Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daducha
6. feb 2011

@sisa.b ,
@anibas uzasne torticky, krasna praca 😵 😵 😵

@sisa.b prosim,odkial mas tu abecedu pouzitu na hodinkach ? Dakujem

zlatat
6. feb 2011

@lussy23 ďakujem 🙂

sisa.b
6. feb 2011

dakujem dievcata 🙂 🙂 🙂

@mrka2 ja mam doma kosikovy patchwork, ale mne sa to tiez nepaci. u mna taka torta moze byt akokolvek nadherna, proste ak nema vyplet, tak bod dole. to ako s umelymi kvetmi na torte 😝 kosikovy vyplet robim polovicny podla ramiry, je uplne jednoduchy http://www.tortyodmamy.sk/content/kosikovy-vzor-2

@daducha abecedu mam pozicanu od kamaratky 🙂
@anibas krasne torticky 🙂 a drzim palce na diplomovku 😉 ja som vecny student. minuly rok mi zavreli odbor, co som studovala, tak som zas prvacka 😒 nejakej diplomovky sa tak skoro nemusim bat 🙄
@zlatat lodicky su super! mas na to nejake vykrajovacky, ci len sablonu si nejaku pouzila?
@zuzana124 chlap musel byt rad 🙂 u nas hruska leti 😀
@ellise pekna torticka 🙂 s pomockami to ide lahsie. ale da sa aj bez nich nejaka jednoducha s koleckami, pruhmi, ci maslou... 😉

iwusca
6. feb 2011

ahojte ja sice torty este nepeciem (stale sa odhodlavam 🙂 ) ale toto forum pravidelne sledujem a vase troty su fakt uuuzasneeee 😎 😎 😎
a napadla ma jedna vec.. mame doma vela krystaloveho cukru, lebo vela zavarame a tak. a mame aj taky kvazi mixer od Zeptera, ktory vie ten cukor rozdrvit uplne na prasok. Tak sa chcem spytat ci sa moze takyto rozdrveny cukor pouzit miesto praskoveho? je to jedno alebo v tom bude nejaky rozdiel?
dakujem 🙂

mrka2
6. feb 2011

@sisa.b jeej, dakujem ti velmi pekne za link, mas pravdu, rucne robeny kosik je ovela krajsi,ale no neviem,ci budem mat nervy to takto spajat... aj tak tomu dobre nerozumiem,ako sa to robi... 😅 😝 😀 ale snad do marca na to pridem,chystam sa robit takyto kosik az v marci. diky! 🙂

akme
6. feb 2011

@alionuska - krásne torty, prosím Ťa o radu tie drobné kvietky čo máš na srdiečku pri ružičkách ako robíš, alebo čo to je, ďakujem

bzucinka2
6. feb 2011

@alex21 krasne vytvory sikulka ako vzdy 🙂

paja.o
6. feb 2011

@sisa.b ten košíkový výplet je super! Perfektní odkaz. To někdy vyzkouším 🙂

bzucinka2
6. feb 2011

@sisa.b
@anibas prekrasne torticky, uz som si aj nejake ulozila na inspiraciu 🙂
@zlatat super, ides s modou , krasne lodicky 🙂

sisa.b
6. feb 2011

baby, je to trosku pracnejsie nez len otlacit patchwork, ale nie je to nic tazke. normalne si to skuste na stole - dlhe tycinky aspon 3 vedla seba a na to tie kratke. uvidite, ze to pojde super 😉 ja som to uz lepila aj na potiahnutu tortu, ale tento kosik rovno na cokoladovy krem a bolo to tiez dobre. aspon tam nie je tolko potahovky 🙂 nech sa dari!

tunylyk
6. feb 2011

ahojte,hladam inspiraciu na torticku,no uz pomaly stracam prehlad,neda mi niekto tip,podrebujem niecom s husenickou 😉

adul67
6. feb 2011

ale ste tu toho už popísali nestíham čítat ale tie tortičky nááádhera...toto je moja pre syna k narodkam.

ellise
6. feb 2011

@mrka, jo je to ten recept, dávala ho sem raci, dělala jsem to přesně podle ní a dělalo se s ní super.
jinak dort byl vynikající, udělala jsem višňový krém a byla to bomba, dort nebyl suchý, krásně voněl po višních a čokoládě, krém byl lehoučký, ne moc sladký, prostě vynikající..... už si nepamatuji kdo dával jsem recept, ale moc děkuji..... bylo nás na něj 9 a všem moc chutnal. zítra budou testovat další, ale myslím že si taky pochutnají...

mrka2
6. feb 2011

@ellise ano ano, ja som si ho vtedy opisala,ale nevedela som uz, kto ho tu pridal,takze ty. 😉 joooj, nerob chutky... uz mi slinky tecuuu 😝 😀

reruna
6. feb 2011

krásné dorty jste přidaly za tento víkend - všechny 🙂

vladka1
6. feb 2011

@iwusca jestli t i můžu poradit, tak to nedělej.Taky jsem si chtěla udělat moučkový cukr(taky mám mixér Zepter), protože mi moučkový došel a celé se mi to rozpadalo.Potah jakž takž, ale musela jsem udělat silnější placku, ale figurky se dělat nedaly☹...Jinak moučkový cukr z Zeptera je skvělý

alionuska
6. feb 2011

@akme to nerobim nijako..to su tie male kvietky,co sa davaju do kytic..ja to moc nepouzivam,ale chceli to tam..😀

alionuska
6. feb 2011

@vinka ...no este to neviem presne..ale asi prekonam svoj osobny rekord😀 😀

vinka
6. feb 2011

@alionuska vyhýbava odpoved.Ale mna to číslo zatial zaujíma 😀 😀 😀

mizulienka
6. feb 2011

@fukylove krasna torta. Mozem sa spytat, to mas taku podlozku, na ktorej si vyvalkas hmotu a otlaci sa ti z nej ten motiv?
ty teraz aku potahovku pouzivas?
a ako si robila to spodne zakoncenie?
@mrka2 aj tebe sa krasne slniecko podarilo...robila si ho podla nejakeho fotopostupu alebo iba tak z hlavy?a ty pouzivas MMF alebo nejaku inu potahovu hmotu?
@pristela krasna fialova farba 🙂
@lucila73 jeej krasna kitty, mna este len caka 🙂 mozem sa spytat aky korpus si robila a akym kremom si plnila? na tie saticky si mala nejaku speci potlac?
dievcata prekrasne torty ste dali @alionuska nadherne, sa mi to zda az neskutocne, ze nieco take je mozne urobit 🙂
@anibas, @sisa.b krasne

mrka2
6. feb 2011

@mizulienka no videla som par slniecok na nete,ale toto som len tak z hlavy - ako mi prislo... pouzivam mliecny marcipan zo suseneho mliecka. a dakujem! 🙂

beruska2x
6. feb 2011

holky.. potrebuju dostat na dort tohoto konika z batohu... 😅 nepodobnejsi se mi asi zda konik od Didl mysky, memate najky pekny obrazek? diky..

jajuuus
6. feb 2011

ahojte kočky, pochválim sa vám mojím prvým výtvorom z MMF hmoty... som si urobila k narodkám... 😀

fukylove
6. feb 2011

@mizulienka - ano, potah na tortu je vyvalkany a potom este "prevalkany" na otlacacej podlozke... a spodok? dala som si tam tucnejsi pasik a postupne dookola poobtlacala do toho kosticu na tvarovnie s kulickou... viem, ze babulky niektore tak lyzicky otlacaju 😉
a hmotu? teraz som si objednala K2, uvidim ako sa s tym bude robit... a asi si este objednam WI - som pocula velmi dobre referencie, len ta je drahsia...

fukylove
6. feb 2011

@beruska2x - mne to velmi pripomina tych "my little pony" 🙂
http://www.google.sk/images?q=little+pony&oe=ut...

mozno sa ti nieco bude podobat (ak by ti neotvorilo link... tak - do vyhladavaca som si dala little pony a obrazky)

lucula73
6. feb 2011

@fukylove ahoj,ja som teraz prvý raz mala WI a v porovnaní s cukríkovou to bola naozaj parádička...len je fakt dosť drahá,špekulujem vyskúšať K2 🙂 .a na stretku cukrárok,čo som bola minule,tak sa všetky takmer zhodli,že na modelovanie je lepšia WI 😒

@mizulienka korpus som robila nakoniec tú piškotu podľa bohuša,s kakaom ,len som to dala na celý plech a potom prekrajovala,nabudúce by som asi radšej spravila dva pláty samostatne,zle sa mi to prekrajovalo..a krém trasený s jahodami,chela som vyskúšať,ale mandarinky to istia,jahodový viac nebude...........nebol zlý,ale tie jahody boli také umelé,málo sladké,nič moc 🙂 .A na tých šatách som otlačila takú podložku,čo som si kúpila v jednom eshope 😉

@beruska2x to je my litle pony... 🙂

@sisa.b ten košík je prekrásny,postup na výplet mám uložený dlhšie,len to vyskúšať 🙂

sisa.b
6. feb 2011

@lucula73 dakujem a vypletania sa vobec nemusis bat 😉 ja pouzivam na potahovanie RDI a na modelovanie je super nova smartflex hmota. ani nie je taka draha ako WI a ked ju porovnavali dievcata, co pouzivali WI, tak ju viac chvalili. ja som z nej robila ruze na kos a fakt sa to neda s MMF porovnat. a to som mala len velvet...

mizulienka
7. feb 2011

@jajuuus krasna torta, ja sa chystam nieco podobne urobit manzelovi teraz na valentina, aj ked valentina neoslavujeme, ale aspon mam prilezitost urobit svoje prve dielko 😀

yamahafazer
7. feb 2011

nadherne torticky zas pribudli
@lucula73 co ja viem na kolko valkam ja tak od oka ani hrube ani tenke,ale asi tak do 5mm neviem presne nemeriam to,ale neni to moc hrube mozno aj tensie
@sisa.b postavicky som si robila su z WI
@alionuska inak ani nevies,ze sme piekli spolu na svadbu 🙂 moj muz co ma sestru tak sa vydavala a moja svagrina objednala u teba to biele dvojsrdce to zas muzov brat co ma zenu.To mensie srdce je kavova plnka a to velke cele cokoladove, inak mi chuti ako ja robim tortu takze vyborne je. 😵

alionuska
7. feb 2011

@vinka 22 😀 😝
@yamahafazer ale chod! 🙂 To je ten svet malyyyyyy...😀 a ty si im tiez piekla nejaku???