Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ellise
9. feb 2011

@beruska2x dolévala jsem vodou

beruska2x
9. feb 2011

@ellise dekuji 😉

@zdenallicka neznam.. u nas by to nikdo nejedl...

ellise
9. feb 2011

@beruska2x, v receptu je psáno že rozdělit puding na polovinu, ale mně toho maglajzu s višněmi zbylo, a jestli můžu poradit, prvně dej krém a na to višně, na višně se mi ten krém blbě natíral, a spodní vrstva byla krásně vlhká ale trochu se mi bortila, ale pravda měla jsem ji nejtenší, možná tím....... a nelekej se barvy, budu to taková temná fialová francouzi by řekli "aubergine"

denisse
9. feb 2011

@vinka
@fukylove
dakujem a este vas poprosim ... ake mnozstvo hmoty zafarbim s takym kelimkom?
http://www.ceske-formicky.cz/?1114,enLANGUAGE_S...

vinka
9. feb 2011

@denisse dosť to budeš mať na niekolko tôrt.nedávaj vela tak na špičku noža no trochu viac

denisse
9. feb 2011

@vinka
super, dakujem 🙂

fukylove
9. feb 2011

@denisse - ja mam tieto velkosti farbiciek vsetky co mam doma a veru - mam ich este dost 😉

zlatat
9. feb 2011

@mrka2 aj ja som si v Tortomanii kúpila tie farby za 1,5 € - som s nimi veeeľmi spokojná - dokonca sa mi viac páčia ako wiltonky, krajšie mi zafarbia hmotu

dm1
9. feb 2011

@zlatat @mrka2 mne sa pacia hlavne odtiene tych farieb za 1,5 mozno budem kupovat nabuduce tie lebo wiltonky mi niektore uz budu chybat a to nepeciem ani rok aj ked som to ratala a min.tyzden som mala 60-tu tortu 😝 . Len MMF sa tazsie farbi treba viac farby tak aj preto

zlatat
9. feb 2011

@dm1 wow, ja pečiem presne rok a som si spočítala a mám spravených nejakých 48 toriet - ale do toho rátam aj prvé nepodarky 😀

mrka2
9. feb 2011

@zlatat tiez som s nimi max spokojna 🙂 neviem,ako farbia Wiltonky, isto tiez pekne,ale tieto su krasne ziarive, tak som spokojna. z Wiltonu mam len cervenu a ta je tiez OK 🙂

mrka2
9. feb 2011

@dm1
@zlatat tak ja tiez peciem necely rok - v maji bude a este mam len okolo 20 torticiek - ani nie 😀 😀 tak ale hadam do maja budem este co to piect,tak sa vam snad trosku priblizim 😀 😀 😝

bzucinka2
9. feb 2011

baby moze ist salkovy krem s maslom pod potah??? 🙂

mrka2
9. feb 2011

@bzucinka2 podla mna moze, ja som davala a bolo to OK 🙂

reruna
9. feb 2011

@bzucinka2 taky jsem ho dávala a dobrý

beruska2x
9. feb 2011

@ellise 😉 diky

bzucinka2
9. feb 2011

@mrka2
@reruna diky, aspon nemusim miesat maslo 🙂

mizulienka
9. feb 2011

@zlatat a ktore farby mas? ja potrebujem iba tie zakladne, par iba, ale tam je take mnozstvo a odtiene, ze si neviem vybrat 😒

fukylove
9. feb 2011

babulky - a traseny krem po potahovku? - asi radsej ee, vsak? 😉

andriss23
9. feb 2011

@mizulienka ja som mala tiež dilemu,ale nakoniec som si kúpila tú sadu s 8 farbami,a super,stačí. 🙂

reruna
9. feb 2011

@fukylove je tam šlehačka, takže ne

mizulienka
9. feb 2011

@andriss23 a kde si ich kupovala....posles link? 😉 dakujem

lukika
9. feb 2011

krásne tortičky ste porobili ked ste písali o tom vystužovaní poschodovej torty to ako vystužujete tými slamkami to sú obyčajné slamky z ktorých sa pije otáznik a ten karton obalený to dávate normálne pod poťah otáznik
@jakelina krásne srdiečko

lukika
9. feb 2011

@maca77 na tú krásnu barbie čo si robila máš nejaký video alebo foto postup prosím otáznik

dm1
9. feb 2011

@lukika ano su to obycajne slamky ale lepsie keby boli take tie pevnejsie. je mozne dostredu slamky dat potom aj spajdlu. Ten karton sa nedava pod potah! Ale sa polozi na tie slamky teda uz na potiahnute spodne poschodie a na to sa polozi normalne potiahnute dalsie poschodie. Ta podlozka by mala mat mensi priemer ako to poschodie co sa tam dava aby nepretrcala alebo ju nebolo vidiet

mizulienka
10. feb 2011

@jakelina mozem sa spytat, ako si davala ten "biely prohoz" cez tu tortu...to iba polozis a akoze tak naaranzujes? 😕

jakelina
10. feb 2011

@mizulienka Ano, přesně tak. Vykrojila jsem obdelník a až na dotru naaranžovala. Ono se to krásně nalepilo samo. Ani jsem to štětečkem nelepila. Na to jsem pak nalepila ty růžičky a malinké vykrojené srdíčka

misa1982
10. feb 2011

Holky muzete mi prosim napsat nekdo odskouseny falesny marcipan recept ja vim ze porad otravuju jsem hrozna......ale budu moc rada.....

reruna
10. feb 2011

@misa1982 tady na str. 1 od alionushky je recept na MMF z haribo bonbonu, já jinou hmotu ještě nedělala