Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dada78
21. feb 2011

ahojte, moja prvá tortička pre kamarátku, predchádzajúce som robila len rodinným príslušníkom 😉 na poťah som použila MMF - šmoulovia modrobiely a ozdoby zo Smartflex mandľového, výborne sa s touto hmotou pracuje, krásne drží tvar, predtým som kupovala K2 a v porovnaní týchto dvoch, K2 sa viacej lepila.
@mizulienka dala som tiež kyselku citr. a urobila vynikajúcu chuť 😉

zdenallicka
21. feb 2011

@ellise Ve Strážnici.. Proč? 🙂

zdenallicka
21. feb 2011

@sofi07 Děkuji, zkusím to..🙂

A jak děláš ty lístky na drátku? 😕

mizulienka
21. feb 2011

@dada78 krasna torta, ako si robila tu sviecku? iba stocila do sulka? 😉

nikanika28
21. feb 2011

baby, dakujem za pochvalu, potesi 😅 😵 ..je fakt, ze ti sasovia mi dali teda zabrat..a o shrekovi ani nehvorim 😝

nikanika28
21. feb 2011

@sofi07 prosim porad, ako na ten kosik s hribami? robila si to vsetko z hmoty? klobuciky si malovala? ja mam objednavku na takyto kosik na april a bojim bojim 😅 😅
no a tie tvoje perniky..to ja nikdy nepochopim, ako to mozes robit 😕 😅 ..kraaaasne 😵

a torticky ste krasne pridali vsetky 😵

reruna
21. feb 2011

@mizulienka koblihy chci vyzkoušet - četla jsem tento návod - vyválet plár, na jednu půlku si vyznačit skleničkou kolečka a dát tam džem - přiklopit druhou půlkou vyváleného těsta, tam kde je džem budou kopečky - podle toho pznám, kde mám vykrojit tou skleničkou kolečka, tím se to i spojí dohromady, aby ten džem nevytekl

mizulienka
21. feb 2011

@reruna ano toto som aj ja niekde citala, uz dlho som nemala kysnute cesto, mnam take koblizky by som si dala 😉

vinka
21. feb 2011

@reruna
@mizulienka baby ja ich tak robím a sú fantastické a krásne rovnaké. 😀

jakelina
21. feb 2011

@mizulienka já někdy dělám rychlkovku vdolky, zrovna minulý týden jsem dělala a je to šup šup a plný plech.

sofi07
21. feb 2011

@nikanika28 hriby su z MMF,urobim ich cele biele, necham trochu uschnut zvlast hlavicku a zvlast hlubik,potom to spojim vodou alebo bielkovou polevou, ked to nechas vyschnut moc, uz to dobre nedrzi.hlavicku potom zafarbim hnedou, daj viac alkoholu, aby ti to rychlo uschlo, davam asi dve vrstvy farby. a hlubik jemne zafarbim len kakaom. kukni si na nete ako tie hriby vyzeraju a podla toho rob 🙂. bedle robim tak, ze do hlavicky urobim jemne zarezy a necham to tak uschnut alebo sa to da urobit aj do zaschnutej hlavicky.potah na kosik ja farbim tekutou cokoladovou farbou, je pekna tmava, gelovkou taky odtien nedosiahnes.drzim palce, urcite bude ukazkovy 🙂

@zdenallicka Zdeni, takto, akurat pouzijem vykrajovacky na listy ruzi...http://www.tortyodmamy.sk/content/brectan-na-dr...

zuziq
21. feb 2011

@nikanika28 ahojky, pls, raz si robila taku safari tortu so zvieratkami. Tie postavicky si si robila len tak z hlavy alebo vyrezavala podla nejakych sabloniek?

zdenallicka
21. feb 2011

@sofi07 Děkuji, zlato..🙂

lukika
21. feb 2011

Som tu nebola cca týžden nemala som notebook a už som ledva čakala kedy si vás pozriem kráásne tortičky ste zasa porobili ja poťah mmf jem ale nie moc veľa iba ten čo mám na odkrojenej torte ale na valentína som skúšala poťah zo sušeného mlieka od mrkva2 a ten som doslova zožrala všetok čo mi zostal a aj ružičky na torte proste všetko lebo mi nenormálne chutil dobre sa mi s ním robilo neschol tak rýchlo ako MMF ale zasa nebol tak moc elastický ked som to potrebovala na torte vyrovnať tie záhyby tak sa tak nesťahoval ako MMF
@sofi07 prosím aké máš vykrajovátko odkiaľ na tie listy na ruže otáznik máš tie ruže fakt ako živé krásne

lukika
21. feb 2011

@mrka2 prepáč som to preklepla a napísala som mrkva namiesto mrka sorry

mrka2
21. feb 2011

@lukika 😀 😀 😀 hlavne,ze chutil 😀 😀 no to je akurat na nom blbe,ze nie je taky elasticky a treba rychlo robit,lebo rychlo schne,ale je podla mna najchutnejsi - i ked ja vobec nejem tie potahovky. 😝 ale tento je celkom dobry 🙂 no a nie si prva, co ma nazvala mrkva 😀 😀 😀

lukika
21. feb 2011

@mizulienka ja som piekla zatial iba 3 torty len pre nás a tiež som si hned objednala gelovky už na prvú tortu a teraz aj klieštiky a tiež by som chcela tie kostice čo sa s nimi dotvarovávajú ruže a kvety... ale svrbia ma prsty aj na tú floral sadu a na tie silikónové podložky aby mala torta taký pekný vzor a tie akoby krajky čo má alionuska okolo torty dole a tiež sa mi páčia aj motýlkovia a kadečo ale postupne budem určite ešte dokupovať a pečiem iba pre nás ale sa mi to páči a ty čo si si všetko obednala otáznik
@nikanika28 krásne to máš vymodelované na tých tortách a aj tie farby pekné
baby ked farbíte tie hmoty toľkými farbami nemáte od toho ruky otáznik alebo robíte v rukaviciach otáznik

lukika
21. feb 2011

@mrka2 tak aspon nie som sama s tým preklepom 😀 a ten poťah by som si aj teraz dala mňam

mihouk
21. feb 2011

@alionuska no fuj Ali!!! Ale nie pipiky ti idu dobre 😝 , ale aj ostatne su super! Chcem sa opytat ako robis ten obrazok na Kristinkinej torte?? Je to normalna fotka, alebo sa to da aj papat???? Dakujem 🙂

lukika
21. feb 2011

@sofi07 a ktoré prosím z toho máš k tým ružiam otáznik

mizulienka
22. feb 2011

@jakelina neviem presne, co su vdolky, ale poznam to z pocutia, moja sestra zije v cechach 😉
@lukika ja som si objednala sadu 8 geloviek, potom ma tu baby presvedcili, ze obycajna cierna nestaci, ze si mam objednat extra gelovku, tak aj to, potom taku jednoduchu sadu 4 kostic a este zdobiace vrecko so spickou jednou, chcem vyskusat jednu novu metodu a nemam na to naradie 😀
no co ti poviem, 50 eur mam nachystanych, ach jaaaj 😕 😕 😕

dada78
22. feb 2011

@mizulienka sviečku som iba vyšúľala a potom som urobila knot a ako ozdobu som dala jednu časť z okrajku 😉

mizulienka
22. feb 2011

@dada78 parada, krasne 🙂

alionuska
22. feb 2011

@mihouk ten obrazok je jedla oplatka..da sa to vyrobit na objednavku,ake len chces..ale tento si priniesla holka,na tortu...ja som ju tam len nalepila s modecor gelom...a ozdobila tortu. Je to normalne na jedenie...🙂Hovori sa tomu aj jedly papier😀

marecek4
22. feb 2011

@mizulienka vdolky jsou beleše,bavoráky,nebo i koblihy-jen náplň je nahoře,není tu můj aby mi to přeložil 🙂,je to smažené z kynutého nebo i tvarohového těsta-rychlovka za pár kaček a většinou se po tom zapráší a nezbude 😀

zdenallicka
22. feb 2011

Vdolky jsou s náplní nahoře (povidla, marmoška, šlehačka nebo šlehaná bílková pěna) a koblihy jsou s náplní uvnitř.. ;)

hannah23
22. feb 2011

@jakelina ahoj vdolky vypadají dobře, můžeš mi napsat recept dík

jinak já pocházím z Opavy a i ted tam jezdíme, naši bydlí v Kravařích

hipanka
22. feb 2011

ahoj .-)

Ráda bych udělala synovi k narozkám dort s dinosaurem. Jistě je tu nějaká šikulka (chodím se k Vám kochat .-)) , která takový dort dělala. Moc prosím o fotku! Potřebuji inspiraci .-) !! Díky!!