Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

elamaslakova
7. máj 2016

Dievčence pozdravujem Vás, nádherné tortičky ste zase popiekli , ja pridávam moje 2 , ganážovú s ovocím a jednu na krst , zajtra sa teším do Martina na stretko s Dekoro teamom , stretnem tam niektorú z vás?

lamps
7. máj 2016

@nika1985
@katarina51
@stebota
@kubrt dievčence sladké ďakujem za krásne komentáre k mojim tortičkám 😵 😵 😵 😵

mojmacik
7. máj 2016

@lamps wau...ta s krizom uuuuzasna aj ta k rociku....zasnem taketo sa mi pacia...nieco ineeee,nez si tento spotrebny svet vacinou zela,,,,mackov,slonikov,resp. klasika k prijimaniu...ukladaaaam

lamps
7. máj 2016

@mojmacik ďakujem 😵 ja neznášam také tie otrepané torty na PSP tak som to vymyslela takto, mala som úplne voľnú ruku, tak som sa realizovala. Tortičku berieme ako dar k PSP a tá srdiečková s 1-tkou, bola k prvému výročiu sobáša 🙂

lvka
7. máj 2016

@lamps vsetky su uzasne, ale ta s krizom je naozaj top 🙂 velmi pekne! 🙂

nika1985
7. máj 2016

@zhadvigova drotik cim vacsie cislo tym tensi musis skusat tazko takto povedat na kazdy kvet ide iny zalezi od velkosti lupenov ale vacsinou ja osobne pouzivam 28,30 mozno baby ine. A stredy ano robim si skor ked myslis take ze gulicky a potom tam chces dat kvietky take drobne alebo tak inak to padne a na konci drotika si urob slucku taku malicku mozno ti to pomoze. 😉

nika1985
7. máj 2016

Ahojte ja som mala tento vikend dve plus mufiny na rozlucku jedna dokonca cestovala s pani autobusom som sa pobavila ked pre nu prisla potom mi to doplo a teda jedno mi to nebolo dufam,ze ju doviezla vcelku a hlavne ju dali hned do chladnicky inak neviem..
@lamps jaj mat tak volnu ruku mne aj povedia urob ako chces ale chceme tam kalich patricky a tieto vsetko serepetinky a potom urob ako chces 😒

lamps
7. máj 2016

@nika1985 mne keď povedia, že chcú tortu na PSP tak hneď im poviem, že ale nechcete tam kalich, ruženec a knižku, to je také otrepané, staromódne 😀 😀 😀 😀 a keďže nechcú otrepanú a staromódnu tortu, tak .... 😀 😀 😀 😀 a túto vetu používam aj pri tortách na krst a birmovku

majrab
7. máj 2016

@lamps velmi pekne a ake mas v rukave netradicne na 1. rok pre chlapca?

casperka1980
7. máj 2016

@delfinik333 jogurtovu s cucoriedkami... Fstk vyborne...

lamps
7. máj 2016

@majrab vieš, ja tie torty tvorím asi trochu divne. Nerobím si žiadne návrhy a náčrty, tvorím tak "za pochodu" neraz ešte pri potiahnutej torte rozmýšľam, ako ju celú dotvorím, lebo mám len vymodelovanú postavičku alebo zvieratko a neviem, ako bude torta v dokončenom stave vyzerať. Teraz ma nič tak narýchlo nenapadá, ale pre takéto detičky sú asi najkrajšie tortičky so zvieratkami alebo s obľúbenou hračkou malého oslávenca 🙂

nicoletta77
7. máj 2016

Ahojte dievčence, krásne tortičky ste popridávali. Ja som robila tieto:

mojmacik
7. máj 2016

@lamps a ja ze k rocku 🙂...tie srdcia som brala akoze milujuci rodicia nejakeho 1.rocneho drobca 🙂 🙂

sticker
8. máj 2016

Ahojte. Konečne trochu času, tak som sa zase pokochala vašimi výtvormi 🙂 @lamps Andrejka nádherné všetky 😵 Tá k výročiu prvému je úplne dokonalá 🙂
Pridám moje posledné a všetkým nám mamičkám prajem krásny Deň matiek 😵

zhadvigova
9. máj 2016

dievčatá, tak krásne tortičky robíte, normálne ma chytá panika že ja takú nikdy nedám......

zhadvigova
9. máj 2016

ešte vás poprosím žienky o pár rád. tie ktoré robite poťah z mashmalov cukríkov, hotovu tortu po vyhladení ešte niečim potierate? napríklad cerou??? lebo mne príde ten poťah taký mdlý, suchy... A podsypávate pri valkaní čím? ja som podsypávala pr. cukrom, no niekde v príspevkoch som zachytila že solmylom???? A posledná otázočka: ak robíte tie obrovské kvety, napríklad ruže, tie lupienky asi kolko vám ich tam ide? a sú jednej velkosti????

pppeeetttaaa
9. máj 2016

AKO NA POLEVU?
ahojte sikulky, viete mi prosim poradit, aka je asi toto poleva na tortách? mam robit takuto tortu, ruzovu, ale poleva ma byt mentolova ako ta prva torta.. viete mi dat radu prosim? napadlo ma bielu cokoladu zafarbit mentolovou..ale neviem ci je to dobry napad..
dakujem za kazdu radu

kasiopeja01
9. máj 2016

@pppeeetttaaa ahoj, podla mna je to mirror poleva, da sa kupit v roznych farbach. Da sa farbit aj biela cokolada,ale potrebujes na to farbu na cokoladu. Ja som skusala obycajne, gelovka hrozna a praskova roztopena v alkohole zafarbila, ale nebola to pekna farba. Da sa ale kupit aj farebna cokolada,myslim ze aj modra. V sintre mali zelenu a ruzovu,ale pozri v cukrarskych obchodoch

timuss
9. máj 2016

Ahojte..dlho som nic nepridavala, pri praci uz nie je tolko casu na pecenie..
S tou detskou vobec nie som stotoznena, ale oslavenkyna si zelala takuto.."kvety fialove a zlte, vela vela kvietkov a vtacik hnedo-ruzovy" znelo zadanie..ale hlavne, ze sa pacila 🙂
A este jedna robena este davnejsie do daru na narodeniny 🙂
A fotky hrozne, fotim mobilom, a to je teda hroza 😝

timuss
9. máj 2016

@zhadvigova ja sice nerobim z MMF, ale podsypavat sa da aj solamylom, potriet mozes cerou alebo olejom, potom sa potah leskne (mne osobne sa to nepaci)..a kvietky..ako zaciatocnicke ti bude asi najlepsie najst nejaky fotopostup alebo video..kvetinky su rozne, aj ruze su rozne, neda sa dat univerzalnu odpoved, musis si nieco najst a vyskusat..🙂

peciemslaskou
9. máj 2016

Ahojte cukráročky,pridám viac toriet ,za dobré dva týždne,-vkuse pri pečení o zákuskoch ani nehovorím : na kar ,oslavy, PSP, deň matiek, -nabrala som si toho že až ,až,

pppeeetttaaa
9. máj 2016

@kasiopeja01 jeej dakujem..mno potom aj napadla mirror ked som to uverejnila.. no popozeram :D ale dakujem

pppeeetttaaa
9. máj 2016

@peciemslaskou jej krasne torty.. mozem sa spytat ked zdobis kremom aky krem pouzivas? dakujem :D

peciemslaskou
9. máj 2016

@pppeeetttaaa ,tieto som zdobila šľahaným snehom,a čokoládové parížskou šľahačkou

dush
9. máj 2016

konecne aj bez potahu 🙂

nika1985
9. máj 2016

@zhadvigova ahoj ja mmf nepotieram nicim zarobim a dam do sacku a do potravinovej skrine na spodok alebo do kybla zo smartu a hotovka ked vyberam a zohrievam v mikro rozpracovavam tak si trosku potriem ruky cerou to je cele a valkam na pras. cukre klasika. hotovu tortu ak si myslela nepotieram nicim ved ani smart sa nepotiera ale ak chces lesku bud olej ale to neviem ako sa bude spravat alebo tusim je v spreji nejaka perlet len tam zas budes mat zaprasenu celu kuchyni.

jenie123
10. máj 2016

Ahojte kocky, pridávam este minulotýždňovky a uz sa hrám s výzdobou na tento týžden 🙂:?

zhadvigova
10. máj 2016

@nika1985 mmf hmotu som robila klasicky podla receptu na 170g cukríkov, 55 g cery atd, ale ked som robila s tou hmotou, zdala sa mi taká tvrdá, akúkolvek ryhu tam neviem zahladit. A este robila som si písmenka z smartflexu a aby sa prilepili, tak som ich potierala vodou. kedže som sa netrafila na prvýkrát s ich polohou,a posuvala som ich, potom mi ostali od vody pečiatky na hmote. na fotke to nieje vidno, ale na torte ano.

kubrt
10. máj 2016

@peciemslaskou wow to množstí a ten patrový s květináčem super 🙂

peciemslaskou
10. máj 2016

@kubrt ,ďakujem