Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
28. jan 2011

na korunaplus 😀 a je super, hlavne ked malujem zvrchu, tak sa s nou pracuje lepsie ako s gelovkou 🙂

bzucinka2
28. jan 2011

@bianca link si dala na vystuzovanie poschodovej torty, tak neviem co ides vyskusat vlastne 🙂

bianca
28. jan 2011

@bzucinka2 no sak som tam skopirovala tu cast.O vyhladzovani

bzucinka2
28. jan 2011

@bianca a nebude sa ta folia lepit na tu plnku?
ozaj a neviete niekto puncovinu treba este neicim potriet pred potahovanim?

misa1982
28. jan 2011

Ahojky jdu k vam pro radu chci se zeptat jak se dela rosa na ruzicky?a jake mi doporucite barvy na barveni marcipanu aby byly fakt hezke!Dekuji predem za radu 🙂

pristela
28. jan 2011

Holky uuuzasne torticky ste zas narobili, paraada 😉
Prave mi doviezol kurier par veciciek 😀 mám robiť tmavo fialovu tortu, robim z MMF co myslite mam hotovu obalenu tortu radsej namalovat stetcom, ale to risknut a vmiesat farbu do nej? Sa bojem že sa mi bude MMf rozpadať ☹
A prosim Vás neviete este aku velkost tortovnicky mam kupit na 3kg srdce?

bianca
28. jan 2011

@bzucinka2 no to neviem ale ked tuk stuhne tak by sa nemalo lepit.A mazat musis lebo do puncoviny davas tekute zlozky a to by mohlo potah rozpustit

bianca
28. jan 2011

@pristela joj jak ti toho kuriera zavidim.Aj ja chcem 😵

pristela
28. jan 2011

@bianca no keby napises skor pošlem ti ho 😀 ale nedoniesol vela ☹ tiez sa mohol pochlapit a doniest riadny balík 😀
Ted mrkam to video hafana, naaadhera, normalne nechapem, im napleny korpus ide vzdy tak skvele zkrajovat, to ho maju uplne zamrznuty ci co ?
Ale inak ja som raz urobila malemu havina ako tortu , moc sa mu pacila a ked sme ju potom sli rozkrajovat , rozplakal sa a nechcel ju jest ☹ co aj chapem bo to bral ako jeho oblubeneho havinka ako ziveho, odvtedy sa takymto tortam vyhybam, teda hlavne pre mojich malych ☹

bianca
28. jan 2011

@pristela tie korpusy i kremy americke nemusia chutit len vyzerat.Urcite bol ten korpus hnusny.Si zober ze oni nikam ani dzemik ani ovocie len krem maslovy a piskot

pristela
28. jan 2011

@bianca no to je tiež pravda 😖

bzucinka2
28. jan 2011

@bianca dakujem 😉

bianca
28. jan 2011

@bzucinka2 neni zac.Urcite tam davas aspon kus rumu alebo nejaku stavu z kompoty ci nie?

inak ja zhavim ruru.Dnes cvicne jablkove muffinky na zacvik a zajtra sa trasiem na korpusy

reruna
28. jan 2011

@mizulienka holky už ti odpověděly, doufám, že jsi ty práškové barvy sehnala, u nás je normálně mají v dorgerii a velký výběr, taky tam mají různé druhy aroma, to můžeš dát do těch bonbonů místo citronky... 2 lžíce na chu´t, já taky nemám gelové, peču jen občas pro nás a tak by se mi ty gelovky nevyplatily. Ty gelové se dají sehnat asi jen na netu...

zlatat
28. jan 2011

ahojte,
idem vám sem pridať moju tohtotýždňovú tortičku - je to zase bezlepková ... chceli ju do zelenkava, čo ja viem, moc mi to nepasuje, ale im sa strašne páčila.
No a o chvíľku idem niečo upiecť aj synátorovi za vysvedčenie - nejaký ovocný koláčik zaliaty želatínou - dúfam, že sa mi to podarí, lebo v poslednej dobe mi želatína akosi nechce stuhnúť

ellise
28. jan 2011

@zlatat, dortík je nádherný, já jsem jako želatinu používala zlatý klas, uvařený ve šťáve z kompotu a vždy to dopadlo dobře

mizulienka
28. jan 2011

@zlatat nadherna je torta 😉
dievcata chcem sa spytat, ked budem robit tuto tortu

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8572

cim mam vykrajovat tu kitty, viem, ze si ju mam stiahnut najprv z netu a potom pouzit ako sablonu, ale neviem, ako to prenesiem na ten marcipan...mam si ju niecim ostrym akoze obtiahnut na marcipan a potom vyrezat? alebo ako?
dakujem 😉

lili01
28. jan 2011

holky poraďte....je lepší máslová náplň nebo ovocná z marmelády nebo nakombinovat????

lili01
28. jan 2011

@zlatat ikdyž je zelenkavý,tak je dort krásný....já bych volila pro dítě nějakou výraznější barvičku,ale každý má jiný vkus a objednávající byli určitě spokojení,že měli dortík podle jejich vkusu...

zlatat
28. jan 2011

@ellise ďakujem, tuším tak budem robiť aj ja, lebo teraz som dala tú plátkovú Dr.Oetker, išla podľa receptu, je už riadne studená a vôbec netuhne - to nemôžem vyliať na koláč, elbo všetko sa vpije do cesta. Tak tam ešte skúsim pridať ďalšie dva plátky a zohriať odznova a uvidím, čo to spraví - asi želatína nie je so mnou kamoška 😖
@mizulienka ďakujem

Dievčatá, chcem sa spýtať - na štvrtok mám robiť veľkého Mcqueena - má byť dlhý vyše 40 cm 😕 ... teda pôvodne chceli až 50 cm, ale také čudo sa mi ani do chladničky nezmestí a vonku to na noc nemôžem dať, lebo mrzne, no a chcú tam čokoládový krém. Môžem do jednej torty skombinovať parížsky krém s nugátovým? Povedzme spodok parížak a kabínka nugátový. Bude to dobré? Nebude sa to biť?

zlatat
28. jan 2011

@lili01 toto nebolo pre dieťa ( aj keď je tam tá 1 ) ale pre ženu. Tá 1 symbolizuje rok na bezlepkovej diéte a nový lepší život ( lebo odkedy je na diéte, tak sa cíti omnoh lepšie a už tak netrpí ako trpela predtým, tak to chcela osláviť )
Ale ja by som aj tak volila inú farbu

bianca
28. jan 2011

@ellise a ty kupujes zlaty klas v CR?Ja som ho za 10 rokov nikde nevidela

@zlatat torticka krasna jemnucka.Si sikovnica

ellise
28. jan 2011

zlatat já taky bojovala vždy se želatínou, mně se osvědčila od Dr. Oetkera Tortové želé, bu´d bílé nebo červené, ale taky se vpíjelo, tak jsem potřela korpus marmeládou, nalila tenkou vrstvua hned strčila do lednice, aby stuhl a za malou chvilku jsem to dolila všechno

ellise
28. jan 2011

bianca, vozím si ze Slovenska, jezdím tak 3x do roka,

zlatat
28. jan 2011

@ellise ďakujem za radu, skúsim to takto ... ja som aj to Tortové želé viackrát skúšala a nejako sa mi nedarilo, ale nechápem to, lebo predtým, ako som začala robiť tieto marcipánové torty som veľmi často robila takéto želatínové koláče - moji ich milujú a nemala som problémy, len teraz posledných 5-6 mesiacov sa mi nejako nedarí

lili01
28. jan 2011

@zlatat aha tak to potom jo.... 🙂

ještě mě napadl další dotaz...když se tlačí do MMF nějaká krajka nebo vzorek,tak se to dělá před potahováním nebo až na dortu? 😅 😅

bianca
28. jan 2011

@zlatat ja robim tiez zo zlatym klasom alebo uz som skusala aj s van.pudingom.Bolo to dobre ale nie cire

bianca
28. jan 2011

@ellise uz som sa zlakla ze som ho len prehliadala lebo tiez som si hi kupovala na Slovensku 😀

ellise
28. jan 2011

@bianca, já mám sestru vo Vranove nad Topľou, neteř studuje v Bardějove VŠ, nebo co tam je