Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
10. feb 2011

@mizulienka ja mám celkovo hodne farieb, ale kúpila som si dve zelené ( lebo Wiltonky sa mi nepáčili, nevedela som dosiahnuť taký pekný odtieň ako som chcela ) : Leaf green, vine, daffodil, gentian, bluegras, poisetia - vyskúšala som len tie zelené a červenú a sú krásne
Len sú redšie ako Wiltonky, ale neprekáža to.

zlatat
10. feb 2011

@mrka2 ja mám na zajtra 2 torty, potom na nedeľu ešte jednu ( ale to nie je na zákazku, to bude len darček pre synovho spolužiaka - pozvali ho na oslavu a nakoľko Radko je alergický na mlieko, tak som povedala, že upečiem maličkú tortičku nemliečnu aby aj on mal do čoho zobnúť, nech sa nemusí pozerať na kamošov ako sa napchávajú tortou a on by nemohol )
No a potom až na 5.3. malú svadobnú a som skončila ☹ ... potom už len pre nás - mne a synovi k meninám

fukylove
10. feb 2011

@zlatat Zlatka neboj, ono sa to isto rozbehne 🙂 🙂 🙂

zlatat
10. feb 2011

@fukylove snáď hej 🙂

fukylove
10. feb 2011

@zlatat - neboj 🙂 isto 🙂 ja teraz robim na zajtra svoje dve prve objednavkove torticky.... dnes uz len potiahnut a ozdobit 🙂 tak som sama zvedava, co povedia... ci budu chutit a ci sa budu pacit 🙂

lea132
10. feb 2011

Ahojte, prepacte, ze Vam sem leziem, ale potrebovala by som poradit, zajtra idem robit tortu prsia mm k narodeninam a neviem z kolkych vajec mam spravit piskotu do srdcovej formy ( 32 cm )...a dalsia vec, pudingovo-maslovy krem mozem dat aj pod potah, alebo nie? Dakujem 🙂

beruska2x
10. feb 2011

@lea132 ahoj krem muzes dat pod potah a ja jsem delala srdce aby bylo velke ze 7 vajec...

lea132
10. feb 2011

@beruska2x dakujem moc 🙂

beruska2x
10. feb 2011

http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho...

nevite kde maji tyhle barvy v CR ? diky..

mrka2
10. feb 2011

@zlatat jooj, neboj, isto pribudnu dalsie objednavocky, len o nich este netusis. 😉 nejaka mamina uvidi tu Radkovu torticku, opyta sa,kto pecie take pekne torty a objednavky sa budu len tak sypat 😀 😉 😉

mrka2
10. feb 2011

@misa1982 podla toho,aky chces robit marcipan. tak na prvej strane je recept z cukrikov marschmallow no a ja robim napriklad aj zo suseneho mlieka http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=18990 🙂

jajuuus
10. feb 2011

babulky, idem prvý krát robiť autíčko... 🙂 ale mám pár nejasností: mám si rozrezať cesto, naplniť a až potom obrezávať na tvar auta a dorábať ho? či ako? a potom ho celé natriem krémom a mám ho nechať do druhého dňa v chladničke, aby stuhlo a trochu klaklo? alebo môžem v ten deň po natretí rovno poťahovať marcipánom? ďakujem za odpovede 😅

daniz
10. feb 2011

@jajuuus presne tak ako píšeš, len ho nechaj poriadne vychladiť, ja nechávam 12 hodín a niekedy aj viac-podľa velkosti. Vidíš, aká si šikulka 🙂 🙂 🙂

jajuuus
10. feb 2011

@daniz ďakujem krásne 😉 som zvedavá, čo z toho bude... či si ho nenechám len ja... 😀

daniz
10. feb 2011

@jajuuus neboj, možno budeš sama zo seba prekvapená 😉 😉 😉

jajuuus
10. feb 2011

@daniz no bodaj by si mala pravdu 😉

hejdita
10. feb 2011

ahoj po dlooouheee dobe 🙂

chtela bych se zeptat kdo ma skusenosti s tim americkym marsmallow kolik baliku je potreba nebo ci staci jeden balik na dort o prumeru 24cm?ja si je koupila a ted nevim co a jak 😅 😀 ze tam jde i min cukru ...no v tom cukru je to v podstate jedno stejne to udelam podle hnatu ale tak mne to zajimalo ze ci bude stacit jeden balik nebo dva rozdelat to je po 300g a klasicky je ten od haribo 175g tak proto se ptam... 😕 dekuji 🙂

beruska2x
10. feb 2011

@hejdita na takovy kulaty dort ti staci bohate z poloviny baliku a jeste ti zbyde.. 😉

maca77
10. feb 2011

ahojte
ja budem mať dnes asi nočnú a do soboty tiež 😀 ale nedokázala som odmietnuť zákazníkov 😅

@lukika nemám žiaden fotopostup, ani video 😒 ale kľudne sa pýtaj čo potrebuješ 😉

mizulienka
10. feb 2011

ahojte dievcata, poradite mi prosim...chystam sa na valentina uroibt moju prvu potahovanu tortu, tak sumarizujem infos 😉 mam iba cukriky marshmallows JOJO, mozu byt? ma to iba 90g tak to mi asi treba 2 sacky, ze?
tusim, ze aliounuska pisala recept na 175g balenie...
chcem urobit nieco taketo:
http://www.cscakes.com/Portfolio/slides/Valenti...
alebo
http://www.cscakes.com/Portfolio/slides/Stripes...
mne sa to nezda az take komplikovane, ale vy mate lepsie oko, je to vhodna torta na zaciatocnicku prvu? 😕
dakujem velmi pekne 🙂

hejdita
10. feb 2011

@beruska2x to vážne? super 🙂 mas teda s tym skusenosti....a je to take ako z marsmallow haribo chutovo alebo nie? je to ine?

mizulienka
10. feb 2011

dievcata a este jedna otazka....ked topite cukriky, vymastujete misku herou (popripade davate dnu nejaky kusok hery) a davate aj vodu, alebo iba tu kyselinu citronovu? dakujem velmi pekne...viem, ze su to take blbe otazky, ale musim mat presne info, lebo sa nebudem vediet pohnut 😝

anibas
10. feb 2011

@mizulienka lyžičku cery, 1 lyžicu vody, mandľovu aromu, citronku nedávam - pohlcuje farbu a sa nedofarbíš

mizulienka
10. feb 2011

@anibas dakujem za radu 🙂 tej mandlovej aromy kolko? asi iba nejaku malu lyzicku ze?
a vies mi poradit aj s tymto?

mam iba cukriky marshmallows JOJO, mozu byt? ma to iba 90g tak to mi asi treba 2 sacky, ze?
tusim, ze aliounuska pisala recept na 175g balenie...
chcem urobit nieco taketo:
http://www.cscakes.com/Portfolio/slides/Valenti...
alebo
http://www.cscakes.com/Portfolio/slides/Stripes...
mne sa to nezda az take komplikovane, ale vy mate lepsie oko, je to vhodna torta na zaciatocnicku prvu?
dakujem velmi pekne

misa1982
10. feb 2011

beruslka2x toto je ten odkaz ja chci tech 8barev v baleni za 350kc.....

beruska2x
10. feb 2011

@misa1982 jj mam je taky 😉

@hejdita ty bombony jsou stejne jen maji bilou barvu 😉
@mizulienka ja davam citronku a barevne mam dobre.. neprijde mi to jine jinak nic nedavam.. ccerou si potru ruce a plochu az kdyz valim a modeluju

mizulienka
10. feb 2011

@beruska2x dakujem 🙂 teraz ma napadlo, mozem tu hmotu hniest aj na klasickej drevenej doske? 😕 ja som uplne zabudla, ze chcem kupit tu silikonovu 🙄

fukylove
10. feb 2011

@mizulienka - ja som uz robila aj z JOJO cukrikov a bolo to v pohode 🙂 🙂 ale ako si pisala, davala som dva baliky 🙂 pre istotu... a ja nedavam citronku, ale normalne citronovu aromu... teda - ked som robila MMF, ako som objavila hotove hmoty v cukrarskych e-shopoch a pracovala s nimi, tak sa mi uz s MMF nechce... 🙂

a tie torticky mi nechce ukazat 🙂