Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

h2
21. mar 2018

Dievčatá, prosím, poraďte, idem piecť veľkú tortu - obdĺžnik na veľkosť plechu. Po celom obvode chcem dať trubičky. Netuším, koľko ich budem potrebovať, koľko balení mám kúpiť (veľké balenia, samozrejme). Nerada by som odbiehala do obchodu a ani nakúpiť do zásoby oveľa viac nechcem. Robili ste niektorá takúto tortu? Neviete poradiť, koľko tých trubičiek mám kúpiť? Ďakujem krásne.

damoska
21. mar 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

mnam, dostavam z vás chute. Minule sa mi pokazila kuchynská váha a ešte som si novu nekupila, takže nemožem piect, ale až bude nová, to bude sladkosti napečených 🙂

loldi2
21. mar 2018

Ahojte chcem sa opýtať kočky, keď robíte čokoládovú tortu, oreo alebo niečo na ten štýl, čím polievate korpus aby nebol suchý? :-O

chvapilu
22. mar 2018

ahoj moje dnešní dortíky.hezký den přeji

tinuskaha
27. mar 2018

ahojte dievcataa potrebujem poradit,chcem robit polevu mirror glaze.Moja otazka na aky krem mozem dat tu glazuru??na akykolvek??biela coko,pribinak,parizsky atd....dakujem

adulicek
27. mar 2018

@tinuskaha podľa mňa je to jedno, aký krém. Hlavne, aby bola torta tým krémom poriadne vyhladená, lebo pod mirror glaze idno každú nerovnosť 😉 ja som ju raz skúšala a dávala som pod ňu asi parížsku šľahačku s mascarpone...

smitjan
27. mar 2018

@chvapilu mozem vediet ako si urobila tu cokoladu dookola?
@tinuskaha malo by to byt jedno, ale tak ako ti radi adulicek musi byt dobre odstata, vychladena, aby to bolo dobre 🙂

mimik123456
27. mar 2018
chvapilu
28. mar 2018

@smitjan jasně, koupila jsem si v Ikee folii,kterou jsem si přesně naměřila,rozehřála jsem z Lidlu 52% čokoládu a natřela na folii,čokoláda nesmí z folie stékat ani být příliš ztuhlá,potom jsem přiložila na vychlazený dort a na chvíli dala do ledničky,pak jsem folii sundala,jde to i s pečícím papírem nebo bublinkovou folií,zde je odkaz i s postupem

https://www.youtube.com/watch?v=8lHmjtMxQc4
lukymiska
30. mar 2018

Jedna taka rychlovka 😊

nika266
7. apr 2018

Moje tortičky tento týždeň 🙂

janka2404
11. apr 2018

Ahojte.ako mám prosím vás uskladniť obrázok na fondane? Má to byť v chladničke? Koľko to asi tak vydrží?

lukymiska
11. apr 2018

@janka2404 ja si obrázok dávam robiť v tom tyždni
ako ho potrebujem a nedávam ho do chladničky normálne ho nechám v kuchyni a niky mu nič nebolo. Dokonca raz som mala obrázok už dva týždne doma on je zabalený v takej pevnejšej folii.

janka2404
11. apr 2018

Ďakujem.

nika266
14. apr 2018

Moje tortičky tento týždeň 🙂

nika266
14. apr 2018
nicoletta77
17. apr 2018

Ahojte žienky, niečo odo mňa pridávam. 🙂

nicoletta77
17. apr 2018
nika266
20. apr 2018

Moje tento týždeň 🙂🙂

damoska
25. apr 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

krasne, luxusne. Baby, prosim vas, aku kuchynsku vahu použivate, že vám tak dlho vydrží a prežije toto pečenie?

oomina
27. apr 2018

Tie torty sú krásne, obdivujem vašu fantáziu a kreativitu 🙂

nika266
27. apr 2018

Moje tortičky tento tyždeň 🙂

babina_33
27. apr 2018

Ako robite aby bola torticka stavnata? 🙂 Bola by som rada, keby ste mi poradili 🙂

marianabila
29. apr 2018

@nika266 vždy kocham nad vašou prácou...ja som nikdy ešte nerobila krajky.nejako sa bojím...formy mam ale odvaha chýba.ako ich robite??

nicoletta77
30. apr 2018

Moje posledné výtvory:😀

evala777
30. apr 2018

ahojte dievčatá, pridávam svoje za asi cca 6 týždňov😉

nika266
4. máj 2018

Moje tortičky tento týždeň 😅

mukicica
9. máj 2018

Nemá niekto z Vás kontakt na @muffinka8? Vyrába nádherné torty, potredovala by som figúrku 🙂 Za pomoc Vám všetkým vopred ďakujem! Andrea

nika266
11. máj 2018

Moje tortičky tento týždeň 🙂

nika266
18. máj 2018

Moja jedna tento tyždeň 🙂