Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
mrka2
25. feb 2011
@jakelina no ja by som dala len taku jednu kopretinu, nejaku bielo modru a do stredu sviecicka. no ale nemusis.. ja som robila malej na jeden rok tiez torticku na hore s medvedom a sviecku som mala jednotku len vedla zapichnutu vid foto 🙂 to bola jedna z mojich prvych,tak detaily si nevsimaj :-p
mrka2
25. feb 2011
@adul67 jaaj,nadhera... hned sa ta idem pytat,ako si robila to auticko? teraz idem 1.krat piect a chcu hore auticko a ja neviem,ci z puncoviny,ci len z hmoty to mam urobit...
mrka2
25. feb 2011
@reruna no dovtedy sa vypracujes a potom este len budes mat objednavky,ked rodina bude obkukavat tortu...ze kto to piekol... 😃
jakelina
25. feb 2011
@mrka2 je hezká a moc. Já právě nemám žádnou vykrajovačku na kytičku, tak jedině nějaké zoubkované kolečko co mám na vánoční cukroví a ztenčit ty lístečky. 😉
jakelina
25. feb 2011
@adul67 obě dorty krásné.
Já budu muset péct ještě asi pět roků, než se takhle vypracuju. 😃
adul67
25. feb 2011
@mrka2 dakujem to su moje prve pokusi a robila som to normalne z piškotoveho cesta vyrezala som si platy aj naplnila plnkou a potom potiahla potahovkou .
adul67
25. feb 2011
@jakelina ja som začala od decembra ked som robila mužovi otvorenu knihu a podarila sa mi potom som sa prihlasila sem a už to išlo .takže pečiem tri mesiace toto je moja piata torta
jakelina
25. feb 2011
@adul67 no tak to bude rukama 😃 😃 asi mám obě levé. :-p :-p
mrka2
25. feb 2011
@adul67 jooj, to bude piplacka,ale asi tak isto urobim. este som nic pre ziadneho chlapca nepiekla,len pre same baby 😃 no na to,ze pokusy,tak perfidzo! x-)
adul67
25. feb 2011
@jakelina to určite nie 😃 😃 😃 😉
ferinka
25. feb 2011
Ahoj holky tak tohle byl můj loňský první pokus auto potahované,cestička šlehajdová pařížská,bylo nás přes 20 tak toho muselo být hodně 😃
Letos se chystám na budozer/bagr tak jsem zvědavá 😉
broucek2
25. feb 2011
abecedu mám tuto http://www.ceske-formicky.cz/?1352,enLANGUAGE_S...) jen mi chybí velká písmenka, ale ty nějak dodělám
adul67
25. feb 2011
@mrka2 na fotke niesu vidiet chybi ......a celkom ma to bavilo . 🙂
mrka2
25. feb 2011
@ferinka jeminenky,to auticko je zlatucke 😃
ferinka
25. feb 2011
@mrka2 díky moc 😉

@broucek2 já si objednala písmenka včera na timidekoru,teda já tam toho brala,že rodina nebude mít za co jíst 😃
rene82
25. feb 2011
moja dnešná tortička na zajtra pre švagrinine dvojičky k prvému rôčku. korpus mramorový, krém parížšky aj biely na zdobenie, poťahovka z mmf, jedlá oblátka. dúfam, že mi oblátka do zajtra nezvlhne a že poťahovka sa neroztopí. inšpirácie a rady som brala aj na tejto stránke 🙂
raci
25. feb 2011
@sofi07 mě když se nepovede polít čokoládou do hladka tak si udělám kornoutek z papíru a přestříkám povrch znova čokoládou cik cak a pak dám ty ozdoby a ono se v tom ty nerovnosti ztratí.... jinak dortík je to moc pěkný 😉
zany
25. feb 2011
Ahoj holky,

dneska jsem dělala svůj první dort z MMF (předtím jsem už dělala 4 z marcipánu). No moje první reakce byla, že jsem myslela, že se neodlepím a pak to poletí oknem i se mnou 😃 Ale podařilo se a musím říct, že se s tím pracovalo líp, i se líp potahovalo 😉 Jen to dobravení pro mě bylo horší... :-| No mám se ještě co učit :-p
hejdita
25. feb 2011
jak docilim hezke pletove barvy?? ruzova a zluta a trosicku hnede? potrebuji na miminko jenom kousinek hmoty obarvit 🙂 dekuji 🙂 a asi pridavat fakt jenom po tečkách ze? =-) no to bud epanecku zase zabava 😃
zany
25. feb 2011
Můj dort 😉
Zvažuji jestli tam nedát ještě doprostřed živou kytku? =-)
broucek2
25. feb 2011
@ferinka mně došel balíček ve středu a stál přes 3 tis. Manželovi jsem to radši ani neříkala. :o))))
broucek2
25. feb 2011
pěkné dorty
vinka
25. feb 2011
@broucek2 s vecami na torty? =-)
dm1
25. feb 2011
@sofi minule baby radili na TOM jemne nahriat fenom ze to pojde krasne zahladit. Alebo ako baby pisu este jednu vrstvu. Mne sa uz v ladnicke chladi ta coko torta a bojim bojim veru. vrchne srdiecko ma byt potiahnute cokohmotou a ja som z nej ledva ruzicky spravila co sa rozpadala tak netusim ako to potiahnem 😢 . Nastastie spodok budem mat zaplneny cely ruzami a hoblinkami tak nemusim riesit rovnu cokoladu.... ach jaj porazi ma z tych cokotoriet

v noci som este robila jednu s mackom pu
ellise
25. feb 2011
holky na modelováni je lepší smartflex velvet nebo flower? nebo něco úplně jiného?

te´d jsem zapomněla , která z vás si kupovala myčku? tak hazím do placu otázku, jak si spokojená?
mrka2
25. feb 2011
@ellise ja som kupovala, ale nemam ju este,bo nemaju na sklade ]-(
mrka2
25. feb 2011
tu je moje dnesne trapenie, zobralo mi to kus zivota a kopec nervov. ma 4,3 kg a moja zatial najvacsia torta |-| ked tak pozeram na foto,tak vyzera trosku ako pipik 😃
mrka2
25. feb 2011
@zany krasna, ja by som tak zivy kvet uz nedavala. v jednoduchosti je krasa 🙂
@dm1 naaadhera! jednoznacne mas talent! x-)
zany
25. feb 2011
@mrka2 - díky 🙂
Hezký dortík 🙂 Tohle bych už asi nedala 😃 Mám co trénovat a jsem zvědavá jak bude i zítra chutnat 😉 Ale já se případně obětuju 😃
beruska2x
25. feb 2011
@mrka2 ty jo pekny, to je dobry napad, zrovna koukam co dedovi na narozeniny 😉

Začni písať odpoveď...

Odošli