Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sticker
27. júl 2015

@mimcak Ja som veru robila tento rok. Mám ju aj v albume. Prispôsobila som rozmerom chladničky a to ja mám podľa mňa malú chladničku. Na dĺžku mala maximálne 47cm. 🙂

pristela
27. júl 2015

@jakelina aaale prosim ta 😀 😀 😀 ja ked idem tak prsi, jasne ze nam prsalo, a byt na horach ked prsi je vies na co ..... 😀 😀 😀 😀 a este s najmensim co prosto nemoze a nevie len tak lezat na posteli a kukat telku 🙄 to ja by som toto vedela aj snad tyzden na dovolenke 😀 😀 😀 no tesila som sa na tury a nic 😖 ted za dva tyzdne ideme zas tam blizo kde sme boli sice len na tri dni a partia , ale snad aspon vystup peso do strmaku na lanovku dam 😀 😀 😀

govinda
27. júl 2015

Tak po dlhoooom čase pridávam jednu 🙂 Kočky, úprimne vás obdivujem, v týchto horúčavách piecť 🙂
Ďakujem za tipy na korpus aj na krém. Nakoniec sa ani papier veľmi nezvlnil, ale do budúcna obrázky už len na fondante, nie na jedlom papieri 🙂

antenka1
27. júl 2015

@pristela aj tak dakujem mica. Ked budem mat cas tak sa skusim pohrabat. Aj to pomohlo :-*

antenka1
27. júl 2015

@mysiatkoo perfektneee. No ale to smetisko okolo torty si mohla trosku popratat 😉 😝
@sikag aj moji dvaja pomáhajú. Nezoznamime ich? 😀 Len mi dost rastie spotreba smartu 😀 😀

njonja
27. júl 2015

Zlatusicky nase, postujem moje malickosti a sklanam sa pred kvantitou tort, ktore ste schopne vytvorit . Ja mat tolko toriet, tak si to asi hodim🙂 ..
Takze moja svadobna rychlovka pre kamaratkynu maminku. Mi volali v sobotu, ze ju potrebuje na utorok rano a to ja este vtedy bola na dovolenkeeee!! 😝
No a este jedna pre mojho uja - ten stale prestavia jeho dom, lebo ma strasne vela deti a jeho deti zase ich deti a len sa mnozia a uz sa dako nezmestia do domu. Tak som to zakomponovala do torty a hodila tam jeho milacika , s ktorym zdiela v noci svoje loze. Vola sa Dodo a prave si ulavuje na jeho 60 😀 😀

mimcak
28. júl 2015

@sticker ahoj.Pozrela som tvoju raketu vyzerá super.Ja som už pánovi povedala,že budem robiť na veľkosť chladničky. Prosím ťa v čom si piekla,ako tvarovala? Neviem ako na to ,aby nevyzerala ako pinpongová raketa. 😀

mimcak
28. júl 2015

@govinda mne sa jedlý obrázok naposledy vydul,aj ked bol na fondáne.Neviem čo som urobila zle. 😒

sticker
28. júl 2015

@mimcak Presne toho som sa bála, že to bude skôr pingpongová raketka 😀 Piekla som normálne v plechu a na papier som si obkreslila takú menšiu tenisovú raketu, čo majú moje baby a podľa toho orezala korpus 🙂 Tá rúčka mohla byť dlhšia, stačilo by pár cm, no ale naozaj by mi to už nevošlo do chladničky 🙂 Ty pečieš dlhšie ako ja, to naozaj bez problémov dáš, keď som to dala ja 😀 Navyše som poctivo "šuľkala" ten výplet, lebo cez lis na cesnak mne nikdy nešlo a ten extrúder tiež nemám 😝

mimcak
28. júl 2015

@sticker a hej to si spomínam,že si písala,že si to šulkala rúčne 😝 🙂 . No neviem už normal sa toho obávam a objednávatel je manželov vedúci. 😅 Tak to musí vyzerať dobre.

sikag
28. júl 2015

@antenka1 heheh, aj ja mam doma kooopec takychto smart zvieratiek 🙂 niekto tu raz hovoril, ze smart vyjde lacnejsie ako plastelina 😀 😀 😀 😀

sikag
28. júl 2015

@njonja 😀 😀 😀 😀 ty si bohovska, tym psikom si to zabila 😀 krasne torticky

njonja
28. júl 2015

@sikag dakujem🙂 😀 cudziemu by som si to nedovolila. Aj ked si myslim, ze sa nesmieme brat nikto prilis vazne 😉

jakelina
28. júl 2015

@mimcak já dělala dvě rakety a musela jsem zkrátit tu část co se zani drží. Jinak bi nevešly do ledničky

nicoletta77
28. júl 2015

@mimcak ahoj, ja som síce nerobila rakety, ale gitary. Robila som ich z dvoch častí - zvlášť telo gitary a zvlášť rúčku a zákazníci si to pekne priložili k sebe. Som im ukázala, kde je spoj. Gitary boli skoro v takej veľkosti, ako sú skutočné.

jakelina
28. júl 2015

Omlouvám se za chyby. Píšu na mobilu s malým na klíně.

tinuskaha
28. júl 2015

pridavam moju dnesnu mega rychlovku......inak tie vase torticky su prekrasne klobuk dolu

mimcak
28. júl 2015

@jakelina a tiež si piekla na plechu a vyrezávala? Dnes som si kreslila tenis.raketu,ale katastrofa vôbec mi to nejde. a nemám žiadnu,aby som obkreslila

mimcak
28. júl 2015

@nicoletta77 waaaw parádne ,ale už som pánkovy vysvetlila,že bude iba na velkosť chladničky.

miselka007
28. júl 2015

Ahojte zienky prosim vas robila ste uz niektora toho zeleneho ufona zo star wars?Netusim ako sa vola lebo ja take nesledujem 😀 ale mam spravit taku postavicku na tortu...moc va budem vdacna ak mi pomozete.....dakujem 🙂

jakelina
28. júl 2015

@mimcak ano na plechu a raketu jsem si zvětšila a vytiskla. Pak jsem podle toho vyřezala.

mojmacik
28. júl 2015

@miselka007 Joda sa vola a pise neviem ci s J alebo Y na zaciatku...skus vyguuglit...na pinteraste som tusim videla ,mozno aj nejaky tutorial sa tam najde 🙂

miselka007
28. júl 2015

@mojmacik dakujem idem pokukat 🙂

miselka007
28. júl 2015

@mojmacik dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😉

michaela3011
28. júl 2015

@miselka007 ja som robila takuto tortu s tym zelenym usatym 😅 neviem ci ti to pomoze 😀 modelovala som podla obrazku, ziaden postup na modelovanie som ani nehladala... nebolo casu 😀 len som domodelovala toho v ciernom a akurat prisli pre tortu 😀 😀 😀 a torta este nepotiahnuta 😀
nech sa ti dari 😉

79zuzana
29. júl 2015

Cupcakes s kremovymi kvetmi. Tak som sa k tomu odhodlavala a taka rychlovka je to 🙂 Teda este potrebujem trosku trenovat a hlavne mat pevnejsi krem, ale ja to raz dam ;)

79zuzana
29. júl 2015

@mimcak ja som robila tiez raketu, obkreslila som si ju podla naozajstnej. Ale zase mam tu vyhodu "nevyhodu", ze my tu nemame teplo, tak torta zostala celu noc v kuchyni na linke.

miselka007
29. júl 2015

@michaela3011 hihi paraaada.. dakujem ti 🙂

alexslovakia
29. júl 2015

Bezlepkova