Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adul67
15. feb 2011

@kitchima jasnačka sem s nou .......

reruna
15. feb 2011

@aktak aha, já jsem myslela, že bych to třeba upekla ve skleněné zapékací misce, mám takovou kulatou, asi to zkusím.
@mrka2 krásné 🙂 to máš vykrajovátka gerbery?

mrka2
15. feb 2011

@reruna dik a ano, gerbery,ale pise tam aj slnecnice 😀

kitchima
15. feb 2011

tak tu je 😀

jakelina
15. feb 2011

@kitchima snad jo 😀 😉

jakelina
15. feb 2011

@kitchima krásná dortička, budu se inspirovat 😀 😀

jakelina
15. feb 2011

@zdenallicka můžu se ještě zeptat na tu strukturovanou folii, to položíš na potahovku a zatlačíš nebo potahovku na to??? Já to vidím poprvé, tak se asi ptám jako blbec. A když chceš větší plochu, tak to dáváš víckrát vedle sebe a vytlačuješ???

mrka2
15. feb 2011

@kitchima 😀 😀 😀 super 😀

kitchima
15. feb 2011

@jakelina
@mrka2 vdaka 😅 ale uz viackrat take nerobim 🤐

mrka2
15. feb 2011

@kitchima preco... ved sranda 😀 😀 😀

kitchima
15. feb 2011

@mrka2 syncek na to tak divne pozeral... no ako mu to vysvetlim...

mrka2
15. feb 2011

@kitchima tak to musis robit potajomky take torticky... 😔 😀 no to by som chcela vidiet ten pohlad 😀 😎 😉

zdenallicka
15. feb 2011

@jakelina Vyválím si potahovku na trošku silněji než obvykle a přiložím na ni fólii... postupně hladím tu fólii a mírně na ni tlačím (potahovku mívám ještě teplou) a ona se tak obtiskuje na potahovku.. Když chci něco většího, přiložím to znova vedle.. Pak už ale neuhlazuju na dortu, protože bych si zničila vzor.. S mléčným marcipánem to jde ale blbě..
Otlačíš to hezky, ale jak rychle schne a tuhne, blbě se s ním pak potahuje, když na něm máš vzor a nesmíš žehlit...

mrka2
15. feb 2011

@zdenallicka preeesne ja mam ten isty problem s mliecnym marcipanom 😝 inak je super 😎

fukylove
15. feb 2011

@reruna ja mam taketo misky z IKEA - jednu malu - robila som nou telo lienky, no nepiekla ale tvarovala puncovinu a jednu vacsiu - v tej by som chcela vyskusat upiect niekedy tiez telo vacsej lienky
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/9011...
takze ak mas sklenenu alebo pod, tak si myslim, ze to bude super... nebudes musiet tvarovat... iba prekrojis a naplnis 🙂

@kitchima - fuuuu - ta je super... ja vymyslam co nasmu krstnemu na narodky, bude mat 30 😀 on je "opacne orientovany" a uvazovala som o takomto niecom 😀 len musim zistit, ci na oslave budu vsetci taki v pohode ako my 😀 nie ze by si niekto potom myslel, ze sme prasata 😀 😀 😀 lebo urobit mu zenske torzo je uplne zbytocne.. uz som uvazovala aj nad muzskym torzom, ale nic take pekne na inspiraciu som este nenasla 🙂
a velmi sa ti podarila, skutocne 🙂 len veru tie detske pohlady... si viem predstavit 😉

adul67
15. feb 2011

@kitchima PEKNÁÁÁÁ SI ŠIKULA

jakelina
15. feb 2011

@zdenallicka děkuju a z MMF to jde????Ta folie???

jakelina
15. feb 2011

@fukylove tak mu ten dort dát v nějaké zavřené krabici a vedle ní dát kasičku, kdo se bude chtít podívat, bude muset hodit euro. 😀 😀 Do 18 let nepřístupné. 😢

vinka
15. feb 2011

@kitchima ci boha to jaké sperma sú tam velké 😀 😀 😀 😀 😀 A to ešte aj oči majú? 😀 😀 😀

zdenallicka
15. feb 2011

@jakelina TO nevím, já s ním nepracuju..:(

zdenallicka
15. feb 2011

@mrka2 No je fajn, ale na tohle na houby.. 😝

jakelina
15. feb 2011

@zdenallicka zase to není tolik peněz, tak to asi obětuju a třeba na nějaké menší plochy zdobení, jako mašle atd. to bude dobré. Děkuju za rady. 😉

reruna
15. feb 2011

@zdenallicka zajímavá ta struktur folie a na tu čokoládovou polevu jsi to zkoušela? to se nehá poleva trošku zatuhnout a pak se to otlačí, než to úpně ztuhne asi?
@fukylove ano takovou misku mám, ale skleněnou, tak to zkusím v tom upéct

hannah23
15. feb 2011

Ahoj holky včera jsem dělala takovou rychlovku, ale bez potahu, měla jsem to za necelé čtyři hodiny hotové, neměla jsem moc času, manžel byl pryč jen dopoledne, takže jsem to musela mít do 12 hotové, tak to není nic moc, ale poprvé jsem zkusila mramor, i to psané se mi nepovedlo, je to dělané jen polevou v sáčku...

jakelina
15. feb 2011

@hannah23 krásná na řezu a jinak miloučká. Určitě měli radost.

zdenallicka
15. feb 2011

@jakelina ;)

@reruna Já a čokoška jsme kámošky pouze, co se přímé konzumace týče...:D

fukylove
15. feb 2011

@jakelina - ze ty aka si bohova??? 😀 to je fantasticky napad! asi urobim tortu v tvare krabice, do nej dam "pipika" 😀 a urobim k kupime k tomu nejaku sporkasku 😀 jooooj 😀 dakujeeeeeeeeeeeeeeeem 😀 😀

jakelina
15. feb 2011

@fukylove 😀 😀

paja.o
15. feb 2011

holky, prosím, nemáte nějaké odkazy na návod na 3D pejska?