Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

fukylove
4. feb 2011

@zlatat ja som bola tiez velmi prekvapena 😉 ale to som este nepiekla... tak ma nezaujimalo, aku hmotu pouzivali tam, kde nam robili vsetky torty, kolace a pod... ja som akurat tu tortu zabalila do igelitu ci alobalu a tak som ju skladovala... no a ked som ju vybrala, tak som najskor dala dole obal (prekryte igelitkou to bude asi lepsie, isla lahsie dole 😀) a nechala roztopit a bola uuuuuuuuuzasna 🙂 este lepsia ako na svadbe sa mi zdalo 😀 a korpus sa vobec nevysusil... ale to asi aj preto, ze bola naplnena 🙂

benjik
4. feb 2011

Ahoj, přidávám svoji dnešní na zakázku.

jakelina
4. feb 2011

@benjik šikulka. Dnes jsem byla v Tesku a nakoupila jsem si moučkový cukr, ten Korunní v krabici a nějaký extra jemný, tak v pondělí ještě bombony v Lidlu a můžu tvořit. 😀 😀

zlatat
4. feb 2011

@benjik peknučká.

No tak mám spraviť takúto kabelku: http://www.mimibazar.sk/tisk_receptu.php?id=26915 ... však ma porazí - to je asi normálne štetcom maľované, že?

beruska2x
4. feb 2011

@zlatat 😀 pekna, to je urco stetcem, zlatou barvou.. tak pak hod foto, na kdy to delas?

zdenallicka
4. feb 2011

@zlatat Toto je moje noční můra... 😝

zlatat
4. feb 2011

@zdenallicka aj moja, absolútne netuším, ako to budem maľovať - ja čo ledva kruh namaľujem. Ešte neviem, či to vezmem - závisí to aj od toho, či ju bude môcť môj M odviezť do Blavy ... či bude doma.
Ale najradšej by som ju prehovorila na niečo iné ( ona chce hlavne hnedú kabelku a táto sa im moc páčila )... má to byť pre jej kolegyňu a viacerí sa budú na tortu skladať

reruna
4. feb 2011

@benjik tato se mi líbí ještě více, než ta zelená, tam mi ta barva nějak neseděla, ale tento mramor je pěkný a růžičky taky, mě se takové ještě nikdy nepovedly... ještě bych dole udělala nějaké ukončení, pásek s otlačenou kosticí nebo lžičkou...

benjik
4. feb 2011

díky holky,
@jakelina ten samý používám,kolikrát ho ani nepřesývám,není potřeba.
@reruna no mě právě zbylo hodně zelené z minula,tak jsem to potřebovala zdělat 😀 zakončení dole žádné,oni o to nestojí.

sylvia75
4. feb 2011

@zlatat super McQueen a statočne veľký...si im mohla dať kontakt na mňa ja by som im ho spravila a po ceste by sa preňho zastavili a viezli by ho len 36km... 😀 (to si robím srandu)

bzucinka2
4. feb 2011

@jakelina medvedik krasnz co sa ti na nom nepaci 🙂

bzucinka2
4. feb 2011

@pristela prekrasne srdiecko 🙂

lussy23
4. feb 2011

@benjik - krásna

lussy23
4. feb 2011

@zlatat - nádherné autíčko
@paja.o 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 WAW nádhera, nemám slov
@jakelina . zlatý macko
@pristela - prekrásna torta, nádherná fialová 🙂

zlatat
4. feb 2011

@sylvia75 a spravila by si ho aj 100% bezlepkového? 😀

paja.o
4. feb 2011

jééé, děkuju za pochvalu botiček😅
holky, jaký recept používáte na "čokoládovou hmotu" na růžičky atd.?

ellise
4. feb 2011

holky tak jsem udělala čokoládovou MMf jak tady psala raci, a vypadá dobře, dort sice na povrchu krásně hladky, ale promluvím mu do duše a nějak to spravím. když barevnou potahovku podsypávaté cukrem nebo solamylem, jak to potom z toho dostanete pryč, nějak to oprášíte?

reruna
4. feb 2011

@benjik tak to jo 🙂
@ellise opráším to štětcem

benjik
4. feb 2011

@pristela to je fantastické srdce,nádherná barva a květy. škoda,že mi to ukazuje jen mini fotečky.

mrka2
4. feb 2011

ahojte, krasne torticky ste popridavali!!! tu je moja dnesna - slniecko 🙂

jakelina
4. feb 2011

@mrka2 krásné sluníčko, jenom zakousnout 😀 😉

benjik
4. feb 2011

@mrka2 nádhera, v tomhle pošmourném počasí krásně nahradí i to opravdové

mrka2
4. feb 2011

@jakelina
@benjik dakujem dievcata, veru, hned teplejsie... 😀

pristela
4. feb 2011

@benjik , no ono tiez som mrkala že ake drobce fotky to sem hodilo 😒 tak pridavam vacsie

pristela
4. feb 2011

@benjik mnam krasna coko torticka 😝

@mrka2 nádherne slniečko, škoda rozkrojit 😉

jakelina
4. feb 2011

@pristela ta je fakt dokonalá. Já bych se chtěla naučit nějakou alespoň malinkou kytičku s pestíkama, aby to na tom dortu jenom neleželo ta kytka a mohla jsem to jenom zapíchnout. Budu muset prohledat internet, jak se to dělá a jak se ty pestíky nebo drátky vůbec kupujou. Ani nevím jak to má vypadat.
Kdyby jste tu měla některá uložený nějaký návod na jednoduchou kytičku na drátku, tak mi prosím poraďte.

zlatat
4. feb 2011

@mrka2 krásne slniečko.
HOlky, viete o tom,že od pondelka má Lidl americké dni?

zlatat
4. feb 2011

@pristela peknučká

lucula73
4. feb 2011

ahojte

krásne tortičky ste popridávali, 🙂
tu je moja prvá Kityna,celkom to šlo,prvý raz som vyskúšala WI na poťah,išlo to super,ale asi som ho mala mať hrubší 😉

jakelina
4. feb 2011

@lucula73 krásná 🙂