Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jenie123
17. okt 2015

@antenka1 parádne.. 🙂🙂

nika266
17. okt 2015

Tu su moje tortičky tento týždeň 🙂

grasie
17. okt 2015

@antenka1 Toni no ti poviem, také fáro by som veru brala, perfišnééé 😵

Ja som tento týždeň mášovala, torta je pre sesterkinu malinkú k 1 roku, bolo k nej aj 12 muffinov, ako zas mi niekto strčil do ruky zdobičku s krémom a nebol to moc dobrý nápad, našťastie krému bolo za kýbel, tak sa dalo opravovať 😝 Jo a so zajacom som dala osobný rekord, za 10 min bol hotový / teda telo, hlava a uši zvlášť/ a ešte sa chcem pochváliť mojou ružou, bola som kuknúť Júliu 🙂

bellss
17. okt 2015

@grasie ukázala som ružu mojim rodičom tak mi nechceli veriť, že nie je živá🙂 tak dokonalú ružu som ešte nevidela🙂

alex999
17. okt 2015

@grasie fuuu dokonalaá ruža 😀

bellss
17. okt 2015

@grasie no a torta samozrejme tiež krásna🙂 páči sa mi hlavne ten nápad, s piknikom🙂 no a ten cupcake je tiež super🙂 (toto je len "vyrývačný" koment, hlavný koment je ten prvý s ružou🙂

sticker
17. okt 2015

@grasie Bože tá ruža je viac než dokonalá!!! 😵 😵 😵 😵 Už na ňu "čumím" asi 5 min. 😅 😝 😀

grasie
17. okt 2015

@bellss ty si aká opica 😀
@alex999 @sticker holky Ďakujeeeem 😵 tiež som z nej úplne paf 😅 ale teda najväčšiu zásluhu má skvelá školiteľka

alex999
17. okt 2015

@grasie hmmm fu ha daj info kde takú nájdem, lebo ja a kvety večný to nepriateľ 😅

grasie
17. okt 2015

@alex999 jáj no som myslela, že keď napíšem Júlia, tak všetci vedia 😝 Topcake, a ja teda kvety neviem ani náhodu, o to viac sa jej teším 🙂

alex999
17. okt 2015

@grasie hm nepoznam, ale veru zišla by sa mi, aby som aspon jednu ružu ušuľala poriadne, nech neni hanba 😅

bellss
17. okt 2015

@grasie 😀 teraz ukazujem Vladovi Tvoju ružu a on mi na to vraví...to nie je živá? No vidíš! A Ty jej ideš predávať pomôcky na tvorbu ruží. By si sa jej mala ospravedlniť🙂 A to Ti môžem povedať, že toto je mega pochvala od niekoho ako je môj manžel, keď pre neho je všetko, o čo sa on nezaujíma, rovnaké🙂

sollange
17. okt 2015

Dlhšie som nepridala,tak ostatné za 3 týždne🙂

denisak77
17. okt 2015

@grasie Máša super a ruža super ,super

antenka1
17. okt 2015

@grasie tanicka a ty si myslis, ze ja ti uverim, ze ta ruza je modelovana??? Pche! Kým nezakusnem neuverim 😎 😀 😀 😀
A tortuska naadherna. Mas fakt cit pre farby a detail. A uz si aj dost velka kamoska s airbrushom 🙂

dzejnus
17. okt 2015

tak moja svadobna prva 😀.... 10,3 kg keby som este peknu fotku spravila, tak by to bolo aj lepsie 😀

dzejnus
18. okt 2015

@sollange krasne, ta predposledna mi padla do oka najviac 😎

sollange
18. okt 2015

@dzejnus ďakujem pekne😉🙂

grasie
18. okt 2015

@bellss no tak to som normálne až narástla, taká pochvala, hmm, že ďakujeem manželovi 😀
a teda čakám na ospravedlnenie 😝 😎 😅

@denisak77 @antenka1 jej vy ste si všimli aj tortu 😅 nielen ružu 😝 😀 Ďakujeem babky 😵
a ako fakt je jedlá, a ako fakt jediný exemplár tohto druhu v mojom prevedení, toto sa už nikdy nezopakuje, na to ja nemám 🙂 A Toni, akože ja a kamoška s pištolkou??? dovoľ mi sa zasmiať, šak pokaždé ma chytá panika, ke=d mám pred sebou len čisto streknutú tortu, že asi strhnem poťah, ja neovládam pištolku, strieka si to samé ako chce, a už len z lenivosti, že sa mi nechce na novo poťahovať, maskujem, čo sa dá 😀

elamaslakova
18. okt 2015

@grasie Prekrásna tortička a ruža ako živá

antenka1
18. okt 2015

@grasie srdiečko moje zlate chcela by som aj ja tak ako ty nemat na to! To by mi uplne stacilo taka ružička. Ja som skromna 😝
No a ked budeš robit kurz maskovania torty tak sa hlaaaasim 😎 😀 😀 😀
Jo a este som ti zabudla povedat ze ten zajo je jak vystrihnuty priamo z obrazovky. Uplne taky isty.

mimcak
18. okt 2015

kočeny znova krásne tortičky pribudli.Pridávam aj ja svoje za 3 týždne. skoro všetky podľa návrhu,alebo čo som už robila. 😝

bellss
18. okt 2015

@grasie tak som Ti práve poslala ospravedlnenie a "minula" som naň posledné modré srdiečko, ktoré som mala :D asi budem nabudúce opatrnejšia vo voľbe slov :D

nika1985
18. okt 2015

Ahojte konecne mam cas pridat trosku moje tu s kombajnom som podobnu uz robila chceli to iste.

nika1985
18. okt 2015

@grasie krasne krasne kusni do nej ci nieje ziva neskutocne to mas si moc sikovna a tie prepracovane detaili no uzasne

peciemslaskou
18. okt 2015

krásne tortičky od výmyslu ste porobili,ja pridám moje,na želanie podľa predlôh

pristela
18. okt 2015

baby pridavam sa ku vam , teda ako som sa tu tesila ze mam len tri, rano si dosla zienka po štvrtu 😀 😀 😀 😀 som kukala na nu ako puk 😀 😀 takze ta posledna s lietadlom vznikla aj s nakupom vajicok na korpus a smotan do plnky +modelovanie, prosto kompletka za štyri hodiny , este ze nechcela nic zlozite 😝

pristela
18. okt 2015

@grasie zena ty si neskutocnaaaa a ja ta poznam , ooooch a dokonca osobneeeee , muhahaaa

pipka
18. okt 2015

@pristela lebo ty si skutocnaaaa 😀 😀 😀 a tiez ta poznam ...osobne aj neosobne 😀 😀 😀 😀 😀 😀

grasie
18. okt 2015

@pristela noo ženo ja ti kľudne pri najbližšom stretku vtisnem aj autogram 😅 😝 a včul ja ti poviem, že skoro som spadla z postele, keď som zbadala od teba koment pri torte na mojom fb, akože prvýýý od teba, chápeš?? od tebaaa, od guruuu muhahaaa 😀
a o čom hovoríš?? o jakej nenáročnej torte?? to akože o tej poslednej??? akože to lietadlo s neovísajúcimi krídlami a vrtuľou a motorka????? akože 4 hodiny aj s nákupom???? tu môj mozok prestáva fungovať, toto nezvláda, to sa ako dá?????????? inak všetky sú superné a tie smetiarske autáá 😵 😵 😵 , toto raz odkukám 😝