Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
14. dec 2010

@vinka niekde pri pokladniach to mavaju v potravinach,tie mince..normalne na kusy..jedna stoji0,04eur... a tu ich bolo 60🙂 Ale aj v takej sietke byvaju orion,ale tam na druhej strane je taky macko s hviezdickou..tie niie su take pekne...
@zdenallicka dakujem a ved to som premyslala,ze ako ich ocenim..baby mi radia,ze normalne ako ked robim minitorticky..ale neviem ci sa to nebude zdat tej holke moc..a potom na TOM mi pisali,ze 40 centov..no a to sa zas mne zda strasne malo,na potahovany zakusok...za to sa mi to urcite nechce robit......asi zvolim strednu cestu... 😀 😀 😀 nieco medzi tym... 😅

bzucinka2
14. dec 2010

@alionuska zase uzasne ako vzdy 🙂 ja by som to brala asi tak ako tortu od vahy, nie, ved za minitorticky si kolko pytas, 0,40 za taku sumu by som sa s tym nebabrala ☹

winona24
14. dec 2010

@alionuska ja už ani neviem nájsť slová,ktorými by som opísala Tvoje výtvory ..... myslela som,že kabelka nemože byť dokonalejšia....ty ma vyvedieš z omylu...ty tam dáš psíka....konec...nechápem...pokaždé mi padne sánka....tleskám a smekám klobouk..... 😵 😵 😵 😵 😵

maca77
14. dec 2010

@duplicka ozdobovala som poťahovkou čo som mala po ruke 😀 niečo MMF, niečo PDT, WI 😅

@alionuska jéj krááása .... tá krivá je super .. jasné že aj ostatné 😵 a truhlicu keĎ maľuješ tak len gelovkou rozpustenou v alkohole? 😕 ja mám robiť na január chalupu a niečo takto zafarbené by sa mi tam pozdávalo

evitkamalicka
14. dec 2010

ahojte,
ja som robila minuly rok minitorticky a pytala som 3€ za kus

daniz
14. dec 2010

@alionuska no majster nad majstrov....čo dodať???? 😵 😵 😵 😵

vinka
14. dec 2010

@alionuska a ty kolko berieš za mini tortičky?Nie od váhy?za kilo 10 eur? 😕 Je s tým isto viac roboty

sloniiicek
14. dec 2010

caute kocky. davno som tu nebola. pridam vam par fotiek torticiek, co som medzitym stihla urobit. 😀 ta knizka na stuzkovu bola zatial moja najtazsia. tak ma z tych pismenok boleli ruky. 😉

beruska2x
14. dec 2010

@sloniiicek moc pekne, hlavne ta lod.. super napad z ceho jsou plachty??? dekuji
jen ten kurt je takovy prazdny 🙂

lussy23
14. dec 2010

@sloniiicek - Náááááááádhera!!!!!!!!!!!!!!!!

lussy23
14. dec 2010

@alionuska - úžas!!!!! Tučniaci a kabelka zo psom nemajú chybu!

sloniiicek
14. dec 2010

@beruska2x - dakujem za pochvalu. plachty su z jedleho papiera a ten kurt bola taka poziadavka. oni si tam chceli este vlozit nejake fotky ci co. tak som im to tak spravila. 🙂 tiez sa mi to zdalo trosku prazdne, ale ked si to tak zelali. 😀

@lussy23 - vdakaaa

zdenallicka
14. dec 2010

Mé figurky na dort ZOO..

yamahafazer
14. dec 2010

teraz som dorobila jednu vianocnu

hejdita
14. dec 2010

@zdenallicka ty se ti poveeedli 🙂 😵 😵 😵 😵 😵

a ty si primo z hodonina???? 😅 😕 😀 mozno sme se o tom bavili ale sak vis na materske zavity trochu stagnuji 😀

zdenallicka
14. dec 2010

@hejdita Děkuji, kočko..🙂 Nejsem, jsem ze Strážnice, původně ale z Kyjova..🙂

@yamahafazer Luxusní vánoční hvězda..🙂

fukylove
14. dec 2010

@yamahafazer - kvetinku a listky si robila podla nejakej formicky? 🙂 lebo je krasna 🙂

samozrejme aj vsetky pridane torticky a postavicky 🙂 juuuj, sa mi zase slinky zbiehaju 🙂

vinka
14. dec 2010

@yamahafazer to máš vykrajovatka na tú vianočnú ružu?Potrebovala by som takú a nemám ny nu vykrajovatka 😒 Ale také som ani nenašla.

zdenallicka
14. dec 2010

Vinko, tady máš postup bez pomůcek, jen s klsickým vykrajovátkem na lístky..

http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=164&...

bzucinka2
14. dec 2010

@sloniiicek fuj, tych pismenok je tam neurekom, to ti teda nezavidim 🙂 ale aj ta lodicka je krasna a samoska, ze aj vsetky ostatne 🙂
@zdenallicka perfisne 🙂
@yamahafazer prekrasna 🙂

yamahafazer
14. dec 2010

dakujem vam baby za pochvalu a nemam ziadne vykrajovatka ani na ruzu ani na tie listy to som len tak od oka rezala obycajnym okruhlym radielkom som si vyrezala tvar lista takze kazdy list je iny 😀 a len som kosticou zilky spravila to je vsetko

vsetky torticky su paradne aj postavicky super

alionuska
14. dec 2010

@bzucinka2 uz som sa rozhodla..ze to tak budem ratat,ako za minitorticky...ja som robila dva krat mini,a po 3-3,5ks...ale neviem ake budu velke tie broskyne,tak podla vahy...uvidim.. 🙂
@winona24 ty si taka zlataaaaaaaaaa...tak krasne si to napisala,ze ma to az hrialo pri srdiecku!!!! dakujem!
@maca77 dakujem a truhlicu nemalujem gelovkou,ale kakaom z lidla,alebo aj v kauflande maju take tmave krasne kakao..iba donho dam vodu a nemoze byt riedke,ale skor take hustejsie..to budes vidiet,ci ti pekne kryje a potieraj stetcom...takym na natery normalne hrubsi,nie na malovanie...aSI 4CM CO JE SIROKY! 😀
@daniz Dakujem ti!!!! :-*
@vinka no roboty? Pri tych poslednych som mala dost..bolo ich 36 ale nechala som si ich na poslednu chvilu a uz som bola aj unavena z celeho tyzdna.... 3-3,5 za kus...podla toho ake su velke...Aj broskynky odvazim...a asi normalne kilo 10 e...
@sloniiicek no teda ,ty si toho napiekla...tie pismenka ti verim...to je ina piplacka,ze? Ale krasne ich mas!
@zdenallicka krasne zvieratka..hotova zoo😀..uz teraz je jasne ze torta bude dokonala!!!!
@yamahafazer -super vianocna torticka! 🙂 Ja sa tesim,ze ked mi zostane cas,ze aj nam nejaku vianocnu upeciem😀

vinka
14. dec 2010

@alionuska myslíš 3 eurá?To je dosť nie?Sa pýtam neviem 😀 😀 😀 Ali a ked je k ním torta?Ako to potom počítaš?

zdenallicka
14. dec 2010

Děkuji..🙂

maca77
14. dec 2010

@alionuska ďakujem za radu 😵 kakao mám doma kauflanďacke aj lidlové 😀 a keĎ zahlásim MM aby mi dal nejaký štetec zo zásoby, tak asi padne na zadok 😅

daducha
14. dec 2010

Ahojte,

krasne torticky ste popridavali, vsetkym tlieskam 😵 😵 😵 .
Ja pridavam svoju dnesnu z ktorej mam obrovsku radost.Bola pre drobca do skôlky a jeho spoluziakov na vianocnu besiedku.Poviem Vam, nikdy som nevidela rychlejsie zlikvidovanie torty, kde sa hrabu zelene kobylky 😀 😀 😀 .Vsetkym chutila, ja mam nove objednavky, spokojnost na obidvoch stranach 😉

hejdita
14. dec 2010

@zdenallicka jaaa???? kočka???? 😕 😅 😀 😀 😀 😀 proc... 😀 😀 😀 😀 😀
straznice je kousek 🙂

zdenallicka
14. dec 2010

@hejdita Protože jsi..🙂

@daducha Krásný dort... 😵

lussy23
15. dec 2010

@daducha @yamahafazer - nádherné torty
@zdenallicka - krásne zvieratká

alionuska
15. dec 2010

@vinka no podla mna tak beru skoro vsetky baby za minitorticky... ja neviem Vinka,ja idem robit broskyne prvy krat...uvidim,ake budu..mozno ich odvazim a budu mat 100 gramov,potom jasne ze nemozem pytat 3 eura za jednu... 😀 ale euro asi ano... 😀