Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

blancagon
15. máj 2016

@chvapilu čarovnáááá ,tie gule ja nikdy nedám.

joliette
15. máj 2016

babenky prosím je nejaký e-shop, kde by sa dali kúpiť kvety na torty? ak áno poprosím link, alebo či aj tu niektorá nepredávate...DAKUJEM vopred

jenie123
15. máj 2016

@blancagon ano, bielka s cukrom, dá sa aj kráľovská glazura na to dať 🙂

jenie123
15. máj 2016

@dush paradneee 🙂🙂
@denisak77 nadhera 🙂
@elamaslakova kraaaasne 🙂

kasiopeja01
15. máj 2016

@joliette pecenieskamkou.sk ma robene z fondanu, umele a aj jedle zive mali 🙂

jenie123
15. máj 2016

Ahojte kocky, pridávam pár mojich tohtotyzdnoviek 🙂

dush
15. máj 2016

@elamaslakova dakujem ti 🙂

dush
15. máj 2016

@elamaslakova aj tvoje su mnam 😉

evala777
15. máj 2016

ahojte baby, nádhera čo ste pridali, tak idem a ja svoje tak poskromne.... 😉

daniela09
15. máj 2016

ja tento týždeň takto, prvá na objednávku, zvyšok pre mojich synov,bezzubý čokoholik si pochutnal(tesne pred fotením si vytrhol zub), veď bola na želanie- brownies s čoko plnkou, a staršiemu tiež na želanie mramorák, čoko mascarpone s malinami, a pribinák s mandarínkami.

denisak77
15. máj 2016

@jenie123 krásne tortičky

jenie123
15. máj 2016

@denisak77 dakujem 🙂🙂

nika1985
15. máj 2016

ahojte nech uz je po maji neviem kde mi hlava stoji asi ako aj Vam ostatnym. Vsetky som mala v podstate nadiktovane tu stvorcovu a fialovy kruh presne podla predlohy.

motiilik
15. máj 2016

Kde objednavate tie jedlé obrazkove oplatky... ďakujem

kubrt
16. máj 2016

@jenie123 krásné dorty - jsi moc šikovná. A to množství 😲 😝 kdy spíš ?

stebota
16. máj 2016

@jenie123 velmi pekne tá krtkova pre mna tooop 😉

stebota
16. máj 2016

teda teta tie pivooonie sa mi moc páčia 😉

stebota
16. máj 2016

@pppeeetttaaa ten lev že waaaau 😵

stebota
16. máj 2016

Popozerala som vás krásne ste popiekli všetky tak idem prispieť aj ja 😉

pppeeetttaaa
16. máj 2016

@stebota Dakujem :D

pppeeetttaaa
16. máj 2016

@daniela09 ahoj super torticky :D neprezradis recept na brownies? :D dakujem

jenie123
16. máj 2016

@kubrt dakujem, pospím si, len z piatka na sobotu pomenej 🙂🙂
@stebota dakujem.. 🙂🙂🙂 a tie tvoje kraaasa

jachin
16. máj 2016

@stebota krásne a tie sovičkové mafiny sú milé 😉 dávala si pod ne nejaký maslový krém aby sa nerozpustili? u mna chcú ľahké šľahačkové krémy s postavičkami z fondánu , ale kedže to sa nedá aby sa nerozpustilo, tak hľadám nejaký krém, ale aby nechutil ako čisté maslo... 😝

margetakuska
16. máj 2016

Dievčatá nadhera, normalne rozmyslam ako sa dá stihnúť to množstvo tort... No čo vám poviem neviem si to zorganizovať 😂😂😂😂ale teda klobúk dolu 😘a ja pridávam moje za tento víkend, len piatkovú som si zabudla odfotit( krava! Taka som bola na nu pysna a zabudnem ju odfotit....) tak čakám na foto od slecny, ktorá si ju objednala 😉

daniela09
16. máj 2016

@pppeeetttaaa jasne, nech sa páči:
300g čokolády
250g masla
1 vanilkový cukor
250g kryš. cukor
4 PL kakaa
6 vajec
200g polohr. múky
1/4 ČL soli
P: čokoládu a maslo rozpustiť, vajcia s cukrom vymiešať, pridať kakao, múku a soľ, nakoniec zamiešať čokoládu a maslo, upiecť, Cesto musí byť mokré, nevysušiť ho.

nika1985
16. máj 2016

@stebota teta to bolo mne?

margetakuska
16. máj 2016

Babule tak, ozvala sa mi ta slečna čo si objednala tortu na ktorú som bola taká pyšná a zabudla som ju odfotiť...a pisala mi že bola vynikajúca ale že spodné poschodie neprežilo... Bola to dvojposchodova ganache torta poriadne vystužena ( 5 HRUBYCH spajdli, podložka pod poschodím) stalo sa vám to dakedy? neviem presne čo sa stalo tomu spodnemu poschodiu ešte mi neodpisala ale nejde mi to do hlavy, nerobila som takú tortu prvýkrát... Síce cestovala 20 km ale už mi cestovala nahá torta 30 km a prežila ... Plnila som spodné poschodie pribinakom a čokoládovým maslovým kremom + jahodovy dzem a jahody... Čo som urobila zle? Poslala mi aj foto síce zlá kvalita ale pridávam dik

kubrt
16. máj 2016

@stebota něžné, roztomilé 🙂

stebota
17. máj 2016

@jachin bol krem maslový ale robila som ho takto nad parou vyšlahať 3 celé vajíčka+150g práškového cukru.Rozpustiť bielu cokoladu pidať do toho a nakoniec zašlahať 200g masla.Bielu coko kôli tomu aby si si to mohla zafarbiť ako chceš dobre sa stým zdobí dobre to celkom chutí a netopí sa pod tým marcipán pomohlo trochu?

stebota
17. máj 2016

@daniela09 a ako dlho to asi pečieš vyzerá to na reze dobre to množstvo masla ma ale prekvapilo.&A dakujem aj ja za recept.Vyskúšam