Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sofi07
21. feb 2011

baby dakujem krasne za pochvaly
@miika mne teraz jedna kamoska, co som jej piekla hovorila, ze torta super, ze mozno len trosku menej kremu 🙂 :D. kazdy mame ine chute :D. nevyhoda toriet je, ze ked ju clovek urobi, nemoze si z nej odrezat nejake odrezky na ochutnanie ako napr. pri kolaci 🙂 . a tak ja vzdy tak trochu trpnem, ked cakam na reakciu... ci nebola sucha, velmi mokra, malo kremu, vela kremu, malo sladka, velmi sladka...... 🙂 . vy asi nemate radi kremy maslove, taka parizska plnka by im mozno chutila. na druhej strane v 3D tortach musi byt krem maslovy, aby to poriadne stuhlo a torta drzala tvar...
som robila vcera ruzicky na tortu a sa nich vytesujem 🙂 . som skusala smartflex flower, super sa s tym robilo

broucek2
21. feb 2011

@nikanika28 @alionuska krásné dorty, taky bych časem chtěla umět aspoň něco z části tak dokonalého jako vaše dorty

sofi07
21. feb 2011

@nikanika28 prekrasne torticky,ta saskova me uplne dostala, uzasna, farebna...deti museli byt uzasnute 🙂

jakelina
21. feb 2011

@sofi07 nedělej si z nás srandu s živými růžemi 😀 😀 😀 Krásné, dokonalé.

mrka2
21. feb 2011

@alionuska perfektne! najviac sa mi paci ta s babatkom a kvietockami 😵 krasna!!! 🙂 samozrejme,ze aj ostatne a aj pipikovske 😀 🙂
@sofi07 prenadherne!!!!!

mau
21. feb 2011

@sofi07 niekto si napichá do torty živé ruže a potom sa tu chváli! 😉 😅 Fakt neskutočné sú! Moja poklona!

reruna
21. feb 2011

@alionuska krásné a ten pipik v té truhle 😀 😀
@nikanika28 ti šašci nemají chybu, mš krásně syté barvy!
@zdenallicka přesně jak pipisuješ, tak takový hnusný byl i ten dort z cukrárny, suchý a hustý krém bez chuti prý čokoládový, až na to že ani ten vzhled za moc nestál....
no s dětmi asi bude vždycky potíž, každému chutná něco jiného, můj syn by třeba ovoce v dortu taky nesnědl a vlastně z dortu sní jen to šíleně sladké mmf a zbytek nechá, co tu byly děti od ségry, tak taky nesnědli všechno, ale všichni dospělí zase vylízali talíře... a hrozn chválili. Dělala jsem už různé kombinace korpusů a krémů a nejvíc nám chutnal mramorový korpus a čokoládový krém a marmeláda

reruna
21. feb 2011

@sofi07 tak to jsou snad živé ty růže ne? 😀

jakelina
21. feb 2011

@reruna můžu tě poprosit, jaký děláš čokoládový krém???

paja.o
21. feb 2011

@sofi07 to není možný, jsou jak živé!!!

No holky, když tu řešíte ty korpusy a krémy ... jak to řešíte u 3D dortíků? jak jsem dělala toho pejska, tak jsem to neodhadla a dala jsem víc krému a na dotvarování jsem použila korpus smíchaný s krémem a už to nebylo ono. Bylo tam moc krému. Příště musím dát míň krému. Jen nevím, jak to vyřešit s tím dotvarováním, aby nebyla ta hmota moc sladká - možná nějakou rybízovou marmeládu ... co myslíte?

reruna
21. feb 2011

@jakelina dělala jsem z ledových kaštanů a šlehačky, ten asi znáš, ale nejde dát pod potah, měla jsem jen nahoře čokoládovou polevu, nebo jsem dělala z polotovaru čokoládový krém dr. oetker s máslem, jde dát i pod potah, je to sice polotovar, ale nám moc chutná a teď bych chtěla vyzkoušet čokoládový krém, co tu někdo dával recpet: 250 ml šlehačky 33%, 300 g cukru krystal, 100 g čokolády na vaření Lidl - vše převařit, po odstavení přidat 50 g roztopené Cery(100%tuk) a kakao(asi 1- 2 lžíce, od oka) a dobře promíchat. Potom se to přidá do vyšlehaného másla (500 g másla na 250 ml šlehačky) a může to pod potah.
Akorát se mi zdá toho másla moc....

reruna
21. feb 2011

@paja.o marmeládu bych tam určiě zkusila dát

jakelina
21. feb 2011

@reruna děkuju, já právě moc čokoládové krémy nedělám. Ale ten se šlehačky a čokolády dělám dost. Máme ho rádi z bílé Milky nebo Mileny tyčinky.

jakelina
21. feb 2011

@paja.o tady bych řekla marmeládu a když to je pro dítě třeba místo tolika krému trochu nějakého kyselejšího sirupu, když tam nemůžeš dát rum.

reruna
21. feb 2011

@jakelina my zas máme rádi ledové kaštany 🙂 ale z bílé čokolády to musím někdy tedy vyzkoušet 🙂

mizulienka
21. feb 2011

@sofi07 krasne su tie ruze? ty ich uz asi robis po pamati, ale ked si zacinala, mala si nejaky fotopostup?
ja ich mam niekolko ale nejak sa nikdy neviem trafit...su ok, ale nie krasne a ja chcem krasne 😀
a aj si ich nejako prifarbovala? a aku zltu si prosim dala?
dakujem 😵 😵

zdenallicka
21. feb 2011

@sofi07 Sofinko moje, ty jsi dokonalá... x) Krásné je máš, i ty dorty a perníčky... tobě bych si přála hledět pod ruce, když tvoříš... x)

Mmch - na ten Smartflex se taky chystám...🙂
Jo a tu tmavou zelenou děláš jak?

sofi07
21. feb 2011

baby dakujem, ste zlate
🙂 @mizulienka skus podla postupu na mojej stranke http://www.tortyamedovniky.estranky.sk/clanky/f...
farbu som dala golden yellow-stred ruze je taky tmavsi, zvysok bledsia, som skusala prvykrat tienovanu 🙂
@zdenallicka dakujem aj tebe, moja.zelenu som robila z leaf green a trosku ciernej, aby bola tmavsia

sofi07
21. feb 2011

@zdenallicka Zdeni, tu zelenu som mala urobenu davnejsie a teraz nie som si ista ci to bola ta kombinacia, co som ti pisala, skor si myslim, ze to bola moss greeen 🙂

paja.o
21. feb 2011

@jakelina ten sirup myslíš klasický na pití (např. hello a tak)? to mě vůbec nenapadlo

broucek2
21. feb 2011

@sofi07 dokonalé
@jakelina čokokrém ti pošlu nebo přidám mezi recepty, pokud jsem ho tam nedala s Havana řezy

miika
21. feb 2011

@sofi07 Ja praveze mam rada maslove plnky a extra mam rada tortu ktoru robia u Lorinca - vola sa Staroviedenska a tam robia tu cokoladu na vrchu z masla a cukru, ktory skrupe pod zubami a to sa mi na tom najviac paci - asi som chora...
Cukrarka ktora robi tie torticky ma plnky take - by som povedala ze chutia vsetky rovnako, len niekde vzadu citis asi chut tej plnky, proste nemaju vyraznu chut a nie su ani moc sladke. Kakaova je hneda, ale necitis ze je kakaova, neviem ci som sa spravne vyjadrila...
Pozerala som tvoj web, mozno fakt ta kombinacia orechovo-rumovy korpus (vseobecne ja milujem orechovy korpus, je stavnaty) s cokoladovou plnkou by nebol zly. Ja mam skor radsej tmavy korpus (neda sa urobit ten orechovy korpus v tmavsom prevedeni?) s cokoladovou plnkou, vyzera to pri prerezani lepsie... a mozno ako pisali ine kocky, ze dat trosku dzemu do niektorej vrstvy a torta bude taka lepsia na chut.

Ano, ked je parizsky krem, vtedy si neviem predstavit potahovanu tortu.

jakelina
21. feb 2011

@paja.o může se dát normální sirup na pití, nějak to jenom doladit, aby se to chuťově hodilo k dortu.

fukylove
21. feb 2011

@mrka2 na potahovanie super, je elasticka 🙂 tak si velmi pochvalujem, oproti mmf je to parada.... postavicky som este nerobila, tak neviem 🙂 a kilo - na tie dve torticky by stacit mohlo... lebo ja si vzdy na prvu dam tak 3/4 z balika a orezane + zvysok miniem pri druhej + este ostanu aj nejake orezyk... 😉

mrka2
21. feb 2011

@fukylove uz som si objednala, tak som zvedava 🙂 diky

sofi07
21. feb 2011

@miika ja napr. marcipan vobec nejem, ked ho mam na torte, ide prvy prec :D. ja najcastejsie robievam tu coko plnku slahanui nad parou, ide do nej stvrt kila cokolady a chuti fakt uzasne.. inak, minule som skusala pre nas kombinovat tuto plnku so sacher korpusom, do ktoreho ide tiez cokolada. tak to bola paradna kombinacia, cokolalada cokolada a este raz cokolada 😀 ale davala som tam aj mrazene maliny a jahody na take osviezenie a dzem. inak, skripajuci cukor asi malokomu chuti 😀 😀 😀
a ked sa prida do orechove korpus kakao, urcite bude tmavsi a chut to nejako neovplyvni🙂

ozaj, baby, vy davate dzem pod kazdu vrstvu kremu?

mizulienka
21. feb 2011

@sofi07 dakujem za postup, teraz som podla neho robia a ruzicky hned vyzeraju lepsie 🙂

das mi prosim presny recept na ten coko krem? dik
este som sa chclea spytat, ked mas mrazene ovocie, davas ho hnedna tortu, alebo najprv rozmrazujes?

ja som len uplny zaciatocnik, ale pri tej mojej prvej torte som davala dzem len na prvy korpus pod krem.

inac baby, ktore robite MMF, dnes som tam skusila dat troska citronovej aromy a hned sa mi zda, ze je chutovo lepsi, neposobi tak strasne sladko, tak mozno niektora vyskusate 😀

dm1
21. feb 2011

@mizulienka aj v povodnom recepte na MMF co mam je lyzica citronky alebo trosku citrondeka. Ja som to prave tak robila na zaciatku a uz dlho davam bez mne sa zase to kyslaste akoby nehodilo k tej sladkej torte 😝

dm1
21. feb 2011

@sofi07 ja davam pod kazdu vrstvu dzem

dm1
21. feb 2011

baby ktora mate skusenosti s original parizakom v torte - idem robit tento tyzden coko tortu pre cudzich a bude to stvorec 30x30 a na tom v rohu na jednej strane male srdiecko klasika torta asi 17x15 cm to bude potiahnute cokohmotou este. Ide mi o to ze tam bude krem len prevarena slahacka, cukor a cokolada na druhy den vyslahana. Mam strach aby sa mi neprepadlo to srdiecko ci to udrzi... u masloveho by som sa vobec nebala ale toto neviem.... Aku mate skusenost zmeni stuzovac slahacky chut? ci nie?