Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
23. feb 2011

@dm1 🙂 🙂 tak to je zase výhoda toho, že nakupujeme přes internet, že nás to tak často neláká. Zase máš výhodu, když to vidíš, tak si to můžeš osahat a pořádně prohlídnout. 😉

zdenallicka
23. feb 2011

@ellise Elisse a cos nenašla?

Koukala jsi sem?

http://www.cukrarskepotreby.cz/

lussy23
23. feb 2011

@miruska76 @jakelina @maca77 - nádherné torty
@beruska2x @mayerka @fukylove @mrka2 - tiež nádherné tortx 🙂

lussy23
23. feb 2011

@ellise - krásna
@zlatat - krásne kvety
@mrka2 - ok, keď mi ju dá sestra do počitač aj usem pridám
@nikanika28 - nádherní tortička

alex21
23. feb 2011

uzasne torty ste popridavali 🙂
@zlatat ved im zavolaj a dohodni sa s nimi ze im to posles spat a namiesto tej mini zoberies strednu alebo nieco ine. Ja som sa tak sekla ked som objednavala stvorcove formy a uplne bez problemov mi to vymenili. Najprv som poslala spat formy co som sa sekla a za dva dni som mala doma nove, len som doplatila rozdiel. 😉

ellise
23. feb 2011

@zdenallicka koukala, tam mají nejlepší ceny, ale chybí mi tam mnou vybraná sada 5 kostic, nebo sada 8 gelovek, jinak tam mají vše co chci

beruska2x
23. feb 2011

@ellise a ja tam tu sadu barev kupovala.. vubec tam ted wiltonky nejak nemaji.. 😕

beruska2x
23. feb 2011

@ellise http://www.cukrar-shop.wbs.cz/Uvod.html zkus kouknout jeste sem.. taky pekny obchod, nizsi posta a pekne ceny .)

reruna
23. feb 2011

@ellise a co si budeš objednávat? já taky peču jen tak pro rodinu na různé oslavy, ale budu mít narozky a chtěla bych si něco vybrat, ale teda, jak procházím ty obchody, tak bych chtěla všechno!!!!!! 😀 😀 určitě nějaké barvičky, ale nevím jaké, tu sadu 5 kostic jsem se taky na ni dívala na tu modrou, pak možná nějakou tu struktur folii na obtiskování, kleštičky mě taky lákají, jednoruční váleček, abeceda, vypichovače na květinky jééééé no asi si to budu muset taky sepsat a pak vyškrtat podle důležitosti a financí

jakelina
23. feb 2011

@reruna já mám ty modré kostice a ještě bych potřebovala nějakou, kde je nožík. V té sadě žádný není a dost mi chybí, všechno řežu normálním nožem.

alionuska
23. feb 2011

@mizulienka ale ano..ja robim len s MMF a zafarbim si ako chcem a potrebujem.. ale ak sa zacne moc drobit pridam ceru..a ak nepomoze,tak susene mlieko to istí😀 ... ale nejak s tym nemam problem v poslednej dobe🙂

reruna
23. feb 2011

@jakelina no a v čem je normální nůž horší?

beruska2x
23. feb 2011

@jakelina tak s tim na 100% souhlasim, mam je taky a taky mi nozik chybiii

@reruna na nuz se treba hmota vic lepi a nemuzes s nim krajet na silikonu..

zlatat
23. feb 2011

@alex21 jéj to vážne ide? No super, skúsim to tak spraviť.

zlatat
23. feb 2011

@lussy23 ďakujem

dm1
23. feb 2011

boze ja sa tu trapim s cokoruzami a cokohmotou a hoblinkami z cokoladoveho puku. akoze radsej 5 potahovanych ako jednu takuto coko tortu veru 😝 . A to mam prvu na objednavku takuto coko ma porazi z toho 😝

mrka2
23. feb 2011

@dm1 heh, vidim,ze nie som sama,co este pri torte sedi.. ja som svoju dokoncila,ale to len pre nas - s tou dnesnou postavickou.. len klidek, ty si riadna sikulka, isto tu zajtra hodis foto,ze si oci vyocime! 😉 ja uz idem spat. 😀 nech sa ti dari! 🙂

mrka2
23. feb 2011

tak tu je ten moj zazrak 😀 potahovala som s PDT, lebo mi ju treba vynicit. doteraz mi tam stala,kedze som s nou nevedela vobec robit, ale dnes sa mi s nou vynimocne darilo,tak si asi znovu objednam 😀

mizulienka
24. feb 2011

@alionuska a farbis si hmotu, alebo az potah (postavicky,kvietky) na torte?
s tym susenym mliekom vyskusam, dakujem 🙂

mizulienka
24. feb 2011

@mrka2 krasna torta, mala bude mat radost 😉

mizulienka
24. feb 2011

@mrka2 ta sada kvetov, co sme sa bavili, to je asi aj toto, ze?

http://www.cukrarskepotreby.eu/predaj/986/Okruh...

a taketo margaretky mate niektora? rozmyslam, ze kupim 😀

http://www.cukrarskepotreby.eu/predaj/985/Marga...

zdenallicka
24. feb 2011

@mizulienka Já mám z každé té sady jednu kytičku.. 🙂

mizulienka
24. feb 2011

@zdenallicka myslis, ze kazdu kyticku na samostatnom vykrajovatku? alebo ze mas z tej kvietkovej aj z margaretkinej po jednom? mi nejako nezapina, mala zle spala v noci, som ako zombie 😀

zdenallicka
24. feb 2011

@mizulienka Jednu z kulatých kytiček (tu nejmenší) a jednu tu kopretinku/margaretku (druhou nejmenší)..🙂

mizulienka
24. feb 2011

@zdenallicka aha chapem 😉 dakujem...a si s nimi spokojna? asi sa aj vyuzivaju dost casto, ze?
no nemam inu moznost, len si ich kupit 😀

jakelina
24. feb 2011

@reruna já krájím na silikonové podložce a bojím se, že si ji pořežu, tak to pořád přendávám. Vyválím a pak krájím na plastovém prkýnku. Tak je to nanic, plastovým nožíkem bych to ukrojila hned.

zdenallicka
24. feb 2011

@mizulienka Jj, jsem.. Na všechny malé kvítečka jsou ideální..🙂 A když dělám velké kytky, tak tu "kopretinku" dávám doprostřed...🙂

reruna
24. feb 2011

@jakelina aha, tak já silikonovou podložku nemám, krájím na dřevěném prkně, tak tam mi normální nůž nevadí, ale časem bych ji chtěla pořídit...
@zdenallicka já jsem ty kytičky zatím viděla jen v sadách, tak jdu pohledat jednotlivě, tu maličkou bych určitě taky chtěla, střední mám doma obyčejné dvě

jakelina
24. feb 2011

@mrka2 krásné srdíčko, máš moc hezké písmenka 😉

hejdita
24. feb 2011

@reruna http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkty.htm... tu se to da sehnat i jednotlive 🙂