Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

antenka1
20. nov 2015

@pristela takuto krajkovu formu mam. vlaste ani neviem ako by som ju rozstrihla. a do chladnicky ju na kolko davate. staci priblizne - 10min? hodina?

antenka1
20. nov 2015

aha este foto 😀

chmurkaxy
21. nov 2015

@vall1319 ahoj,ja som len začiatočník a túto baby majú úplne dokonale torty,tak snáď poradia viac, no krém dávaš len medzi korpus. Necháš tu tortu zachladit a celú obmazes maslom vyslahanym s cukrom (a tú som čítala,že aj omrvinkami z korpusu). Necháš stuhnúť a potom potahujes. Snáď som ti stihla poradiť 🙂

vall1319
21. nov 2015

@chmurkaxy Zlatá.... Ďakujem.... 🙂 Prosím a nevieš náhodou koľko masla a cukru? Dnes by som ju mala robiť a ja ešte netuším ako... ☹

chmurkaxy
21. nov 2015

@vall1319 ja by som jedno veľké a cukor podľa chuti. Veď to dávaš len tenkú vrstvu (čo bude po potahovkou). Lebo ja som raz nepoucena natrela mascarpone krémom celú tortu a marcipán sa mi zvlhcil, zmakkol a pokrutil 🙂 tak radšej varujem 🙂

nika1985
21. nov 2015

@antenka1 asi priblizny cas ako mantinel ked ti to ide dole 10min ja ti ani neviem stepujem pri chladnicke a davam si ze som zas zobrala tortu pri ktorej stravim mladost a potahovene by boli hotove uz 3 😀

pppeeetttaaa
21. nov 2015

ahojte, tak dobojovane, svadobnu som presne kopirovala podla fotky, chceli presne tu takze tam som nic nenavymyslala, aj perinku.. tak ale co uz casto pridu za mnou priamo s foto ze takuto by chceli..

nika1985
21. nov 2015

@antenka1 nase este take reci nemaju a ani ma moc pri tortach nevidia hlavne starsia robim vsetko pokym je v skolke ved to poznas. Ale tak som sa rozhodla co uz mam bude a uz nezoberiem nic som otvorila teraz diar a ja ani neviem kedy stihnem pripravit vianoce dokelu. a k pistolke je to uzasne vec vcera som robila ciernu celu 5min. roboty a 2hodky spratavania dnes vsetko cierne uz o1rano sa mi nechcelo do pivnice s tym tak kuchyna dostala ale aspon mam uz akotaky poriadok k vianociam haha.

sticker
21. nov 2015

@pppeeetttaaa Krásne.... Keďže absolútne neviem kvety a už vôbec nie na drôtikoch, tak úplne najviac ochkám na tými kvetinovými tortičkami 😵

pristela
21. nov 2015

@antenka1 ano ano tento vzor mam aj ja a mam ju rozstrihnutu na polovicu, sme si ju davno kupili na polovicu s Dankou 😵

Babky a pridavam este moje vikendovky, muffiniek bolo 50kuskov

nika1985
21. nov 2015

Ahojte moje tohto tyzdnove na tu ciernu bude dlho spominat moja kuchyna 😒

mysiatkoo
21. nov 2015

@pristela ta macka je brutaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaal

ja tento vikend jedna xlapska

stebota
21. nov 2015

@mysiatkoo To je torta? Si normálna?Parááááááda

stebota
21. nov 2015

@pristela Tie bycikle máš narobené do zásoby? 😀 😀

stebota
21. nov 2015

@sticker veselá ta detska zbožnujem ich super

stebota
21. nov 2015

Dievčence ja len jednu pre dvoch oslavencov strašne sa mi nechcelo aj to tak vyzerá 😖

kukulka1
21. nov 2015

Krásny víkend vám prajem dievčatá a po dlhšej dobe prispejem aj ja tortičkami 🙂

pipka
21. nov 2015

@mysiatkoo nenormaaalna 😎

pipka
21. nov 2015

@pristela teba uz ani nechvalim...to nema vyznam 😅 😅 😅 😀

nicoletta77
21. nov 2015

@pristela žanetka, prosím Ťa, Ty si tuším robila dobošovú tortu, však? Z koľkých plátov si ju robila, aby bola na výšku cca 10 cm? A robila si z liateho cesta, alebo si piekla pláty na plechoch? Idem robiť prvý krát takúto, tak by som bola rada, keby si mi poradila. A krém je tam asi najlepší robený nad parou - čokoládový? Tak som si to naštudovala. Ďakujem za radu. 🙂

jakelina
21. nov 2015

@pristela zlatko krásné je máš, tu kočku jsi malovala?? Je to trochu špatně vidět, ale vypadá úžasně 😲 😲 😀 😀

adrika202
22. nov 2015

čafte ženyy 🙂 ja tento týžden v znamení ružovej 🙂 🙂 🙂 fotoše malinko blbe svetlo a pri kufri mi zblbla pištolka a striekala si ako chcela ,ale to sa stratíííí ,tak či tak ma tá torta nebavila lebo čo už sa da vymyslieť na ružovom kufri 😲 😀 🙂 🙂 mimoni v ružovom na želanie a aj ten ležiaci 🙂 idem pokukať vaše nadhery a oddychovať 6 tort som davno nemala som si normal odvykla 😀

evicaka
22. nov 2015

@adrika202 perfektné.... na to. že už si prestala s tortami, máš toho dosť 😀

maya30
22. nov 2015

ahojte zienky, pridam aj ja par kuskov z tohto mesiaca a idem sa inspirovat vasimi vytvormi, mne akosi v poslednej dobe uz dochadzaju napady 😅

blancagon
22. nov 2015

@pristela prosím ťa tu šlahačkovu plnku s gaštanovou tyčinkou tam aký pomer?kelo čoko tyčiniek a kelko šlahačky ?ďakujem

maya30
22. nov 2015

@mysiatkoo evi neskutocne ma drazdis tymi keksikmi 😀 aj ja chcem take vediet robit 😎 ale neviem akoooo 🤐 ak dozijem dakeho stretka tak to chcem vidiet, pjosiiim 😵

antenka1
22. nov 2015

@nika1985 ja neviem ako to robia ine zeny ale ja v poslednej dobe nic nestiham. Tak oreto chcem mat v decembri klud. Aj darecky nechcem zhanat posledny tyzden a detom som slubila ze budeme zdobiť medovníčky. A to ti je na straaaaasne dlho 😀

antenka1
22. nov 2015

@mysiatkoo @pristela nenormaaaalne. Torty a vy dve 😎 😉

antenka1
22. nov 2015

@maya30 len nech ti nic nedochádza. Kde sa budem potom inspirovat 😉
Torty ani nejdem komentovat. Na parádu ale mas to tak namakane pofoteneee. Aj ja chcem take vedieť 😉

nika1985
22. nov 2015

baby toto musim sem hodit torta bez mliecnej bielkoviny a lepku uzasna vec skusam casto taketo kusky ale tento je ze top @pristela a ani to nezabera extra casu