...ja tento krát vyslovene tradičné na žiadosť oslávencov, nič umelé (mysleli smartflex), nič komplikované, len dačo prudko jedlé 😉 😀 😀 😀

timuss
10. júl 2015

a na túto som zabudla, a pritom najviac chválili túto 😝

lvka
10. júl 2015

jaaaj babule...nebola som s nou spokojna, stale mi nieco vadilo, a tak som ju trosku poprerabala 🙂)) takze konecny "look"..

lvka
10. júl 2015
makina78
10. júl 2015

@timuss pred tym, nez som sa slubila, ze tie francuzske dobroty skusim sprqvit na svadbu, som robila jeden pokusny a bol fajny. Je to v podstate tenkymandlovy korpus, na nom z nugatu, orechovych krokantov a chrumkavych keksov druha vrstva zaliata cokoladovou penou. Tak snad "viva la France"

timuss
10. júl 2015

@makina78 musi to byt velmi dobre 🙂 orechy nugat cokolada..hned by som si dala 😝

zuzu188
10. júl 2015
miselka007
10. júl 2015

Moja prva bezlepkova torta- Lienka 🙂

lucula73
10. júl 2015

@mojmacik ahoj,skus si vygoogliť hmotu snow white...mne sa celkom pozdáva,mám iba dve kg na skušku,je krásna biela 😉

pristela
11. júl 2015

Zienky moje, pridavam poslednu tohto tyzdnovku, predlohu mi poslali uplne inu, tak snad toto predychaju 😕 a hura na dovolenou, len dufam ze po dovči s decami nebudem potrebovat druhu dovoču , ako vzdy 😀

sasettka
11. júl 2015

@pristela ja by som to predychala.... 😀 teda ale zaujima ma ta predloha, sak ukaz.. 😀
a veselu dovcu prajeeeeeeeeeeeem

woman04
11. júl 2015

@pristela myslím,žeby som zabudla,aká bola predloha.. 😀 ..krásnu a pokojnú dovolenku 😉

woman04
11. júl 2015

Krásne výtvory dávate dievčatá,ja sa len teším,že v tomto teple nikto u nás neoslavuje a torty môžem len obdivovať 😀 .iba moja polovička a on nechcel poťahovanú tortu,ale jeho TOP .pribinák s mascarpone,jahody a litre želé 😀..robila som na plechu,lepšie sa to krája ...do roboty chcel to isté,len som dala mascarpone,riccotu a šľahajdy 😉 Prajem skvelý víkend 🙂

mitena
11. júl 2015
pristela
11. júl 2015

@sasettka 😀 😀 😀 nee to nemozem ,co ak si ju robila ty ? : 😀 bola cela fialova a na nej postavicky nejake , len moje decka su tak "zlate" , ze odkedy ma najmensi skopol ze preco je trava hore na oblohe / modre boky torty a vrch zeleny/ , ze to nedava zmysel , tak pokial si to vyslovene nezelaju sa vyhybam takym nelogickym veciam, ako polozit postavicky sice do travy ale na tmavo fialovu tortu, to by hned maly zaparal, ze co to fialove je? ani oblak , ani skala ani nic take neexistuje 😀 😀 😀 😀

sasettka
11. júl 2015

@pristela 🙂))))))) tak to ti zarucujem, ze som ju ja nerobila, este som tamtu skupinu Pu a spol. nemala tu cest patlat 🙂)
ale chaaaaaaaaaaaapem ... tvoj maly ma prilis silnu predstavlivost, musis mat s nim doma kopec srandy 🙂))

aduskatt
11. júl 2015

@mojmacik tiež som skúsila snow white, celkom fajn

adrika202
11. júl 2015

čafte ženy ,tak pridám aj ja svoje ,v tomto teple des -bes ..niektoré som ani neganážovala sa mi nechcelo 😝 ta apple je susena a to pravidelny kruh nespravim ani ked sa po... 😀 majte pekny week ,ja som po 10 tyždnoch konečne bez krpatého tak užívam ticho v dome 😀 😀 😀

nika1985
11. júl 2015

ahojte
@pristela peknu dovcu a jasne ze budes potrebovat este jednu toto nebude oddychovka 😀 mam pre Teba prudko jedly vymysel sa zastav nejdes tymto smerom ?

pristela
11. júl 2015

@nika1985 nee, micus, idem na zilinu 😀 my na dovcu vzdy tym smerom , uz je to nuda, ale aspon sme kooonecne zas nedali tatry 😝 po poslednej "tatrovačke" ich mam na sk strane dost na 50rokov 😠

79zuzana
11. júl 2015

po dlllhociznej dobe aj jedna moja torticka ;)

79zuzana
11. júl 2015

@79zuzana no a este ze aj fotka ;)

chvapilu
11. júl 2015

ahoj na internetu jsem zahlédla dort Kilimandžáro ,a nemám dobré zkušenosti s recepty z internetu ,máte prosím někdo ověřený?dík ,minule jsem podle Vás dělala kreméše a byli luxusní,a právě první pokus z int. byl nepoživatelný

mojmacik
11. júl 2015

@aduskatt moja a co sa belosti tyka, je aka?..nieco ako pasta dama?...lebo ta je teda v porovnani so smartom echt biela 🙂

aduskatt
11. júl 2015

@mojmacik tu som si ho hodila do eshopu,tak pozri, mne sa zda belší ako smart

zuzu188
11. júl 2015

pre mojho Filipka 🙂