Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zzuzca
26. jan 2011

@sofi07 nadherna torta s babatkami 😵 fakt supeeeer ..tie babatka su uplne 'na spapanie' 😅 to ich sama vyrabas, modelujes? 😕

nadulici
26. jan 2011

@bzucinka2 myslela som tuto: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=19937
budem robit iba malicku, preto sa pytam ako to mam vyratat....asi spravim z 1/2 davky pre nas, aj tak ju chcem vyskusat ako sa robi a uvidim aku bude mat vahu.....
a dakujem vsetkym.... 🙂

sofi07
26. jan 2011

dakujeeeem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lussy23
26. jan 2011

@vlada111 - krásne torty a krásne meno pre dcérku 🙂 @lili01 - @sofi07 @maca77 - nádhera 🙂

kurci
26. jan 2011

dobrý podvečer, chcem sa opýtať, kúpila som poťahovaciu hmotu vo vedierku 1,5 kg ale zdá sa mi to nejak tvrdé, mám to porozkrajovať a potom rozvaľkať. Ďakujem, zatial som mala len také vo valčeku 0,5 kg. poradťe vy už veľa pečiete

bianca
26. jan 2011

@kurci skus odrezat problizne kolko potrebujes a trochu ohriat na par sekund v mikrovlnke a ona povoli.Aku mas kupenu?
@sofi07 som skoro odpadla ked som videla tie babatka.Provokujes? 😀 😀 😀 este stale som neobiednala sakris

kurci
26. jan 2011

Kúpila mi to jedna známa z Brezna, tam to majú a tuším majú stránku aj na nete, nejaké cukrárenské potreby, ale neviem presne

mrka2
26. jan 2011

@daniz postup http://tortyodmamy.sk/content/cipka-damske-sand...
@sofi07 naadhera! 😵 😵
@maca77 ako zive!!! skoda zjest!!! 😵

bianca
26. jan 2011

@kurci tak skus trosicku odobrat a na 4 sekundy dat do MV.Malo by to povolit.Ak by sa to rozpadalo tak treba daco ine vymysliet ale nepredpokladam,Co je napisane kao nazov na vedierku?

marty78
26. jan 2011

Nájde sa tu prosím nejaká pekárka, ktorá by do piatka večera upiekla tortu? Bratislava a okolie. Prosím do IP. Dakujem.

alionuska
26. jan 2011

@vinka jezisi ,andelik..ani mi nehovor..mala sa mi tam nejak dostala a porusila mi ludi,aj ktorich som nechcela ja zrusit...daj si ma..Alena Strbova....o.k.?

alionuska
26. jan 2011

@maca77 dakujem moja🙂

alionuska
26. jan 2011

a idem skusit nahrat tie fotky...🙂

petusko
26. jan 2011

@bzucinka2 dakujem, vyskusam aj ja z toho nieco stvorit a dam vediet, ako to dopadlo 🙂

chvalim vsetky, vsetky torticky, nestiham velmi prispievat, ale citam vas a obdivujem vase sikovne ruky 🙂

ja zajtra zacinam piect pre mojho starsieho syna, v piatok ma narodeniny, tak to musi byt nieco speci 🙂 😉

petusko
26. jan 2011

@alionuska tvoje torty sa minule aj mne zjavili na fb, kamoska z uplne ineho kraja dala zdielat, ze su prekrasne 🙂 som tak trocha spysnela, ze ta "poznam" 😀 😀 😀

vinka
26. jan 2011

@alionuska nevadí preto som sa pýtala moja. 😉Ja by som si ťa sama vyhladala len som si nemohla spomenúť na priezvisko. No torty sú zas famozne.Kriste to ten kufor si robila dva dni? 😕 😕 😕 Preboha to čo bolo za zákazku 😀 😀 😀 😀 😀 To si kto objednal cestovka? 😀 😀 😀

ellise
26. jan 2011

holky úotřebuji pomoc, některá z vás tady dávala recept na višňový krém z višňové šťávy a pudinku, prokládala to višněmi...už jsem hledala až na stránku 645 a nenašla, .......mohu poprosit znovu o recept?

bianca
26. jan 2011

@alionuska standartne uchvazne ale z toho kufra som spadla totalne na zadok.Sice trosku menej ako z kolotoca ale spadla

bianca
26. jan 2011

@alionuska a este ta budem otravovat.Ja stale obdivujem tie tvoje torticky s cerstv.ovocim na vrchu.Prosim ta ako to robis?Davas mrazene?A ako to konzervujes?Polievas zele (lebo to sa mi nezda podla fotiek) alebo len tak?

bianca
26. jan 2011

@ellise kopirujem z FB od Sabinky

** Višňový krém **

Višne (2 poháre) zleješ, vykôstkuješ.
Šťavu doleješ do litra a uvaríš s 2 zlatými klasmi.
Ten uvarený puding rozdelíš na polovicu.
Do jednej zamiešaš ešte zahorúca višne - ja ich krájam nadrobno
a druhú polovicu necháš vychladnúť.
Do tej potom vmiešaš 250g maslo.
Na korpus dáš najprv ten višňový maglajz a na to krém.
Je to veľmi dobré a pekne to ukáže na reze.

lili01
26. jan 2011

@alionuska nádhera nemám slov!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anibas
26. jan 2011

@alionuska joj Alenka už sme obdivovali s mamou tvoje torty - a aj mamča skonštatovala, že tie deti z kufra sa podobajú na Sašenku 😅 😅 stála ti ako model ?? a tie hlavy boli vystužené, aby držali veko kufra ?

sylvia75
26. jan 2011

@alionuska úžasné ako vždy a ten kufor waw 😲
@sofi07 aké milé bébätka....
koľko nových nickov tu pribudlo,sa to tu rozrásta.... 😉 samozrejme aj ostatné výtvory chválim...

bianca
26. jan 2011

kocky poradite ake kliestiky kupit?Ktore su naj a najviac pouzivate?Neviem si vybrat

lawli
26. jan 2011

@alionuska krása všetky dojednej 😵 😵 😵

maca77
26. jan 2011

@alionuska Alenka nádhera.... to už nie sú ani umelecké diela, ale veľdiela 😵 😵 😵 ... a veru aj ja v tých kufroch vidím tvoju Sašenku 😉
... a nemáš náhodou nejaký postup na tú mačičku aristokratku? či to robíš len tak?

lawli
26. jan 2011

@maca77 @sofi07 krásne ,šikovnice ste 😵 😵

lawli
26. jan 2011

@bianca ahoj ,osobne nemám ani jedne klieštiky 😒 ale na tortach sa mi najviac páči vzor po týchto http://www.cukrarskyraj.sk/klieste-otvoreny-obl...

bianca
26. jan 2011

@lawli ja si prave nedokazem vybrat a prave i tieto mam ulozene.Mam tak 3 co by som chcela ale prachy niesu tak si musim vybrat jedny ☹

lawli
26. jan 2011

@bianca Ja som pochopila že chceš jedny....a tieto sa mne osobne páčia najviac a dajú sa použiť na všetky torty....no babky ti ešte poradia ako sa s ktorými robí 😉 Čo sa tyka financii ,tak rozumiem aj ja si nedovolím 2 ks 😒