Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

emili31
8. mar 2018

dievcata, potrebujem odniekal zohnat alebo vyrieist problem..tycovy stojan potrebujem..taky ako je tu : 6 minuta videa

https://www.youtube.com/watch?v=PnjZOSkInLk

viete mi poradit? chceme robit sikmu tortu a v strede na podstavec potrebujem tycku

adulicek
8. mar 2018

@terka1607 aj ja dávam väčšinou 3 vrstvy krému...ale do jednej dávam aj také ovocné želé, tak tam je toho krému trošku menej...ak chceš dať 3 plné vrstvy, pridaj pre istotu ešte 1 mascarpone...tak budeš mať určite dosť na naplnenie 😉

terka1607
8. mar 2018

@adulicek super dakujem ☺️ Ja vždy robím strašne veľa krému, lebo sa bojím, že bude malo a potom to vyhadzujem 😂

chvapilu
8. mar 2018

ahoj můj dnešní dort,vše jedlé mimo strun.Hezký den přeji

adulicek
8. mar 2018

@terka1607 nevyhadzuj, zjete doma 😉 mne ked ostane krém, tak urobím deťom poháre s piškotami, ovocím a krémom....niekedy zrežem z korpusu a natriem krémom to, tak máme zákusok 😝

adulicek
8. mar 2018

@chvapilu super 😉 z čoho si robila tú gitaru?

chvapilu
8. mar 2018

@adulicek děkuji z burizonové hmoty❤

silesias
8. mar 2018

@katrin21 poprosím Vás ako ste robili korpus a plnili v rádiu? Mne sa nikdy nepodarila v reze taká pekna

silesias
8. mar 2018

@adulicek v rafiku

lukymiska
8. mar 2018

Moja dnešná 🎂

katrin21
8. mar 2018

@silesias
@silesias robila som cokokorpus tu z Mk z temy receptov na plnky a korpusy k tortam..co mam recept ale len z 3 vajec lebo mala torta..ale mavam taky rez aj na velkych..
rezem to velkym nozom tak ze dopoly zarezem a tocim korpus a rezem tak pocas otacania a sledujem aby noz bol vodorovne..
druhy rez detto..
teraz mam noz dlhy z Billy na chleba..ten je super ale dovtedy aj kkasicky ale dost dlhy noz som pouzivala..

a natieram to rucne ..capnem a roztieram do krajov az ...takymto zalomenym natieratkom..Tescoma.super to je nz kolace. aj polevy..

silesias
9. mar 2018

@katrin21 ja tiež tak rezeň a nikdy takú peknú v reze nemám 😥 súpera krásna tortička a dakujem

katrin21
9. mar 2018

@silesias a rezem az taku skoro uplne vychkadnutu tu tortu

sidula1
9. mar 2018

Dievcence prosim poradte,chcem robit tortu psika aj s chlpmm a neviem ktoru potahovku aj na potiahnutie aj na tu srst - ktora je sa na to hodi?Dik moc za rady

silesias
9. mar 2018

@katrin21 i ja ale dávam aj ovocie tak buď to urobí to alebo potom asi že polievanam korpus

katrin21
9. mar 2018

@silesias aj keed davam ovocie tak je takto rovna. tak neviem..

marianabila
9. mar 2018

Moje včerajšie.pribináčik s lesnym ovocím a cokoladova.korpusy orechové

nika266
9. mar 2018

Moja torticka s čokoládou sa nekamarátim 😖

nika266
13. mar 2018

Práve dokončená 🙂

peciemslaskou
13. mar 2018

zdravím-môj pestrý týždeň

lobic
13. mar 2018

@peciemslaskou posledna tvoja fotka mi narobila chute ze az!

peciemslaskou
14. mar 2018

@lobic boli mňam,narobila som ich 150 ks,na oslavu MDŽ

casperka1980
15. mar 2018

@peciemslaskou môžem poprosiť rcpt na medové rezy?

chvapilu
15. mar 2018

ahoj můj dnešní hezký den přeji

peciemslaskou
15. mar 2018

@casperka1980 zdravím-recept na tie medové : v kastroliku sa varí zmes: 100g prašk.cukor, 1KL soda BB , 80g hera, 1 vajce ,3 PL med-varíť do spenenia ,potom odložiť a pomaly vsypávať 450 g hl.muka šp.- s mukou pomaly,lebo to cesto ju nespotrebuje všetku,aby cesto nebolo ani veľmi tuhe ani lepivé ,zbytok používam na podsypavanie pri vaľkaní plátov,masu rozdelím na 4 ks a po jednom vaľkám,ostatné prikryjem utierkou,aby neobschli,pečiem na plechu 22x32cm
Plnka :4 dl mlieko+4 PL hl.muka šp. + 2 vanilky-uvariť na kašu,vychladnutu vyšľahať s vymiešaným maslom 300g +250g cukor +3PL rum
pláty pred plnením ešte pretriem rumom,po naplnení nedávať hned do chladničky ale pár hod.nechať iba v chlade,aby postupne zmäkli

casperka1980
15. mar 2018

@peciemslaskou ďakujem

nicoletta77
15. mar 2018

Ahojte dievčence, niečo odo mňa. 🙂

nicoletta77
15. mar 2018
nicoletta77
15. mar 2018
nicoletta77
15. mar 2018