Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

weirdo
4. feb 2011

Ahojte,
prosim vas, poradite nejaky overeny recept na korpus? Robila som 2x mramorovy, je mnamovy, ale taky hutny. Chcela by som skusit nieco vzdusnejsie. Dakujem moc 🙂

jakelina
4. feb 2011

@weirdo já jsem si tady našla tento recept. Někdo ho sem dával a je dobrý.

150g hladke mouky
150g pohrube mouky
200g cukru
5 vajec
1dcl vody
1 dcl oleje
1 vanil cukr
1 prdopec

a klasika - udelat snih, smihat zloutky + cukr + olej + vodu a prisypat mouky s praskem a vmichat snih..
pecu tak na 150 - 160max a fakt super..
kdyztak dat o drobet mouky min a pridat kakao na tmavy

weirdo
4. feb 2011

@jakelina - dakujem moc. Skusim. Voda moze byt studena? Ci neni speci poziadavka na nu? Veru vyskusam, aky vysoky bude, prekrojit a tak. A prosim Ta, pecies v elektrickej ci teplovzdusnej?

jakelina
4. feb 2011

@weirdo vodu jsem dala studenou a peču v horkovzdušné troubě asi tak uprostřed. Dělala jsem dvakrát a vždycky se mi krásně povedl a ani mi neuděl uprostřed kopeček. Jenom fakt peču pomalinku na těch 150-160 stupňů.

weirdo
4. feb 2011

@jakelina - super dakujem. Aj ja dam na teplovzdusnu. A priblizny cas mi prosim vies dat? Formu mam 24cm a 26cm, dam tu 24cm? Kujem moc 🙂

daducha
4. feb 2011

Ahojte,

dlhsie som tu nebola,ale poctivo citam 🙂 .Krasne tortičky pribudli,pridavam svoje posledne .Kazda inde fotena, 😀 budem si musiet najst nejake stabilne pozadie .

mrka2
4. feb 2011

@zlatat paradny Blesk 😕 😕 😵
@paja.o krasne papucky
@pristela nadherne srdiecko a ta fialova je perfektna!
@lucula73 kitty je super, ja na nu zbieram odvahu tiez 😀
@jakelina macko je milunky, na prvykrat super
@daducha nadherne, ta vlacikova je uzasna!! samozrejme aj ostatne 🙂

yamahafazer
5. feb 2011

@reruna postavicky su z WI aj cela torta potiahnuta ja robim len s WI stou sa mi zatial najlepsie robi aj kazdemu chuti
@pristela to srdiecko je krasne a farba suprova 😵
aj vsetky ostatne torty nadherne ako vzdy 😵
my ideme dnes svadbovat vcera sme tam boli od rana vsetko sa vyzdobovalo,ale je to nadherne tak vsetkym krasny vikend 😵

lucula73
5. feb 2011

@jakelina
@mrka2 ďakujem za pochvalu 😉
nie je to ťažké,ja som sa bála,ale celkom to šlo,len musím nechať hrubší poťah 🙂 .ale bola len pre moju drndu,takže v pohode 🙂

lucula73
5. feb 2011

@daducha krásne tortičky.tá vláčiková je aká vysoká...či sa mi to len zdá? 🙂

lucula73
5. feb 2011

@yamahafazer ahoj,chceem sa ťa spýtať,ty na akú hrubku valkáš WI?ja som to použila teraz prvý krát....

lucula73
5. feb 2011

@weirdo ja som rrobila viackrát tento
http://www.tortyodmamy.sk/content/nastavovany-p... ľahučký,super

jakelina
5. feb 2011

@lucula73 nejde mi ta stránka otevřít ☹

jakelina
5. feb 2011

@weirdo přibližně 45 minut, ale přesně jsem to neměřila. Jak to začne vonět, tak kontroluju a podle barvy vytáhnu, ani nepíchám špejlí.

jakelina
5. feb 2011

@daducha moc krásné dortičky. Nádhera 😀 😀

lucula73
5. feb 2011

http://www.tortyodmamy.sk/content/nastavovany-p...
@jakelina skusila som ešte raz..len ja som robila len z polovice,na klasickú malú tortu,26cm tuším,mi to úplne stačilo,dva krát som prekrajovala 🙂

daducha
5. feb 2011

dakujem baby 😵

@lucula73 obidva korpusy boly z 2 davok,takze bola taka vyssia.Mala 6 kg

dm1
5. feb 2011

@daducha krasne torticky!

lucula73
5. feb 2011

@daducha som si myslela........inak som si ju uložila ako inšpiráciu,ten vláčik,nie výšku 😀 ,synovec bude mať narodky a rozmýšľam,čo spraviť 😉 ...nehneváš sa?

weirdo
5. feb 2011

@lucula73 - dakujem, kuknem 🙂
@jakelina - no chystam sa robit, vyskusat, tak uvidim, ako to vypali 😉

jakelina
5. feb 2011

@lucula73 děkuju, už si recept ukládám. 😉

vinka
5. feb 2011

Tak toto som spáchala včera večer a v noci a dnes ráno som dokončila.To pre syna na oslavu dnešnú.Nevie ani o torte ani o oslave

erika107
5. feb 2011

ahojcek chcela som sa spytat ci niektora pouzivate tieto gelove farby http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho... alebo radsej wiltonky? ja potrebujem na barneyho taku ani nie fialovu ani nie ruzovu a z tych geloviek sa mi jeden odtien podoba. Dakujem za radu .o)

jakelina
5. feb 2011

@vinka koráb nádherný a super plachta 😉

raci
5. feb 2011

tak, ženy, 🙂 přikládám můj včerejší pokus o mramor z MMH.. 🙂 ta růžová měla být bílá, ale nesehnala jsem bílé bonbony..... ale musím říct že chutnal líp než vypadal 😀

beruska2x
5. feb 2011

@raci ty jo moooc pekny...

beruska2x
5. feb 2011

@vinka pekna lod, chystam se ma plahcetnici v lete, malymu k narozkam.. tak jsem zvedava 🙂

paja.o
5. feb 2011

tak jsem dokončila můj první dort s marcipánem ... je na dnešní návštěvu k sousedům. Nedávno se jim narodila holčička 🙂
@daducha @raci @vinka nádherné dortíky!!!

raci
5. feb 2011

@paja.o jee ty botičky jsou ůůžasný 🙂
@beruska2x děkuju 🙂

vinka
5. feb 2011

Baby dík to preto papierové plachetnice lebo už by mi nevyschli z hmoty.nebolo času 😀 😀 😀