Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
8. feb 2011

@zlatat vďaka - už som zvedavá 😉 😉 mňa nejak drotikové kvety nelákajú, mám pred nimi rešpekt, aj tak mi to nikto nezaplatí

zlatat
8. feb 2011

@anibas to je pravda, že nám to nikto nezaplatí - človek sa na tom namaká ... ale mňa to celkom baví. Teraz budem dávať len klasika ružičky a k nim zopár malinkých bielych kvietkov na drôtiku - to bola taká bleskovka.

anibas
8. feb 2011

@zlatat že vraj bleskovka - robíš s floral sadou ?

bzucinka2
8. feb 2011

@anibas sikulka 🙂

mrka2
8. feb 2011

@bzucinka2 nadherna, mne sa velmi pacia take jemnunke...ja ten mramor uz musim vyskusat tiez,lebo pomaly kazda ho tu mate na tortickach a vyzera super! 🙂

bzucinka2
8. feb 2011

@mrka2 dakujem velmi pekne toto bola len taka rychlovka pre mamininu kamosku 🙂

izira
8. feb 2011

@yamahafazer diky 🙂 nuz uvidim, zatial to vyskusam z cukrikov....v sobotu spravim aj foto a hodim to sem 🙂 inak si taky fanusik motoriek??? 🙂 skoda, ze ta fotka je tak mala...

jakelina
8. feb 2011

@zlatat nemáš nějaký postup na ty malinké kytičky na drátku??? Děkuju.

adul67
8. feb 2011

@lussy23 dakujem to bola moja druha potahovana torta chcem niečo skusit na valentina nejake srdiečka pre celu rodinku ale každemu zvlašt dat jednu tortičku ak mate nejake inšpiracie tak hodte ,nejak ma to začalo bavit.

ellise
8. feb 2011

tak jsem na cestě z práce skočila do Lídla a koupila poslední tři balíky MM. tak u nás je asi více pekařek dortů.
@dm1, je mi to jasné 🙂 já bych taky utratila majlant, tak musím trochu vychladnout, tak 14 dní, zatím si v klidu porhlédnu e-shopy, kde a co stojí. určitě gelovky, písmenka, kostice spíš levnější a když třeba děláte prsa a to oblečení má krajkový okraj je to tady toto?
http://eshop.timidekor.cz/zbozi-471-cukrarske.p...

adul67
8. feb 2011

@anibas bože ta je krááásna...to je z mmf?

adul67
8. feb 2011

@nadulici nadherne totičky ten pavuk je super

dm1
8. feb 2011

@ellise akurat dnes sme so @sisa.b vraveli ked tu bola ze to co si dala link ani moc nevyuzivame 😉 . Na prsia kludne mozes pouzit aj obyc.gumenny obrusok od cinanov vyzera to krasne na tortach

zlatat
8. feb 2011

@jakelina nemám - ale na www.dortomanie.cz som videla na to fotopostup- ja ich robím bez formičiek - spravím si guličku, vyformujem do malého kužeľa a tú širšiu časť nastrihám nožničkami na 6 častí ( od stredu po okraj ) a potom len s kosticou vytvarujem do kruhu

zlatat
8. feb 2011

@anibas nie - vôbec nemám floral sadu. Ružičky som spravila pomocou koliesok - menších a väčších no a tie biele kvietky pomocou nožníc a kostice 🙂

jakelina
8. feb 2011

@zlatat děkuju, tak to bude asi i v Čechách, tak pohledám na dortomanii. Děkuju, jsi hodná.

zlatat
8. feb 2011

@jakelina zamáličko

jakelina
8. feb 2011

@zlatat Už jsem tam našla postup, paní vykrojila kytičku, napíchla na drátek a do toho pak nahoru dala pestík. Vypadalo to celkem jednoduše. Jenom to dělala rychle a nevím jak tam vytvarovala takový ten ťuplík dole, který pak omotala kolem toho drátku. Nějakou takovou jednoduchou bych zvládla, ale musím koupit drátek a pestíky tam mít nemusím. 😀

sisa.b
8. feb 2011

@jakelina tu je dobry fotopostup http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/drobne-bie...

tak ja mam korpus nalozeny v trube, ale potahovat to nebudem, skoda marcipanu 😀 konecne si dam kus torty!!!

jakelina
8. feb 2011

@sisa.b děkuju, ale jak to vidím, tak je to pořádná piplačka, ještě se to i omotává páskou, no to musí být fakt šikulka co to umí. K tomu se asi dopracuju až za rok. 😀 😀

daducha
8. feb 2011

@nadulici krasne toricky 😵 😵 😵 ,chcela by som sa opytat ku prsiam kolko vazili a aku velku formu si mala.Ja mam totiz objednavku na 4-4,5 kg a mam velke srdce.
Dakujem

daducha
8. feb 2011

@bzucinka2 krasna 😵

daducha
8. feb 2011

@anibas nááádherne srdiecko

dm1
8. feb 2011

@jakelina nemusis omotavat paskou kazdy drotik ak si kupis rovno obalene - opradene na tych to drzi aj tak. uz by si potom len paskou spojovala jednotlive kvetinky do kyticky

beruska2x
8. feb 2011

@daducha ja jsme delala srdce, myslim ze mam taky docela velikou formu a melo 4,2kg ale bez potahu - korpus ze 7 vajec, falesny pariz krem a banan a ozdoby 😉 foto prikladam 😀

tak jsme dneska v Lidlu ukoristila amerikany bile i formu srdce 😀 - MM nechapal jak v dnesni dobe muzu jit do kramu se strachem jestli na me zbylo zbozi 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jakelina
8. feb 2011

@dm1 aha, tak moc děkuju. A kupuje se to tam kde ostatní pomůcky na dorty??? Zatím jsem to nehledala, ale nevšimla jsme si tam toho. Já jsem spíš nakukovala na ozdobné lišty a takové plastové věci.

jakelina
8. feb 2011

@beruska2x krásná a příště manželovi řekni, že jsi stála frontu až ven z obchodu a bude mít dost. 😀 😀

beruska2x
8. feb 2011

@jakelina 😉 to chlap nepochopi, kdyz nejde o jitrnici 😉

sisa.b
8. feb 2011

@jakelina presne ako pise @dm1 ja na kvietkoch ani spodok neomotavam, staci to zafarbit na zeleno a je to. a teda omotavanie drotikov nie je nic tazke, to je za chvilu hotove, ale tie omotane su tenucke a mas to bez roboty 😉

dm1
8. feb 2011

@jakelina no ano v obchode s cukrarskymi potrebami - hladaj drotiky opradene