Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisa.b
29. jan 2011

@vinka googlila som a lalia ma 6 lupienkov v kvete, tak sup sup este jeden 😀 inak je krasna 😵 aj ja som planovala dat laliu, ale nakoniec som bola rada, ked som ruzu stihla 😅

jakelina
29. jan 2011

@sisa.b nádherné dorty. Ty kuličky dole na tom srdíčku se dělají nějakou formou nebo každou zvlášť koulíš???

zuziq
29. jan 2011

mozno teraz niekto povie ze som objavila teplu vodu 😀 ale objednala som si sablony na malovanie na tortu a su fajnove a za par drobnych... najdrahsie bolo postovne, kedze to posielaju kurierom 😀 ale mozno by poslali aj doporucene postou. ja som na svoju malovala cez klasicky papier a islo to uplne v pohode, len je to neprakticke zakazdym vystrihovat.. toto je ohybne ako papier a material je nieco ako folia, cize umyvatelne 😉

http://obchod.kreativnysvet.eu/sablony-sablony-...

sisa.b
29. jan 2011

dakujem dievcata 🙂

@jakelina na tie gulicky mam formicku http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...

vinka
29. jan 2011

@sisa.b hej?to som nevedela.ale takto na nete som našla postup a tiež boli 5.No je to už aj task jedno bo torta už zjedená 😀 😀 😀

jakelina
29. jan 2011

@zuziq to vypadá úplně super a za pár korun 😀

jakelina
29. jan 2011

@sisa.b no to vypadá moc hezky, jsem si říkala, že to máš jednu jako druhou 😀

bianca
29. jan 2011

pauzicka.Och uz ma ruka boli a mixer horuci.Stale mam hrudky kaka v parizaku.Lidl vradte moje kakao do obehu kurnik

sisa.b
29. jan 2011

@vinka ja som akurat nasla jednu vykrajovacku s 5timi 😉 ale ked si pustim obrazky cez google, tak tam maju 6 😀 no aj tak je krasna, mne sa este nepodarila 😝

vinka
29. jan 2011

@sisa.b dakujem.To som robila prvy krát 😀 😀

vinka
29. jan 2011

@bianca máš to kauflandácke?Hej toto robí hrudky 😒

raci
29. jan 2011

holky já zírám máte krásné dortíky, kam se ty moje hrabou.. 😉 ale stále jsem se nic nedozvěděla o těch barvách tak to sem zdovolením vkládám znovu a prosím poraďte : děvčata co jsou to prosím vás ty barvy gelovky, já to tu slyším snad poprvé (a to jsem vyučená cukrářka.... ) 😝 a kde se to dá sehnat?? a taky jak dlouho to vydrží když si je nakoupím a černá barva se v prášku sehnat opravdu nedá?? díky

nelys
29. jan 2011

@alionuska
ahoj videla som tvoje torty su fakt nadherne a keby som bola na slovensku tak si u teba urcite objednam....som v taliansku a tu taketo torty velmi nerobia, pravdupovediac su vsetky na jedno kopyto.
ak by si mohla, tak by som potrebovala vediet ako sa robi marcipan s tych cukrikov marschmalow a ako sa to potom lepi, ako dosiahnes ze vsetko je to take leskle....a ci mozem s tych cukrikov robit aj tie postavicky alebo na to treba nieco ine....velmi by si mi pomohla....dakujem

bzucinka2
29. jan 2011

@lili01 vsimla som si 😀
@ankalv1 krasne torticky, ja s MMF nerobim, len s K2🙂
@vinka krasne torticky, este piestiky a je to lalia 🙂

sisa.b
29. jan 2011

holky, inak som vcera prisla na to, ze mam minimum hnedej gelovky a s kakaom mi strasne smrdia tie potahovky. tak to bola ina alchymia, aby som dala hnedu dokopy na tu knihu 😀 😀 😀

bzucinka2
29. jan 2011

@kitchima vitaj, krasne torticky si sikulka 🙂
@sisa.b krasne ten fonendoskop je ako uzajstny 🙂 a srdieckova aka neznucka 🙂

bzucinka2
29. jan 2011

@sisa.b ja mam vykrajovatko na laliu a ma tiez len 5 lupenov, to sa strati .-)
@zuziq a ukaz nam hotovu torticku 🙂

lukika
29. jan 2011

caute baby týždeň som tu nebola zasa budem mať čo čítať sa mi to tu nazbieralo nemala som internet tak až teraz posielam moju tortu z minulého týždňa je to moja druhá torta v živote díky ešte raz za rady

jakelina
29. jan 2011

@lukika ta je dokonalá, jak jsi dělala to auto???

anibas
29. jan 2011

pekný večer - koľko nás tu pribudlo 😅 😅 😅 😅
moje týždňové - posledná je cena do tomboly na ples koledníkov Dobrej noviny 😉

fukylove
29. jan 2011

babulky, ak Vam hrudkuje kakao, tak je dobre predtym, nez ho pridate preosiat cez sitko 😉 ako cukor praskovy... ja to robim uz iba tak, kazde a neviem si vynachvalit 😉

a tortickyyyyyyyyy - ake krasne 😀 ja som vcera robila prvykrat pokus o 3D hrocha - dakujem, viac take tvarovane neprosim... a po dlhej dobe som robila MMF a definitivne som sa rozhodla, ze si kupim potahovku - za tie nervy, robotu a bordel mi ten cenovy rozdiel fakt nestoji 😀
a zase mam dilemu, ze ktoru... hmmmm... kupujete v tych velkych kyblikovych baleniach? lebo to ja isto miniem, torticiek robim dost...

bianca
29. jan 2011

@vinka kauflandacke ne.Kupila som od Thymosu v domneni ze bude dobre lebo farby maju dobre a prd.Zistila som az doma ze je odtucnene a hnusne sa mi s nim robilo teda.Ale uz su vsetky 3 poschodia v chladnicke a idem kupat priseru.Ked to zatuhne tak este dotrem kde treba a dovi dopo zajtra rano

lukika
29. jan 2011

@jakelina dakujem robila som ho z tatraniek podľa tohto návodu http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=90229 (je tam popis) a vonkajší vzhľad detaily som robila z tejto stránky http://www.aldoska.estranky.cz/fotoalbum/jak-na...... aj som sa bála či to zvládnem lebo je to moja druhá torta ale išlo to

jakelina
29. jan 2011

@lukika na druhou dortu je to úúúúúúplná nádhera. Já obdivuju. Jsi šikovná a děkuju za odkaz. Už si to ukládám. 😉

jakelina
29. jan 2011

@lukika ten druhý odkaz mi píše nějakou chybu, ale to nevadí.

zdenallicka
29. jan 2011

@anibas Ta poslední je nejkrásnější... x) (všechny jsou moc hezké, ale tenhle má duši...)

reruna
29. jan 2011

@zlatat dík, tak to nové lidlácké ani nebudu zkoušet teda, ale kaufland tu bohužel nemáme, tak až někdo bude mít cestu, tak mu dám úkol... zatím si budu muset vystačit s holandským kakaem, nevzpomenu si,, co je to za značku, ale taky není špatné, mají ho u nás v potravinách
@dm1 tak čokoládové haribo, ty jsem ještě neviděla, asi je mají jen v Německu...

zuziq
29. jan 2011

@bzucinka2 tu co som farbila s papierom? uz som ju tu raz davala, mozno si si vsimla. Tie ornamenty som robila farbou cez sablonu z papiera vystrihnutu

bianca
29. jan 2011

dievcata narazila som na nete na zaujimavu diskusiu a zaujimalo by ma ako to robite vy

v akom slede davate vrstvy medzi korpusy? Marmelada,na to ovocie a na to krem alebo krem a na to ovocie,alebo krem,ovocie,krem alebo este ina alternativa?