Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
20. feb 2011

@katuska01
@daducha
@sofi07 nádherné dorty. 😉

paja.o
20. feb 2011

@daducha @katuska01 moc pěkné dortíky 🙂

bury
20. feb 2011

@sofi07 - tsííí jo. všechny dorty máš krásný - ale košík je perfektní 😉 😉 fakt super .... a perníčky máš také moc hezký....

dm1
20. feb 2011

zdravim najskor pridam foto svojich a potom pokukam vase krasne vytvory. Zase som robila kitty uz 6-tu. A aj laliu som robila prvy krat je to teda tazsie ako orchidea horsie sa to zvazuje na tych dratikoch k sebe

ellise
20. feb 2011

@sofi07, krásne dortíky, ten košík je jak kdyby si z lesa přišla,
je to k vzteku, peču poprvé na kšeft, sice jen pro kamarátku ale i tak, a jak na potvoru se mi korpus propadl 😠.... a dost, naměřila jsem 2 centimetry, mám strach jak to proříznu aby mi nahoře zůstalo aspoň něco. Když zarovnám vršek seříznutím, pak to budu moct rozříznout jen jednou, a to by byla jen taková malá šušňa, tak že bych tam vložila jen placku upečenou z poloviční dávky. myslíte že by to šlo?

sofi07
20. feb 2011

@dm1 nadherne su vsetky torticky, kitty je strasne roztomila. a lalia je fakt dokonala 🙂

@ellise
@bury
@paja.o
@jakelina dakujeeem 🙂

sofi07
20. feb 2011

@ellise tak tak, upec este na jeden plat

mihouk
20. feb 2011

@ellise dakujem za radu 🙂

marecek4
20. feb 2011

@paja.o ano,místo sušenýho mlíka,jen nevím,jestli to bylo tou syrovátkou,nebo receptem-byla dost řídká a musela jsem přidat cukr-dělala jsem ji po x letech tak to musím zase vyladit a odzkoušet,taky je za tu dobu plno nových věcí,udělátek a pomůcek tak se v tom musím zorientovat,dělala jsem doteď jen krémový a když tak nějakou tu růžičku koupila,ale ozývá se mi čím dál víc kamarádek a sousedek ,tak abych rozšířila nabídku-jak tak počítám,vždyť jsu 20let ze školy,tak aby se neobjevily novinky 🙂

adul67
20. feb 2011

@sofi07 nádhera
@katuska01 krasne na tych prsiach su okolo ružičky?
@paja.o super havino

marecek4
20. feb 2011

@sofi07 ty hříbky jsou jak donesený z lesa 🙂,snad se někdy k takovému umu taky dopracuju,zatím jen můžu sbírat inspiraci a pokukovat jak jste tady šikovné 🙂

evena
20. feb 2011

@vinka děkuji, řeknu si o 200 ze kilo .. spočítala sem si náklady tak abych měla něco malinko navíc, bude to jen menší dort ... ale už teď je mi blbě při představě že tu cenu na někoho vybalím 😝 😎

@andriss23 dort je to moc pěkný 😉 to sis určitě měla říct víc když měl tolik kg 😕

@paja.o pěknej hafan, ty 3D dorty obdivuju, ještě sem nic takovýho nikdy nedělala, až te´d v týdnu budu dělat první a mám z toho dost vítr 😝

@katuska01 pěkné 😉 😉 taky sem taková začátečnice asi jako ty 🙂

@daducha kitty je jednoduchá, ale tyhle dorty neomrzí 😉

@sofi07 ty perníčky 😲 takové propracované sem ještě ani neviděla 🙂 a ten zbytek , dokonalé!! 🙂

@dm1 ta lilie je jak kdyby sis pro ní šla do květinářství 😕 😉 😵

@ellise tak tohle propadávání se mě taky stávalo než sem zněila recept, je to k vzteku 😝 upeč ještě poloviční dávku, tak sem to teda řešila vždy já .. 🙂

adul67
20. feb 2011

@dm1 nádherne tortičky ako si robila tu lienku?v kulatej miske?alebo vykrojovala az kolkych je ciest?strašne sa mi pači ja bi som to chcela skusit .

evena
20. feb 2011

tady něco mýho 🙂 ten "Hanka" je čokohmota

katuska01
20. feb 2011

@adul67 ahoj nie to som robila ozdobnym vreckom z kremu 🙂 a inak dakujem vsetkym ktorym sa torticky pacili.... 🙂 🙂 🙂

mrka2
20. feb 2011

@katuska01 pefektne. tie didiny su super! 😀
@daducha krasna kitty
@sofi07 nemam slov... nadhera... a ta krstinova..panabeka, si sa riadne natlacila tych pismenok. toto je moja nocna mora! 😔 uzasne.. sikovnica!
@evena uzasne, to mladi vzpominame.. nema chybu 😀 veru,kruta realita 😀 😝
@dm1 krasnucke - ako vzdy! 😉

dm1
20. feb 2011

@adul67 ano piekla som v gulatej miske a boli to 3 platy + hore este ten kusok - spic. Hlavicka je tiez v malej miske upecena. Len sa mi zdala mala tak som este jeden plat okruhly na polovicu prepolila a dala na to krem a dala normalne na bok dopredu preto je to take ovalne a nie okruhle

fukylove
20. feb 2011

@sofi07 - klobuk dole... uuuuuuuuuuuuuzasna praca 🙂

reruna
20. feb 2011

@evena krásné dorty! já myslím, že 200,- Kč za kilo není rozhodně moc, míň určitě ne, dokud jsem nezkusila upéct něco sama, tak jsem si objednávala u známé cukrářky a taky m iřekla dopředu cenu, myslím, že to tak nějak odpovídalo těm 200,- přišlo mi to normální, kdybych nechtěla, tak si to neobjednám, ale věděla jsem, že peče dobře, tak proč ne. Ale pak jsem si řekla, že to zkusím i sama. A kdysi jsme si objednávali dort v cukrárně, který měl tak asi 1,5 kg, stál 300,- Kč, byl jen politý čokoládou a ozdobený lentilkama, korpus strašně suchý a krém hnusný, nikomu nechutnal, takže se vůbec nemusíš cítit trapně kvůli ceně. A máš moc pěknou tu velkou abecedu a čísla. Ten terč na šipky je dokonalej!
@sofi07 nádhera, ty perníčky jsou prostě neskutečně krásné!
@dm1 krásné jako vždycky
@paja.o to je moc pěknej pejsek
@daducha @katuska 01 krásné

jakelina
20. feb 2011

@dm1
@evena
no to je nádhera, žasnu. 😉

dm1
20. feb 2011

@evena ja beriem stale ako na zaciatku 8 eur za kilo

mizulienka
20. feb 2011

@mrka2 tesne pred tym, ako si mi napisala, som odoslala objednavku 😒 ale objednavam si set tych 8 farieb a tam nemaju na vyber tu extra ciernu gelovku, iba obycku..ale napisala som pani, ci sa da do tej sady zahrnut aj ta extra...tak uvidime, co napise 🙂
inac som sa chcela spytat....ten taky lem an torte, ktory sa utapkava kosticou, davate najprv sulok an tortu a tam to ozdobite, aelbo uz ho davate hotovy?

mrka2
20. feb 2011

@mizulienka ked extra gelovka je asi trosku drahsia,tak neviem... uvidis,co ti napise... 😉 a najprv sulok a tak kosticou ozdobit uz na torte. nerobila som to,len so to videla kdesi na nejakom videu. 🙂

mrka2
20. feb 2011

dievcata,ktore robite s K2... nasla som kilo za 5 ecka,tak si idem objednat. rozmyslam,ze to je super cena a bez roboty. ked mam robit mliecny marcos,tak dam ovela viac penazi a este sa aj namakam. ale... ako chuti? je fajny? a daju sa robit aj postavicky z neho? lebo ja s tymi kupovanymi nemam velmi skusenost iba s PDT. 🙂

mizulienka
20. feb 2011

baby pocuvajte, fakt je ta obycajna cierna o nicom? pani mi teraz pisala, ze objednavka sa da zmenit, ale ze tu extra ciernu maju iba osobitne, takze do toho setu 8 farieb si musim vybrat inu a doobjednat extra ciernu, co je nejakych 5 eur navyse...a ja uz mam objednane za 30eur 😎

fukylove
20. feb 2011

@mrka2 ja som este nerobila, ale mne niekto spominal, ze aj postavickuje z K2... chutovo - mandlova, sladka... ale vlastne ako vsetky potahovky a cena je OK.. ja som kupovala myslim tiez okolo 5 eur v korunaplus.sk

mizulienka
20. feb 2011

@mrka2 ja prave rozmyslam, ze aspon na kvety a postavicky ze si objednam hmotu, kde si nasla tu K2, ak to nie je tajne>
inac pozeram, ze ty si zo SNV? ja som tiez od SNV, ale momentalne BA 😉

mrka2
20. feb 2011

@mizulienka no co som citala,tak slabo farbi. urcite si kup extra ciernu a daj si tam inu farbu namiesto ciernej. 😉
@mizulienka ja som okes SNV - 20 kilakov od SNV... no vidis, este zistime,ze sme susedy. hehe...
na Sikovna mama http://www.sikovnamama.sk/index.php?id_category=1. este som si aj tu smartflex objednala, cokoladovu,tak som zvedava. to ale hlavne na postavicky. ale musis objednat mailom,bo im nefunguje este stranka. 🙂

dm1
20. feb 2011

@mizulienka no ja som mala len obycajnu ciernu a da sa len jej minies viac

mrka2
20. feb 2011

@fukylove aha, takze ty uz vies,ako sa s nou robi... a si spokojna? a kilo ma vyjde na kolko? 1-2 torticky? klasika okruhle?