Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

beruska2x
3. feb 2011

@paja.o podle me mas moc cukru.. udelej si jednotliva casti a slep vodou, ale chce to podporu nez vytuhnou.. treba kelimek, sklenicku, cokoliv...zkus si potrit ruce a desku omegou a nedavat uz solamyl...

beruska2x
3. feb 2011

@benjik 😉 uz se chystam 🙂

paja.o
3. feb 2011

@beruska2x děkuju, tu podporu jsem měla, použila jsem štamprdličky, ale stejně se mi to rozpadlo. Zkusím tu vodu a omegu. děkuju 😉

beruska2x
3. feb 2011

@paja.o chce to pak s tim opartne, je to krehke zbozi 😀

lussy23
3. feb 2011

@raci - nádhera! To ovicie je ako skutočné
@beruska2x - krása
@yamahafazer 😲 😲 😲 😲 nemám slov

raci
3. feb 2011

@lussy23 ehm.. nooo..... to ovoce je skutečné.... 😅

andriss23
3. feb 2011

@benjik to isté je aj v SR 🙂

lussy23
3. feb 2011

@raci - nevadá, ale aj tka krásne torty

lenocka23
3. feb 2011

@benjik Od buduceho tuzdna je americky tyzden aj na Slovensku.. Aj s cukrikmi.. 🙂

pristela
3. feb 2011

Holky, prosim vas , potrebujem sýtu tmavú fialovu MMF na potiahnutie celej torty a neviem sa rozhodnut či zapracovat farbu do hmoty aaalebo nechat ju bielu a po potiahnutí natriet fialovu stetcom navrch 😖 😖
co by ste robili vy?

beruska2x
3. feb 2011

@pristela natrit, delala jsme fialovou a hmota se pak droli s tolika barvou, uz bych to nedelala..

dm1
3. feb 2011

@pristela ja ked som robila tuto tmavu fialovu http://www.facebook.com/photo.php?fbid=18998074... tak sa mi MMF rozpadalo lebo som zarobila a potahovala az tak za 2 hodiny. Mozno keby to bolo hned islo by to ale dost sa to drobilo. musela som tam pridat trosku hmoty RDI

dm1
3. feb 2011

baby neviem ci to tu uz niektora napisala ale od pondelka su americke dni v lidly tak buud tie biele cukriky na MMF co netreba umyvat az 300g za 1,19 EUR

sylvia75
3. feb 2011

@dm1 no akurát som to chcela tu napísať 😀 si ma predbehla....

nelys
3. feb 2011

@yamahafazer ahoj mozem sa ta opytat ci si tie poschodia na torte niecim podkladala? neprepadavalo sa ti to?

jakelina
3. feb 2011

Holky a jak vypadají ty bílé bombony v tom Lídlu??? Já to budu kupovat teprve podruhé. Tak se v tom moc nevyznám.

iness
3. feb 2011

chcem sa lem spytat ste tu niektora aj z okolia trnavy chcem si dat spravit tortu, nechce sa mi hladat v profiloch

jakelina
3. feb 2011

@dm1 děkuju, ty vypadají hezky, jsou celé bílé, tak nebudu muset umývat. Dělala jsem úplně první růžičky v životě. Tak jsem se s tím patlala jak Pat a Mat, ktyž něco dělají spolu a pomáhal mi nejmenší syn. 😀 😀

pristela
3. feb 2011

@beruska2x
@dm1
holky tak ja to budem natierat, toho drobenia sa bojim ☹ @dm1 uplne uzasne potiahnuta a aj fialova farba fantastikus 😉
aach jo tak du na to 😉
Holky dakujeeeeem !!!!

beruska2x
3. feb 2011

@jakelina pekne vypadaji prirozene...

@pristela tak pak ukaz vysledek 😉

beruska2x
3. feb 2011

holky - delala jste nektera kapky na ruze tim gelem??? jde to pekne? cim to tvarovat? diky 😵

dm1
3. feb 2011

@pristela dakujem 😉 . A myslim ze pri tvojom vytvarnom nadani nebudes mat s malovanim ziadny problem. Len bacha aby ti to vyschlo s tym je problem treba farbu riedit tusim alkoholom skor vyschne ale baby pisali ze aj tak im torta lepila potom. ja som este nemalovala vrch

pristela
3. feb 2011

@jakelina jejda tie vypadaju pekne 😉

Fuuha som sa prave zapotila 😠 zistila som , že nieje vôbec lahke obaliť velké srdce ked mám dlhé nechty 😠 jaj ako som nadávala 🤐 😀

benjik
3. feb 2011

Ahoj holky,
všechny dorty jsou moc krásné,letmo jsem je prolétla,není čas. Přidávám svůj dnešní pro mají babi k zítřejšímu svátku. A zítra mě po dlouhé době čeká jeden na zakázku. Prvně jsem zkusila i patchwork na tu vlajku se jménem a melírované růže.

benjik
3. feb 2011

jaj to není vidět,zkusím znovu

jakelina
3. feb 2011

@benjik hezká dortička.
@pristela tak abych si ostříhala nehty 😀 😀

pristela
3. feb 2011

@jakelina néééé 😀 on to šlo aj s nimi , len som na ne musela stale myslieť 😀

ellise
3. feb 2011

bzucinka, beruska2x, reruna, holky děkuji za rady, vážně uvažuji nad tím višňovým krémem, zítra peču, v sobotu naplním a v neděli dopoledne potáhnu, snad se povede,

alionuska
3. feb 2011

@karaa ahoj mam chvilu,tak ti rychlo odpisem..forma je ostra s dnom..ma asi 36cm ,neviem ci je to velka,alebo stredna..mam len tuto jednu a torta z nej ma asi 4,5-5kg..podla vysky..zasa... 😉