Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nika1985
24. okt 2015

Ahojte tento tyzden bol nejaky divny som prvy krat piekla plnila a zdobila v jeden den plus dorabala ostatne. Ta cokoladova bola taka titulovana boze radsej 5potahovanych ako toto to cakanie kym to poschne medzi tym som dve potahovane urobila no hruza. Ta pre Simonku bola presne nadiktovanaj. S fotkami som pani prehovarala aspon na toto povodne mala byt hore iba fotka a 18stka taka bola natesena ked prisla ze wau

kukulka1
24. okt 2015

Ahojte šikulky,po dlhšej dobe pridávam pár tortičiek,to čo tu pribudlo zase je nádhera,prajem krásny víkend!

elamaslakova
24. okt 2015

Dievčence pozdravujem vás pridávam moje dve svadobné torty , dokončené z posledných síl , asi už jesenná únava nastupuje u mňa a idem popozerať tie vaše tortičky

mojmacik
24. okt 2015

ahojteeee...aj nieco odomna...ludia moji,keby ste vedeli,co mala byt povodne ta "kosackova"..to nikto neuhadne...no musela som siahnut po zaloznom plane s kosackou,lebo to inak neslo 🙂

elamaslakova
24. okt 2015

@denisak77 Nádherná tortička a u nás sa tiež nepečie , ozaj až na silu a ked tak tak niečo z kysnutého cesta , plnky ani videť 🙂
@makina78 krásna tortička
@pristela Žanet , prekrásne všetky
@dush krásna tortička
@jakelina dokonalá , krásne hrany
@maya30 nádherné tortičky všetky

@lokalistin krásna tortička
@nika266

elamaslakova
24. okt 2015

@lamps Niečo prekrásne, nežné

elamaslakova
24. okt 2015

@mysiatkoo všetko prekrásne aj torty aj keksíky

pppeeetttaaa
24. okt 2015

ahojte, kraaasne tortuse.. aj ja uz mam nastastie na tento vikend hotovo 🙂

daniela09
24. okt 2015

ja len tak oddychovo

denisak77
24. okt 2015

@elamaslakova krásne torty

pristela
24. okt 2015

Holky moooc dakujem za pacitka aj pismenka, keby vas tu nebolo , uz davno nepeciem 😀

@pppeeetttaaa ja teda penovu tortu absolut nelubim , ale no musim ti napisat, mas ju naaaaadherne urobenu, fakt klobuk dole pred tvojimi rukami, ako strojom robene, neskutocnaaaaa 😵 😵 😵

@elamaslakova tortusky vsetky super, vsak vies 😉 ale tie ruzove ruze vypadaju uzasne, su take ine, som sa k nim normalne musela vratit ze ako ich mas, fakt kraaasne jemnunke a pekne "naskladane"/lupene/ dokopy, tak inak 😵 😵 chapes ma, ze jooo ? 😅 😅
@denisak77 jaaj uplne viem co pises s tym pecenim pre rodinu 😀 😀 ja som bola tento tyzden cinna a normalne som ze kazdy den varila a take specialitky ako svieckova alebo domace dukatove buchticky aj dnes som im urobila take kolac"vymyslanec" , sa ma normal pytali , ze co mi je ? 😀 😀 😀 😀 😀 som ich hned skludnila ze zas nastane o chvilku pol rocne ticho, nech si uzivaju pokial mozu 😀 😀 😀 😀

elamaslakova
24. okt 2015

@pristela chápem ťa Žanet 😉

pristela
24. okt 2015

baby, som zaciatocnik a mam otazku 😀 , na co otacate tortu ked davate ganache, aby sa mi to potom na ten vrch neprilepilo?? ze to mozem dat v pohode bez ujmy po toceni dole ? 😕 sak si ted nespomniem ktora robite s nou, tusin @sikag aa @sasettka a guru @mysiatkoo

mysiatkoo
24. okt 2015

@pristela ja na papier na pecenie... Silvia pouziva tu foliu na pecenie

mojmacik
24. okt 2015

@pristela dovolim si ako total amater odpovedat..napr. aj na tu viacnasobnu foliu na pecenie 🙂 ...ja som majitelkou takej tej ciernej z Lidl ...ale aj obyc. papier na pecenie

moncyh
24. okt 2015

@pristela ahoj, ja nie som nejaky velky odbornik na ganache, ale z vlastnej skusenosti mozem odporucit papier na pecenie... ten sa dal krasne stiahnut... skusala som aj baliaci (kvoli velkym rozmerom) ale vsetka coko ostala prilepena na nom... :( snad som pohohla... ;)

mojmacik
24. okt 2015

uz ma predbehliiiii 🙂

antenka1
24. okt 2015

Mila @pristela . Ako zaciatocnik príd raz na stretko a tam si to mozes aj vyskusat. Ale hlavne sa neboj. Chce to len cvik. Ked urobis svoju desiatu torticku tak uz ti to pojde 😀 😀 😀 😀 😎 😉 😝

pristela
24. okt 2015

Baby , ja blb , papier na pecenie 😀 😀 😀 este , ze som konecne nasla tuto temu a spytala sa 😀 😀 😀
Dakujeeem

@antenka1 mavate stretka ? to je uzasne , isto pojdem , no len sa obavam, ze uz svoju desiatu torticku neupeciem 😀 😀 😀

antenka1
24. okt 2015

@pristela 😀 😀 ked budes sikulka a tortickovanie ti pojde, isto ta zavolame. Len sa musis snazit 😀. Neboj nič , bude aj desiata. Ci pätstodesiata??? 😀

pristela
24. okt 2015

@antenka1 😀 😀 😀 😀 budem sa snazit , neboj

pipka
24. okt 2015

baby...kraasa, nestiham ochkat a jojkat 😵 😵 😵
@maya30 vitaaaj stratena dusa, uz si mi tu chybala 😉 😵 😵

pipka
24. okt 2015

@pristela mam taku zaciatocnicku otazku...do kalendara si uz pozerala? 😝 😀 😀

dush
25. okt 2015

@elamaslakova ďakujem 😊

orygynal
25. okt 2015

čaute baby. dlhšie som tu nebola, ale teraz znovu potrebujem radu. synátor si želá na narodeniny tortu pc hry minecraft. všetko v nej je z kociek. pripájam foto, ako by to malo asi vyzerať. lem mám teraz dilemu, ako tam tie kocky, resp. štvorce dať - či rovno na krém, alebo najprv potiahnuť a lepiť na poťahovku? a mám tie štvorce nechať vytvrdnúť ? ďakujem za všetky rady... zároveň pridávam foto mojej minuloročnej - lego príbeh, a tohtoročnej pre dcéru na vlásku (pečiem 2x do roka) 🙂

evicaka
25. okt 2015

Peknú nedeľu Vám prajem, dievčatá... pridávam jednu moju a obdivujem Vaše krásne výtvory 🙂

camilka54
25. okt 2015

@orygynal Keď Ti môžem poradiť , môžeš pozrieť do môjho albumu, ja som robila s tými štvorčekami.Tortičku som potiahla s marcipánom a tak som hneď vykrajovala a lepila štvorčeky.

sollange
25. okt 2015

Krásne ste zase porobili tortičky,poukladala som si pár ako inšpiráciu🙂...tak aj ja pridám tohtotýždňové 😉

alex999
25. okt 2015

@orygynal určite potiahnuť na tenko a tak lepiť štvorčeky 😉

pristela
25. okt 2015

@pipka jezisii, aky datum to bol ??????????? nezabudla som len tolko moc ta milujem az mi to zatemnilo mozoggggg 😀 😀 😀