Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sofi07
22. jan 2011

@bianca robila som 18-rocnej hip-hoperke takuto
@sylvia75 ale zvladla si to super
@anibas krasne su vsetky tri,topanocky mas nadherne

@sisa.b ta je krasny, roztomily kukuc ma, blahozelam ku skuskam!co studujes?

ellise
22. jan 2011

@sofi07 @lukika taky jsem si říkala že to uhladím až to trochu stuhne, a nespěchám, mám to jen na vyzkoušení, jestli jsem úplně gramlavá, nebo jen trochu

bianca
22. jan 2011

@sofi07 tvoju uz mam v zalohe.Ja tvoje poznam na spamet.Pocuvaj a postavicky si odkial tahal sablony?Moja bude farebna bo to dieta kvetov este k tomu takze hippies hip hop musim vytvorit

vinka
22. jan 2011

Ahojte.Baby poradte akú tortu pre 13 ročnú slečnu.Nič ma nenapadá.Neviem čo ju baví.Asi jak každá 13-tka.Dajte nejaké tipy dakujem za každú radu 😉

sisa.b
22. jan 2011

@sofi07 dakujem. studujem informatiku na batovej univerzite v zline. a zas si hodila tu krasnu torticku 😵 aku potahovku si tam davala, ked ju mas taku krasne ciernu. MMF sa mi nikdy nepodarilo tak zafarbit, RDI je na to lepsi...
z ostatnych este stale dokopy nic nevidim ☹

bzucinka2
22. jan 2011

@sofi07 krasna torticka 🙂

bzucinka2
22. jan 2011

@sofi07 preco dzem nie, ja ho davam na kazdu tortu a je v pohode 🙂
@dm1 kosicek prekrasny 🙂
@pristela super 🙂
@sylvia75
@anibas
@sisa.b torticky krasne 🙂

sofi07
22. jan 2011

@sisa.b dik 🙂, pouzivam WI v drvivej vacsine.najskor na hnedo a potom extra ciernu gelovku.fuuha, to mas tazky odbor, klobuk dolu

@bzucinka2 dakujem, ale to uz je stara 🙂

@vinka kabelka?
@bianca 🙂, tie siluety mam od sestry, ked budes potrebovat, poslem ti. a co tak hodit tam nejaku postavicku v minikne s kapucou? alebo taku mikinu prehodit cez tortu...

bzucinka2
22. jan 2011

@sofi07 krasna a tu ciernu si ako namiesala taku uzasnu ? 🙂

bzucinka2
22. jan 2011

a tu su moje vytvory 😝

bzucinka2
22. jan 2011

@sofi07 no to nevadi, ale ako si ju tak perfektne namiesala 🙂

bzucinka2
22. jan 2011

@sofi07 jaj uz som sa docitala pisala si to sise 🙂

vinka
22. jan 2011

@sofi07 mám už naplnenú to sa mi zvýšil plát tak na polku som ho dala.Tak z toho kabelku? 😕 Na stojaka? 😕 A kde máš svoje torty?By som si pozrela album.

zdenallicka
22. jan 2011

@lukika Ne, vykrojím a hned to na sebe lepím..🙂 Ale mezi každou hvězdičku dám malou kuličku marcipánu, ať je to vyšší a plastičtější...🙂

dm1
22. jan 2011

@ellise svetly? A kolko si dala cokolady a kakaa ja jednu slahacku? Uhladzam nozom normalne takym velkym a potiahnut mozes kludne uz vecer ked bude zatuhnuta

fukylove
22. jan 2011

@bzucinka2 - tak ked supnem dzem pod potahovku, tak to bude OK? sice som si uz nechala vybrate maslo, ale faaaaaaaaaakt sa mi nechce 😀 este musim urobit 3 DPHcky 😀

mrka2
22. jan 2011

@bzucinka2 😲 😲 😲 😲 naaadhera!!!!!!!!!!!!!!!! ta ruzova poschodova je prekrasna - teda vsetky su,ale tato je 😕 a to smetiarske auto - suuuper!!!! 🙂 a ten krokodil je slany? co to je? vyzera to mnam super!

sisa.b
22. jan 2011

@anibas krasne torticky, hlavne ta ruzickova sa mi paci 🙂 z coho robis penu na ten pivovy pupok?
@sylvia75 tiez krasne torticky, notebook vymakany. a ta crievicka nema chybu. skoda, ze su tu tie fotky take krpate
@pristela to sa ti chce hrat s tortickou ku kave? 😨 je krasna, pozeram, ze babiky budu oblubene aj na tortickach 😵 chcelo by to este dceru ku chlapcom 😉 😀

sisa.b
22. jan 2011

@bzucinka2 to mas tohtotyzdnovu robotu? 😨 ta ruzova je uplne super. tie kvietky si ako robila? vyzeraju ako male lalie

sisa.b
22. jan 2011

@sofi07 a kde kupujes WI? mas nejaky tip na lacnejsi nakup? 😀
no a skola - zrusili mi moj odbor, tak som sa musim pasovat s inym. len ma stve, ze som zas v prvaku 😒 cesi roky studia nezapocitavaju, akurat par skusok mi uznali

mrka2
22. jan 2011

hiii, a ja som si nevsimla predchadzajucu stranku!!! naaadhera!!! aj ovecka, aj babika len tak ku kave 😀 aj kabelka,notebook aj pivko... no vsetky!!! a aj kittynky na este dalsej strane a hip hop na tejto 😀

ellise
22. jan 2011

@dm1 už vím kde udělali soudruzi z NDR chybu, nedala jsem kakao, jinak 1 šlehačka, 100 g čokolády, 500 g másla

sofi07
22. jan 2011

@vinka www.tortyamedovniky.estranky.sk ;nerozumiem celkom, ked robim kabelku tak skladam do vysky pasy velke cca 12x25cm a dotvarujem puncovinou

@sisa.b najlacnejsi bol v Ziline, tusim, ze 43 eur, len uz som ho tam davno nekupovala, tak neviem, ci ta cena plati. a aj v www.tortomanii.sk ho mali po 45 eur, neviem ako teraz. ja ho beriem v poslednej dobe spolu s ostatnymi pomockami v peceni hrou, aj ked je tam drahy, ale nemusim to platiti hned 🙂

@bzucinka2 krasne torticky, mne sa paci aj ta zvieratkova, su krasne, mna tieto modelovacky velmi nebavia, preto to obdivujem na druhych 🙂 . a ta ruzova je uplne krasna, kvietockove, to je moje 🙂. aj ten krokodil z toho kysnuteho je super napad, sikovna si!

sofi07
22. jan 2011

@bzucinka2 davas dzem pod potah?tam by mali ist nieco , co stuhne, nie?netopi to potahovku?alebo nesmyka sa potah po tom?

iwusca
22. jan 2011

@bzucinka2 jeeeej tu ruzovu si robila pre novu direktorku v Mary Kay? aj ja raz budem 😀 uz sa na tom pracje 😎

vinka
22. jan 2011

@sofi07 no ano a ja mám celý plát prerezaný na poly a naplnený.Tak to mám ju už pripravenú 😒 No ja som mala už aj dve polky zamrazené lebo sa mi zvýšilo.A to nieje žiadna objednávka.Je to sesterke len tak pre radosť tak chcem použiť ten plát.

pristela
22. jan 2011

@anibas uuužasne torticky, to pivko nema chybu 😉

@sisa.b tuto ovecku-kraaasnu, som dnes niekde tukala ze sa mi paci, ze jo ? 😉 fakt krasna, cistucka.

pristela
22. jan 2011

@bzucinka2 aj ja sa pripajam ruzova je naadherna, teda aj ostatne, jasna vec 😀

@sisa.b nooo ked sa mi nieco strasne páči tak to musim skusit , ked na nic ine aspon na pobavenie samej seba, mam sice skvele zamestnanie, ale už to robim 3roky a už sa mi to robi inak ako na zaciatku, sem tam potrebujem vypnut a urobit nieco ine 😀

zdenallicka
22. jan 2011

Kristovanoho, vy jste toho zas napsaly!!! 🙂

Všechny dorty jsou moc krásné, závidím, že tak moc pečete..🙂 Mně to trochu teď ustalo, teď mám na každý týden jenom jeden dort..🙂

A můj poslední k 50. narozeninám.. takový jemný..🙂

bzucinka2
22. jan 2011

@fukylove ja davam vzdy lekvar a su v pohode nic sa im nestalo este 🙂
@mrka2 hej krokodil je slany 🙂 a dakujem veru tam som skusala na tej ruzovej lalie 🙂
@sisa.b veru tohto tyzdnovu, respektive vikendovu 😝 ano su to take lalie a mam na to piestikovu vykrajovacku a zafarbila som praskovou farbou 🙂 dakujem
@sofi07 krokodil je z kysnuteho cesta s majonezou 🙂 dakujem 🙂 kvietkova zozala uspech a mna tie zvieratka uzu zacali bavit, hlavne ked vela postupov najdem na dortomanii 🙂 lekvar sa mi nesmyka, ani netopi potahovku je tam uplne v pohode pod kazdou mam lekvar malokedy mi ostane maslovy krem, lebo take robim malo 🙂 a davam tenku vrstvu 🙂
@iwusca ano presne ako pises, bola pre kamosku na debut 🙂
@pristela dakujem velmi pekne 🙂